Kardan - výměna středového ložiska

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Uživatelský avatar
KOUDA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Kardan - výměna středového ložiska

Příspěvek od KOUDA »

Zdravím,

já to mám od června taky za sebou...najeto cca 216000 km...kardan servis Praha, cena 3990+DPH...bez problémů, pár dní

KOUDA

Vlčaci
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 30.01.2009 23:16

Re: Kardan - výměna středového ložiska

Příspěvek od Vlčaci »

Jak si přečtu nějaké závady hned se mě chytí ložisko v háji..................najeto 168000 km.
Prosím kde mám objednat ,,, díky

RENDAA
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 02.03.2011 00:11

Re: Kardan - výměna středového ložiska

Příspěvek od RENDAA »

Ahoj všem,

stejný problém řešen při 140tis. ........ demontáž kardanky řešena svépomocí, pák následný odvoz druhým vozem na repas (demontáž a montáž neprovádí, řeší pouze repas kardanek počínaje osobákem a konče náklaďákem), kde to vzhledem k předešlé tel. dohodě proběhlo na počkání (trvalo cca 1hod.) ........ a cena cca 3tis. + DPH

viz. odkaz

http://www.kardan.cz/kontakty.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
virus_cz
Člen klubu
Příspěvky: 337
Registrován: 20.10.2008 08:29
Bydliště: CZ Liberecky Kraj / Ceska Lipa
Kontaktovat uživatele:

Re: Kardan - výměna středového ložiska

Příspěvek od virus_cz »

RENDAA píše:Ahoj všem,

stejný problém řešen při 140tis. ........ demontáž kardanky řešena svépomocí, pák následný odvoz druhým vozem na repas (demontáž a montáž neprovádí, řeší pouze repas kardanek počínaje osobákem a konče náklaďákem), kde to vzhledem k předešlé tel. dohodě proběhlo na počkání (trvalo cca 1hod.) ........ a cena cca 3tis. + DPH

viz. odkaz

http://www.kardan.cz/kontakty.html" onclick="window.open(this.href);return false;
A to jsi byl v Lipe nebo v Mimoni ?
VW Touareg 3,0 TDI 165Kw (r.v. 2007) Obrázek
VW Passat 2,0 TDI Highline 3C (r.v. 2006) - prodano
VW Passat 1,9 TDI HighLine 96 KW B5.5 (r. v. 2003) - prodano

casio
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 04.09.2011 09:59
Bydliště: Benešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kardan - výměna středového ložiska

Příspěvek od casio »

Ahoj tak se přidávám také, :( :( :( najeto 307 400 a včera po cestě dom umřelo. naštěstí když jsem jel cca 10km/h tak to nic nevydávalo tak jsem těch pár km dojel ale byla to ostuda ject tahle pomalu. Takže se chystá výměna
VW Passat B5.5 2.5TDI V6 110Kw 4MOTION prodáno
VW Touareg 2.5 TDi R5 128KW Prodáno
VW Touareg V10 230KW Prodáno
VW Transporter 2.5 TDi 96KW 4MOTION
VW Amarok 120kw Prodáno
VW Touareg 3.0 V6 176kw

casio
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 04.09.2011 09:59
Bydliště: Benešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kardan - výměna středového ložiska

Příspěvek od casio »

Tak ložisko vyměněno, celkem masakr ale teď když vím jak na to tak to není úplně moc složité. Mám pár fotek tak když by někdo chtěl tak pošlu nebo poradím :)

trvalo mi to cca 4,5 hodiny protože jsem se zasekl na sundání kardanu, na dif. vůbec se mu nechtělo ven
VW Passat B5.5 2.5TDI V6 110Kw 4MOTION prodáno
VW Touareg 2.5 TDi R5 128KW Prodáno
VW Touareg V10 230KW Prodáno
VW Transporter 2.5 TDi 96KW 4MOTION
VW Amarok 120kw Prodáno
VW Touareg 3.0 V6 176kw

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Kardan - výměna středového ložiska

Příspěvek od Mára_VR6 »

klasika, tam to jde špatně
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Kardan - výměna středového ložiska

Příspěvek od ameron »

casio píše:Mám pár fotek tak když by někdo chtěl tak pošlu nebo poradím :)

trvalo mi to cca 4,5 hodiny protože jsem se zasekl na sundání kardanu, na dif. vůbec se mu nechtělo ven
daj sem tie fotky mozno sa to niekomu zide ;)

Uživatelský avatar
maxim156
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 17.12.2013 13:58
Bydliště: CZ/Olomoucký kraj/Zábřeh

Re: Kardan - výměna středového ložiska

Příspěvek od maxim156 »

