Vybíjení baterie kvuli budíkům

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
PistaCZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 05.06.2012 13:41

Vybíjení baterie kvuli budíkům

Příspěvek od PistaCZ »

Zdravim lidi, chci se zeptat jestli mate nekdo zkusenosti s vybijenim baterky kvuli budikum. Mam turka 2004 3.0TDI a mam jednu 100Ah baterku. Od nedavna mam problem ze pokud auto necham stat kdyz prijedu domu vecer, druhy den nikam nejedu a dalsi den rano uz nemuzu nastartovat. Ve VW mi rekli ze to vypada na budiky protoze se tam neco vysralo a neusinaj jednotky v aute a proto se to tak rychle vybije. Novy budiky stojej 26 000,- coz je nesmysl. Mate s tim nekdo zkusenost? Znate nekoho komu se to stalo? Da se to vyresit pouzityma budikama a popripade vite nekdo co vsechno to obnasi? Diky za rady

Uživatelský avatar
Jurasch
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 282
Registrován: 06.10.2011 12:51
Bydliště: LIBEREC

Vybíjení baterie kvuli budíkům

Příspěvek od Jurasch »

A jak mas starou baterii?

PistaCZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 05.06.2012 13:41

Vybíjení baterie kvuli budíkům

Příspěvek od PistaCZ »

Prave ze prvni co bylo tak jsem koupil novou baterku a delalo to stale tak jsem myslel ze je vadna z vyroby tak jsem ji vratil vzal jinou a zadna zmena...

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybíjení baterie kvuli budíkům

Příspěvek od tornado1 »

vyměnil bych servis v prvé řadě
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

PistaCZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 05.06.2012 13:41

Vybíjení baterie kvuli budíkům

Příspěvek od PistaCZ »

No prave ze nejezdim do VW normalne ale v mym servisu my rekli ze nemuzou prijit na to kde se ten velkej odber bere a ze to chce na velkej pocitac...

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vybíjení baterie kvuli budíkům

Příspěvek od ameron »

Aky ti zistili kludovy odber?

PistaCZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 05.06.2012 13:41

Vybíjení baterie kvuli budíkům

Příspěvek od PistaCZ »

Zjistili mi odber 0,180 A. To je prej hodne moc

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vybíjení baterie kvuli budíkům

Příspěvek od ameron »

0,18 je podla mna v pohode. Ja mam tiez podobne, ked vypnem jeden alarm klesne pod 0,1 a ked aj druhy tak klesne pod 0,05 a aj pri 0,18 ti musi auto vydrzat pri nabitej baterke 2 tyzdne tak ze potom nastartujes v pohode (za predpokladu ze tam nemas 70Ah baterku ale 100 alebo este lepsie 110aH). Z toho vyplyva ze ak nenastartujes o dva dni je bateria zla, daj ju otestovat takym testerom co ti vytlaci vysledok testu a z nim ju reklamuj.

PistaCZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 05.06.2012 13:41

Vybíjení baterie kvuli budíkům

Příspěvek od PistaCZ »

Dobre. Zkusim to teda takto. Rikali mi ze normalni klidovej stav by mel byt cca okolo 0,02. A ze je tohle moc... Tak nevim. Vyzkousim a uvidime. Diky

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vybíjení baterie kvuli budíkům

Příspěvek od ameron »

Ano 0,02 je normalny ale nie na touaregu mozno na fabii. Staci ak tam mas zapojeny neorigo alarm a uz to zere 0,05-0,1 navyse.

Uživatelský avatar
n_ox
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 238
Registrován: 17.05.2009 10:55
Bydliště: Jiráskova 269, Nová Ves u Kolína, okres Kolín

Re: Vybíjení baterie kvuli budíkům

Příspěvek od n_ox »

PistaCZ píše:Zdravim lidi, chci se zeptat jestli mate nekdo zkusenosti s vybijenim baterky kvuli budikum. Mam turka 2004 3.0TDI a mam jednu 100Ah baterku. Od nedavna mam problem ze pokud auto necham stat kdyz prijedu domu vecer, druhy den nikam nejedu a dalsi den rano uz nemuzu nastartovat. Ve VW mi rekli ze to vypada na budiky protoze se tam neco vysralo a neusinaj jednotky v aute a proto se to tak rychle vybije. Novy budiky stojej 26 000,- coz je nesmysl. Mate s tim nekdo zkusenost? Znate nekoho komu se to stalo? Da se to vyresit pouzityma budikama a popripade vite nekdo co vsechno to obnasi? Diky za rady

Máš baterku 100Ah .. takže baterka dokáže dávat 100A po dobu jedné hodiny .. pokud tedy odebíráš 0,180A .. měla by ta baterka vydržet asi 500 hodin .. samozřejmě v ideálnim stavu za ideálních podmínek .. ale podle mě je ten odběr ok ..
http://www.kvark-elektronika.cz
http://www.facebook.com/kvarkelektronika

*vývoj a výroba elektroniky - zakázková i sériová výroba*


volkswagen touareg V10 TDI + land rover discovery TD5

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Vybíjení baterie kvuli budíkům

Příspěvek od Mára_VR6 »

jakej máš rok Touarega a jak je stará baterka?
Je původní?
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

PistaCZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 05.06.2012 13:41

Vybíjení baterie kvuli budíkům

Příspěvek od PistaCZ »

Je to 3.0 TDI 2004 rok. Baterka je jiz druha uplne nova...

Uživatelský avatar
Jelko4
Profík
Profík
Příspěvky: 1105
Registrován: 13.08.2008 13:32
Bydliště: SK-Trnava

Re: Vybíjení baterie kvuli budíkům

Příspěvek od Jelko4 »

ameron to co udavas je strasne vela, aj na touaregu to musi byt maximalne okolo 50mA. inak treba hladat chybu, postupne vyberat pojistky a tak zistis co ti zere

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vybíjení baterie kvuli budíkům

Příspěvek od ameron »

jelko to neni chyba je to zvacseni odber a ako som pisal ze viem co to berie a chcem to tam mat :) Seriovy odber je pod 0,05. Ale mna neries ja som si nestazoval, autor temy si stazoval, ze na druhy den nenastartuje ja nastartujem po 2 tyzdnoch bez dlhsej jazdy :)
Naposledy upravil(a) ameron dne 30.01.2014 12:55, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Touareg“