volant - demontáž jak na to?

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
h.h8
Řidič
Řidič
Příspěvky: 97
Registrován: 18.10.2010 07:15

volant - demontáž jak na to?

Příspěvek od h.h8 »

Ahoj, poradíte mi někdo jak se demontuje volant na Touaregu rok 2004. Předpokládám, že je potřeba sundat airbag, ale žádné šroubky jsem za volanetem nenašel, nemáte prosím někdo návod, nebo nemůžete mi vyjet z ELSY postup sundání volantu :-) díky :-)

dowidopo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 12.06.2013 19:38

Re: volant - demontáž jak na to?

Příspěvek od dowidopo »

Ahoj. Neviem ako na touaregu ale asi tak isto ako na passate. Musis zhodid airbag. Ten das dole tak ze volant otocis na bok a z vrchu je tam taka dierka. V tej je uchyt airbagu ktory musis srobovakom odhaknut. Ked si to este nerobil tak je to boj ale ja som to prvy krat robil tak ze som si nasiel tu dieru odfotil som si vnutro aby som videl ako to tam vyzera a potom som to odhakol. Na druhej strane je tiez takyto uchyt. Potom musis zas otocit volant tak aby si ho mal na druhy bok. A ked budes mat airbag tak potom tam je jeden srob. Ale to je taka vacsia hviezda cize to si najprv zozen nejaku dobru sadu naradia lebo nieje to bezny nastavec. Je to tak na 10min roboty maximalne len treba teb airbag vediet odhaknut. Snad je to tak ako na passate :D
PASSAT 3.2 VR6 2006 SHELL POWER :D

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: volant - demontáž jak na to?

Příspěvek od ameron »

do tej diery treba dat sroubovak cca 4mm siroky a ohnuty do L (lebo na dlzku tam nevojde) a potom nim len otocit.

Honzík VW
Řidič
Řidič
Příspěvky: 108
Registrován: 18.12.2013 02:26

Re: volant - demontáž jak na to?

Příspěvek od Honzík VW »

Ja to nukdy nesundaval ale muzu ti porat at si v prvni rade odpojis baterku aby ti nenafackoval nahodou ten airbag :-D i to se muze stat a jednomu znamimu se to stalo :-D

Odpovědět

Zpět na „Touareg“