Xenony málo svítí

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
Uživatelský avatar
Svity
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 08.12.2012 18:35
Bydliště: Bohutín (okr. Šumperk)

Xenony málo svítí

Příspěvek od Svity »

Čau chlapáci....
mám vcelku problém. Už opravdu nevím co dál vyzkoušet. Mám Turka 2005 na vzduchu s xenonama a málo svítijou jak originál žárovky OSRAM (HELLA, PHILIPS) 4300k tak i od jiného výrobce(čína) 6000k . Nevidím moc dobře za šera ani za škaredého počasí za tmy. Když jedu tátovím SCOUTEM Octávkou tak ty xenony jsou nádherný a jde vidět opravdu krásně a nebo firemní T5 tak je to taky jiný ale prosté TOUREG málo svítí. Byl jsem i u kamaráda ve VW, oni tam dávají origináli, jen jsme je zkusili nasadit a zapnout a pořád stejný skoro žádnej rozdíl ať už oproti číně nebo OSRAMU . Zůstává tedy otázka néjakého dalšího postupu....

Nějaké nápady či rady ????

Díky moc P.Š.

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Xenony málo svítí

Příspěvek od duduh »

A nemáš zevnitř špinavé sklo (čočku) ? Časem to zčerná a potom málo svítí.A sklo paraboly je zevnitř čisté?Není tam náznak nějaké mlhy?

Uživatelský avatar
Peterka72
Člen klubu
Příspěvky: 283
Registrován: 24.12.2010 20:15
Bydliště: Díra u Hanušovic

Re: Xenony málo svítí

Příspěvek od Peterka72 »

8) Už to tady někdo zevnitř čistil , dával sem návod i možná fotky .

Uživatelský avatar
Svity
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 08.12.2012 18:35
Bydliště: Bohutín (okr. Šumperk)

Re: Xenony málo svítí

Příspěvek od Svity »

No kluci já to právě hledal a nemohl jsem to najít... Takže jedině tedy vytáhnout světla rozebrat a zevnitř vyčistit a koukal jsem někdo i dokonce čistil kontakty a budu muset překontrolovat kostru motoru i kastle nevíte kde je kostřící bod karoserie a kostřící bod v motorovém prostoru? Dík P.Š.

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Xenony málo svítí

Příspěvek od ameron »

No kedze mas rocnik 2005 tak tie svetla budu mat uz vypalene paraboly, tiez som to tak mal a menil som kvoli tomu cele svetla. Da sa to aj tak ze svetla rozoberies a nechas si paraboly pochromovat potom budu svietit ako za mlada :)

A este mimochodom svetla su nerozoberatelne, parabolu z nich nevyberies bez odlepenia skla, ja som svoje rozoberal a treba na to teplovzdusnu pistol a pevne nervy. A cistenie paraboly a podobne veci nepomahaju treba ich nanovo pochromovat.

Uživatelský avatar
pogy14
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 08.01.2011 21:53
Bydliště: Trnava

Re: Xenony málo svítí

Příspěvek od pogy14 »

Nazdar, tu je ten návod na čistenie svetiel ak Ti to pomôže http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=200&t=260744" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Peterka72
Člen klubu
Příspěvky: 283
Registrován: 24.12.2010 20:15
Bydliště: Díra u Hanušovic

Re: Xenony málo svítí

Příspěvek od Peterka72 »

:good: Jo jo , tohle jsem myslel !!!

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Xenony málo svítí

Příspěvek od duduh »

Xenony jsou háklivější na nečistoty než normální světla.Proto mají i ostřiky.A jak jsem říkal,bolestí je černaní těch čoček.Návod na vyčištění zde kolegové dali tak ať se ti daří.Potom písni jak jsi dopadl.

Uživatelský avatar
Svity
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 08.12.2012 18:35
Bydliště: Bohutín (okr. Šumperk)

Re: Xenony málo svítí

Příspěvek od Svity »

Momentálně je auto u pana gynekologa na vstřikovače. Jak přijede po opravě tak se na to hnedka vrhnu mám v plánu více věcí jako jsou žhavičky volnoběžka na kompresoru a pŕevlečný gumy jak kompresor tak altík. práce na celej den. Bude to mazec... ale aspoň to pŕestane chrastit. Potom jen plnickou vyménit olej v automatu a pak jen oleje v rozvodovce a v zadní diferenciálu.... pak jsou na řadě světla :) a pak přidám foto..

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Xenony málo svítí

Příspěvek od ameron »

No mas co robit, ale auticko si posmakne :)

Odpovědět

Zpět na „Touareg“