Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: R5 problém s převodovkou (6-ti stupňový automat), R5 2,5 TDI 128 KW
PříspěvekNapsal: 21.07.2014 12:57 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

15.07.2011

64

Jihlava

Zdravím, potřebuji radu. Mám v předmětu zmíněného turka a začíná mně zlobit převodovka:

1) při rozjezdu za studena do prudkého kopce (z garáže na silnici), sešlápnu plyn, ale auto nic, stojí, poomalu se přidává plyn a pooomalu se auto rozjíždí, prakticky stojí na místě, popojede tak metr - dva a trochu v tom hrkne a pak se to rozjede, jakmile se to zahřeje, funguje to normálně.
2) za jízdy, většinou v kopci, najednou auto přestane jet, převodovka řadí (skáčou čísla na počítači) ale nemá to efekt, auto jede minimální rychlostí šneku. Když vypnu motor a nastartuji, jede to dál jakoby nic. Začíná to být častější (2-3x do týdne)

Už jsem si nechal vyměnit komplet olej v převodovce i s čištěním nějakou mašinkou a výměna filtru a to dokonce na dvakrát (byl tam poprvé neskutečný bordel, tak jsme to opakovali po 2tis a pak teprve vyměnili filtr), efekt to trochu mělo, ale krátkodobý.
VAG prý na převodovce nehlásí vůbec nic.

Nechal jsem i prověřit motor, diagnostika, zkouška podávacího čerpadla, tlak nafty, váha vzduchu, nic, žádný efekt, motorem to na 99% nebude

No takže nevím co dál, někde mne straší, že je v hájí hydroněco v převodovce a je nutné udělat repasi za 40tis. Jinde mi zase řekli, což dá rozum, že dokud jim to auto nedám, tak nebudou věštit z koule, ale že hydroněco není úplně jistý, páč turek má zase ty hejblátka a převody na pohon 4x4 a HIG A LOW režim a může být problém i v tom a vůbec ne v převodovce.

Na palubním počítači to žádné závady nehlásí, ale děsím se, kdy mně to nechá někde stát.
Nesetkal jste se s tím někdo? Díky za každou stopu k vyřešení problému.

Zobrazit autorovy stránky  ICQ   Profil

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 28.07.2014 19:42 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

29.09.2010

404

ja bych to dal někomu kdo se zabyva automat. prevodovkama... vetsinou udelaji rozpocet a řeknou co s tim je a pak se muzes rozhodnout jestli si to opravis sam a nebo oni. jinak mysli asi hydromenič :-)

Předmět příspěvku: Re: R5 problém s převodovkou (6-ti stupňový automat), R5 2,5 TDI 128 KW
PříspěvekNapsal: 29.07.2014 10:31 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

15.07.2011

64

Jihlava

Zařídil jsem se jak píšeš, dík. Na podrobné diagnostice prý ukazuje rozdíl otáček na vstupu do převodovky a na výstupu, takže to tam prokluzuje. Už jsem objednaný na opravu, dají mi rozpočet, asi se pěkně prohnu.

Předmět příspěvku: Re: R5 problém s převodovkou (6-ti stupňový automat), R5 2,5 TDI 128 KW
PříspěvekNapsal: 23.09.2014 16:13 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

15.07.2011

64

Jihlava

Jen aktualizace stavu: tak jsem auto svěřil jedné firmě u Brna, pán se tím projel a prohlásil, že to auto nejede jak má a má něco s motorem, dokud se nevyřeší motor, tak nemá smysl řešit převodovku. Auto doporučil dát k jeho doporučené firmě, tak odhalili, že celou tu dobu co auto mám (4 roky), tak prostě jsou špatně nastavené rozvody a mám v háji vačkovou hřídel. Tak jsem zvědavý, jak toto dopadne.

PříspěvekNapsal: 23.09.2014 16:46 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

441

Pod Čantoryji

To sem fakt zvědavy.
Ten motor ma rozvody pohaněne ozubenými koly a tedy natvrdo,tam nemá co uhnout natož přeskočit.Jedine kdy muže něco odejit je vačka obrusem ať již špatně zvolenym mot. olejem nebo najezdem.Je to jeden z mala motoru kde se na rozvody nešaha.

PříspěvekNapsal: 23.09.2014 16:48 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

15.07.2011

64

Jihlava

No dělali tam dříve výměnu hlavy motoru a také alternátoru, jestli u toho povyndali motor a odpojili rozvody, tak to asi mohli blbě nasadit zpět, ale to se jen dohaduji, nevyznám se v tom. Prý tam byl předvstřik o 2 zuby mimo.

