pravidelná vibrace z pravé strany?

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
lerak71
Řidič
Řidič
Příspěvky: 104
Registrován: 30.12.2009 18:23

pravidelná vibrace z pravé strany?

Příspěvek od lerak71 »

Dnes jsem začal na dálnici pozorovat divné vibrace z pravé strany vozu. Myslel jsem jestli nemám nějaký šutřík ve vzorku nebo něco podobného. Ten pocit bych popsal, jako kdyby pravá strana vozu jela po roletě hradecké dálnice ..... Jenže to je cítit i při nižších rychlostech na různých silnicích - je to znatelné cca od 40km/h a s rychlostí se to nějak zásadně nemnění :|
Prohlídl jsem všechny gumy a nic - žádný kamínek, žádný zaražený vrut (tak mi to připadá jako kdyby to furt drncalo přes hlavičku vrutu). Vzorek vypadá dobře a to jsem nechal všechna kola před 14 dny převážit. Žádné stopy po odlepených závažích jsem také nenašel....
Nějaký nápad nebo rada?
Díky moc!

lerak71
Řidič
Řidič
Příspěvky: 104
Registrován: 30.12.2009 18:23

Re: pravidelná vibrace z pravé strany?

Příspěvek od lerak71 »

lerak71 píše:Dnes jsem začal na dálnici pozorovat divné vibrace z pravé strany vozu. Myslel jsem jestli nemám nějaký šutřík ve vzorku nebo něco podobného. Ten pocit bych popsal, jako kdyby pravá strana vozu jela po roletě hradecké dálnice ..... Jenže to je cítit i při nižších rychlostech na různých silnicích - je to znatelné cca od 40km/h a s rychlostí se to nějak zásadně nemnění :|
Prohlídl jsem všechny gumy a nic - žádný kamínek, žádný zaražený vrut (tak mi to připadá jako kdyby to furt drncalo přes hlavičku vrutu). Vzorek vypadá dobře a to jsem nechal všechna kola před 14 dny převážit. Žádné stopy po odlepených závažích jsem také nenašel....
Nějaký nápad nebo rada?
Díky moc!
Nikdo nic? Bojím se, že asi začíná kardan - je to možné ...? :sorry:

Micantur
Řidič
Řidič
Příspěvky: 126
Registrován: 27.03.2011 19:38
Bydliště: F-M

Re: pravidelná vibrace z pravé strany?

Příspěvek od Micantur »

Kardan by jsi cítil pod prdelí. Mě to dělalo při rozjezdu a pak při cca 70km/h. I Kdyby to byl kardan,není to taková dnes už hrůza.
VW Touareg 2,5 TDI,R5-128KW,2004,Automat(prodáno :( ). Škoda Octavia I, 1.9TDI-81KW.2003. VW Passat Highline 2.0 TDI 103 kW,2007,automat(DSG). Audi A4 Quattro Allroad,2010,155KW,2.0 TFSi AUT

Uživatelský avatar
PÁJA77
Řidič
Řidič
Příspěvky: 186
Registrován: 27.10.2011 09:33
Bydliště: okr.Jindřichův Hradec

Re: pravidelná vibrace z pravé strany?

Příspěvek od PÁJA77 »

Před pár lety jsem taky něco podobného řešil. Na autě mám 20ky kola, tak jsem jednoho dne na zkoušku předek sundal a dal jsem tam 18ky zimní a jel jsem to project. Zdálo se mi ,že je po problému. Tak jsem vzal všechny 20ky, zajel jsem do pneuservisu,nechal jsem je sundat a znovu nandat, vyvážit a pak jsem je dal na auto. Zatím jsem s tím neměl problém. Měl jsem na tom skoro nové gumy, nejspíš byly asi špatně vyvážený, protože se některá závaží přelepovala. Jestli máš podezření na kardan,tak lehni pod auto a vem za něj jestli má vůli.
Jinak ještě koukni jestli třeba není prasklá spona na manžetě nebo jestli se tam něco o sebe nedře. Pak dej vědět!!!!

lerak71
Řidič
Řidič
Příspěvky: 104
Registrován: 30.12.2009 18:23

Re: pravidelná vibrace z pravé strany?

Příspěvek od lerak71 »

Je to kardan, už ho cítim.... Dnes začlo bouchat, tak jsem to otočil a jel pro Imprezu... Proč tam dává vw takové shitky. 150tis. Mi přijde na takovou poruchu docela málo.... No nic, půjde na repasy do kardan servisu ...

lerak71
Řidič
Řidič
Příspěvky: 104
Registrován: 30.12.2009 18:23

Re: pravidelná vibrace z pravé strany?

Příspěvek od lerak71 »

Hotovo, repase kardanu v kardanservisu Praha - Běchovice, za 4830,- s DPH. Demontáž + montáž 3,5 hodiny u kamaráda. Vypadá, že všechno funguje jak má .... :D
Přílohy
vymontovaný kardan
vymontovaný kardan
detail rozbitého uložení, po repasy jsem zapomněl nafotit ...
detail rozbitého uložení, po repasy jsem zapomněl nafotit ...

Odpovědět

Zpět na „Touareg“