Hydraulická vzpěra 5-tých dveří nebo nastavení krajní polohy?

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Hydraulická vzpěra 5-tých dveří nebo nastavení krajní polohy?

Příspěvek od majkl1 »

Touareg 7L6 (2008)
5-té dveře mi vyjedou jen do půlky a zbytek musím zvednout ručně. Pravou vzpěru jsem vyměnil, levá je hydraulická, tu jsem nechal.

Při otevírání dveří je slyšet, že ten motorek, který tlačí olej do vzpěry, jede jen do půlky otevření dveří, pak se vypne i když dveřím pomáhám rukama. Vždy běží stejně dlouhou dobu. Při zavírání běží dokud se dveře nezavřou a to i když je zpomalím rukama.
Vypadá to na nějaké nastavení krajní polohy, do které se dveře mají otevřít. V manuálu, co mám o tom není nikde zmínka. Nevíte někdo?
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Hydraulická vzpěra 5-tých dveří nebo nastavení krajní polohy? VYŘEŠENO

Příspěvek od majkl1 »

Zavalen všemi těmi radami tady jsem nevěděl co dřív, kde začít.

Takže pro ty nováčky jako já, které by také potkalo to, že by se jim hydraulicky ovládané 5-té dveře otevíraly jen částečně a nešlo s tím nic dělat, tak u mě to opravdu bylo minulým majitelem uloženou polohu nebo spíše prodejcem, kdy došlo k rozbití tlačítka na zavírání dveří v obložení dveří, kterým se i mimo jiné ukládá požadovaná krajní poloha. Tlačítko mělo prasklou pružinku v mikrospínači a díky tomu nešla uložit krajní poloha. Takže přepájen mikrospínač za 17kč v tlačítku, uložena poloha jeho dlouhým stisknutím (cca 5 vteřin, než bliknou směrovky) a vše chodí, jak má. V manuálu k autu o této funkci ani slovo.

Tím pádem mi tu zbyl nový, ještě zabalený levý tlumič 5-tých dveří pro mechanicky otevírané dveře (ten s větším čepem). Kdo chce, mohu za rozumnou cenu zaslat. Mě je k ničemu.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Odpovědět

Zpět na „Touareg“