PříspěvekNapsal: 23.09.2014 20:54 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

97

severni morava

Blbost,pokud by to bylo špatně nastavené tak ti garantuji že čtyři roky by jsi s tím nejezdil.Bylo by to dávno mrtvé.U těchto motorů je nejslabší místo vodní pumpa pokud se včas nevymění pustí vodu do oleje a tohle mohla byt přičina proč měl předchozí majitel motor rozdělaný.

http://www.auto-chiptuning.eu/

Zobrazit autorovy stránky   Profil

PříspěvekNapsal: 24.09.2014 21:12 
VWexpert
VWexpert

Hodnost:

VWexpert

10.09.2014

11

ANO,Radek2311 má pravdu dva zuby na oběhu motoru je celkem dost auto by kouřilo nejelo a také i špatně startovalo.stím autem by se absolutně nedalo jezdit.a taky tyto motory mají synchronizaci kol a a ohledně počtu otáček vačky vůči klice by to rozpoznal a svítila by to kontrolka motoru.Takže nesmysl.to ti někdo jen něco nabulíkoval

PříspěvekNapsal: 24.09.2014 23:15 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

15.07.2011

64

Jihlava

To jste mně hoši nepotěšili. Jen upřesním, že prý ten rozvod byl špatně u předstihu, měl jsem problémy s tím, že se mi to za studena nechtělo rozjet. Sice mi řekli, že to bylo špatně o 1,5 zubu, což mi přijde divný ta půlka zubu, tak jsem si to zaokrouhlil na dva.

PříspěvekNapsal: 25.09.2014 16:25 
VWexpert
VWexpert

Hodnost:

VWexpert

10.09.2014

11

nastavení rozvodu nemá nic společného stím,že by se to mělo špatně rozjíždět.já bych to spíše viděl na čerpadlo nebo na měnič.

PříspěvekNapsal: 06.10.2014 15:47 
VWexpert
VWexpert

Hodnost:

VWexpert

06.10.2014

1

Zdravím , chlapy občas mi ukazuje Running gear něco že mam sním zajít do servisu Ale než tam zajdu zajímalo by mě co to je Running gear

PříspěvekNapsal: 06.10.2014 16:17 
Člen klubu

Hodnost:

Člen klubu

04.11.2009

12846

Humpolec

Podvozek

VW Touareg 2008 R5 + chip
Mitsubishi Colt 1999 1.6 16V 66kw

chiptuning, diagnostika vw group, kodování, montáže navi, pal.pc,tempomatů, originál HF, MF volantů, výměny palubních přístrojů pal.pc - maxidot atd, PIN, IMMO, dojezdy km, dojezdy oken - i SAG!! čeština do navi, upgrade firmware RNS510, zobrazení parkovacích senzoru na navi, mapy atd.. tel 776200941, ODBLOK OBRAZU RNS

Zobrazit autorovy stránky  ICQ  

PříspěvekNapsal: 06.10.2014 16:21 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

441

Pod Čantoryji

vily767 píše:
Zdravím , chlapy občas mi ukazuje Running gear něco že mam sním zajít do servisu Ale než tam zajdu zajímalo by mě co to je Running gear

Projeď si to tady : viewtopic.php?f=200&t=177456
Muže to být jen baterka.

PříspěvekNapsal: 09.10.2014 09:58 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

15.07.2011

64

Jihlava

Tak mám auto doma, pánové, mám ho 4 roky a teď vím, že fakt nikdy nejelo dobře. Jezdí jako blázen, s převodovkou nic nebylo. Problém byl opravdu v tom, že motor neměl od spodu výkon, byly nastavené ty rozvody špatně, vůči přípravku se zamčenou klikou to bylo dle fotky opravdu o dost, navíc v háji vačková hřídel (ošoupané ty palce), navíc nějaký mezikroužek byl daný obráceně. U toho mi vyměnili hydroštely a nějaký misky, šrouby a hafo těsnění, no celé dno velké krabice materiálu. Preventivně i vodní pumpa. Vzhledem k tomu, že mám novou i hlavu a svody, tak motor si přede jako kocour a jezdí to fakt svižně a rozjezdy do kopce za studena už nejsou žádný problém. Až na ty prachy no :(

PříspěvekNapsal: 09.10.2014 10:25 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

09.04.2011

191

Ostrava

Kolik? 8O

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]