Zdravím kolegy :)
Nevíte někdo číslo ložiska pro uložení kardanu? Koupil jsem uložení (bez ložiska), udělal to a po ujetí cca 10t Km mi začalo chrčet ložisko :/ Uložení tedy nechám stávající a chci vyměnit jen ložisko, ale nějak nemohu dohledat označení. Máte tedy prosím někdo číselné označení orig. ložiska...nebo kde by se dalo dohledat?
Děkuji mockrát a mnoho zdaru ;)
VW Touareg II 4.2TDi V8 13 Exclusive
Předchozí:
VW Touareg 3.0TDi V6 07 FL
VW Touareg 3.0TDI V6 06 King Kong
VW Touareg 3.0TDI V6 05 INDIVIDUAL
VW Touareg 2.5TDi R5 05

spiker2711
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 07.05.2014 11:34
Bydliště: Letovice

Re: Kardan - výměna středového ložiska

Příspěvek od spiker2711 »

Cau bohuzel cislo ti nereknu nedavno jsem lozisko menil a to stare jsem vyhodil ale co jsem se dival na cislo tak si myslim ze je to atipicke lozisko a nebude sranda ho sahnat a ke vsemu si myslim ze lozisko je soucast toho gumoveho silentbloku ale to nevim jiste jinak ja jsem kupoval toto bylo ta za rozumny peniz nemam s tim problem

http://aukro.cz/vw-touareg-porsche-caye ... 09274.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
maxim156
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 17.12.2013 13:58
Bydliště: CZ/Olomoucký kraj/Zábřeh

Re: Kardan - výměna středového ložiska

Příspěvek od maxim156 »

A dostal jsi komplet uložení včetně ložiska? Mám celkem strach z takových pochybných nabídek. Jednou jsem právě bral uložení kardanu včetně ložiska, ale přišel mi jen ten silentblok. V tu chvíli jsem byl rád, že můžu nasadit a jezdit (ložisko bylo OK), ale po zimě se začalo ozývat :(
A pasuje ti to bez problémů? Když vidím ten obrázek :D Mám 3.0TDi, ale tuším, že je to totožné prakticky u všech Turků. Opravte mě jestli se mílím...jsem lajk ;)
VW Touareg II 4.2TDi V8 13 Exclusive
Předchozí:
VW Touareg 3.0TDi V6 07 FL
VW Touareg 3.0TDI V6 06 King Kong
VW Touareg 3.0TDI V6 05 INDIVIDUAL
VW Touareg 2.5TDi R5 05

Uživatelský avatar
lukassvoboda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 23.01.2013 19:35

Re: Kardan - výměna středového ložiska

Příspěvek od lukassvoboda »

Zdravim chlapi,

už jsem také po výměně středového ložiska, koupě ložiska v kardan servisu Praha, cena 3500Kč.

U zadního diferáku to za boha nešlo povolit, jediná věc co mě napadla, povolit 6 šroubů u zadního diferáku, zatáhnout ručku (nožní páku) a zaklínovat zadní kola, přepnout na uzávěrku, nastartovat, zařadit a nechat tzv prohrábnout přední kola, auto pošle sílu na zadek, kardan se otočí a vypadne sám :) Kdyby mě to napadlo hned, tak bych pod tím zbytečně neležel 5 hodin. Takhle to bylo za minutu venku :good:

Samotný ložisko sem musel naříznout flexou abych ho dostal ven, zpětná montáž novýho ložiska už byla v pohodě, hlavně si při rozebírání pořádně poznačte kardanku, ať si s ní nepootočíte, pak to brzy poznáte :laugh:

Výměna proběhla po 214 tis. km.

A teď se chci ještě zeptat, měnil tady někdo kloubový kotouč u kardanky?? viz foto. Má to taky svoje důvody měnit, nebo je to bez obav. Popřípadě jaký by to mělo náznaky, pokud je ta guma špatná.
12446_1.jpg
VW Touareg II 3.0 TDi V6
VW Touareg R5

Uživatelský avatar
Benik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 481
Registrován: 29.09.2010 14:46

Re: Kardan - výměna středového ložiska

Příspěvek od Benik »

cislo objednaci od Febi je 38548 a od SWAG 30938548
a od MEYLE 100 151 0000

treba to nekomu pomuze

Uživatelský avatar
Fotodioda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 19.04.2015 20:18
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Kardan - výměna středového ložiska

Příspěvek od Fotodioda »

Zdravím všechny,
potřeboval bych prosím poradit. Kontroloval jsem středové ložisko kardanu a nevím jestli je normální že má nějakou vůli - nevím jak je provedené uložení, jestli napevno, nebo s pružnou vůlí. Za jízdy zatím žádný zvuk nevydává. Touareg V8, 2004, najeto kolem 140 tis.. Koukněte prosím na video a řekněte jestli je to normální nebo už by mělo jít ven. Díky. https://www.youtube.com/watch?v=T0ijChMHgfA" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
ojik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: 09.04.2011 15:37
Bydliště: Ostrava

Re: Kardan - výměna středového ložiska

Příspěvek od ojik »

Vymenit!

Odpovědět

Zpět na „Touareg“