Vynechavanie zazehu Touareg V6 3.2 za studena

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Vynechavanie zazehu Touareg V6 3.2 za studena

Příspěvek od ameron »

Mam dlhsie takyto problem: mam Touareg V6 3.2 177kW s LPG. LPG ide v pohode. Problem je ze ked nastartujem za studena motor vynechava napriklad dnes brutalne siel hadam na 4 valce. Ked sa zohreje je vsetko ok ide aj na LPG aj na benzin. Robilo to uz pred polrokom ale zrazu to prestalo tak som myslel ze je to tym ze je vonku teplejsie :) Ale pred 2 tyzdnami zacalo znova a je to cim dalej tym horsie.

Dnes som spravil takyto pokus ked som nastartoval vynechavalo to. Zmenil som pre LPG prepinanie z teploty 36 stupnov na 5 (mam k tomu BRC co mam kabel). Auto startlo na benzin slo 3 sekundy na 4 valce potom preplo na LPG a slo to v pohode. Nechal som chvilu bezat zase prepol na benzin motor skoro zdochol. Znova som prepol na LPG v pohode. Nechal som motor zahriat na 90 stupnov a potom isiel aj benzin aj LPG v pohode.

Myslim ze mozem vylucit chybu na cievkach a svieckach lebo motor ide na LPG aj za studena a praveze LPG je na to citlivejsie ako benzin. Dalej mozem asi vylucit aj problem v palivovej sustave benzinu kedze po zohriati ide na benzin ok ak od startu ide na LPG.

Motor nehlasi ziadnu chybu z ktorej by som zistil poruchu nejakeho cidla len sporadicke ohladne vynechavania valcov co viem aj bez VAGU.

Ako by som zistil kde je problem? Predpokladam ze na LPG to ide dobre preto lebo LPG ma naucene nejake natvrdo hodnoty ohladne davkovanie ale benzinova ECU pri studenom motore nejako strajkuje.

Dik za rady.

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vynechavanie zazehu Touareg V6 3.2 za studena

Příspěvek od ameron »

Pridam este chyby ale to asi nepomoze pretoze to ze to za studena vynechava viem len neviem preco

7 závad nalezeno.

16684 - zjisteno vynechavani zapalovani - nepravidelne / vicenasobne
P0300 - 008 - neverohodny signal - Sporadická - Kontrolka závad ZAP
16689 - valec 5 zjisteno vynechavani zazehu
P0305 - 008 - neverohodny signal - Sporadická - Kontrolka závad ZAP
16687 - valec 3 zjisteno vynechavani zazehu
P0303 - 008 - neverohodny signal - Sporadická
16685 - valec 1 zjisteno vynechavani zazehu
P0301 - 001 - horni mezni hodnota prekrocena - Sporadická
16690 - valec 6 zjisteno vynechavani zazehu
P0306 - 001 - horni mezni hodnota prekrocena - Sporadická
16688 - valec 4 zjisteno vynechavani zazehu
P0304 - 001 - horni mezni hodnota prekrocena - Sporadická
18619 - Øada válcù 1; systém dávkování paliva:Systém pøíliš chudý pøi volnobìžných otáèk°ñ
P2187 - 001 - horni mezni hodnota prekrocena - Sporadická

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vynechavanie zazehu Touareg V6 3.2 za studena

Příspěvek od ameron »

tak problem pravdepodobne vyrieseny, uz som sa chystal na vymenu lambdy siel som sa pozriet, ze jej skusim odpojit konektor ked, som si vsimol ze mi dosiel Flashlube a napadlo mi ze namiesto neho my teraz prisava vzduch hned za klapkou.
Tomu zodpoveda aj geneza problemu, ked to zacalo robit postupne ako dochadzal Flashlube a postupne prisavalo viac a viac vzduchu.
A ked sa to zohrialo na 90° zacala regulaci lambdy, ktora si to nejako uz uregulovala a na LPG to islo lebo jeho RJ sa s tym nejako dokazala vysporiadat aj za studena.

Cize po doliati Flashlube zatial ok, budem si tam musiet dat nejake cido hladiny pre buducnost :)

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vynechavanie zazehu Touareg V6 3.2 za studena

Příspěvek od ameron »

Takze Flashlube nebol na pricine ako som si naivne myslel aj ked tiez s tym mal trocha nieco spolocne ;)

Po vychladnuti motora to robilo znova anavyse riadny dym z vyfuku, smrad od benzinu kym sa to nezohrialo, tak som dnes dal dole sanie a listu vstrekovacov a zistil som, ze dva vstreky su vadne.
Ked su studene tak len otvoria a uz sa nezavru a benzin tecie prudom ;(. Nedalo mi ale este, ze preco to zohriate ide ok, tak som tie vstreky nahrial fenom a zrazu isli ok kym nevychladli (potom zase po starom sa zablokovali v jednej polohe).
Cize na zajtra mam objednane oba vstrekovace a dufam ze to uz bude potom ok a verim ze to katalyzator prezil.

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Vynechavanie zazehu Touareg V6 3.2 za studena

Příspěvek od Mára_VR6 »

co stojí vstřikovače?
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vynechavanie zazehu Touareg V6 3.2 za studena

Příspěvek od ameron »

vo vw 190e jeden ;) ale nahrada os bosch 85e len u niektorych dodavatelov vypredana nastastie jeden dodavatel slubil na dnes 2ks. Teraz vymenim tieto 2 ale rozmyslam ze by bolo dobre vymenit vsetky lebo to asi uz maju pomaly za sebou.

Uživatelský avatar
kepik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Vynechavanie zazehu Touareg V6 3.2 za studena

Příspěvek od kepik »

Pomohly ty vstřikovače ? Díky za odpověď.
Mám skoro stejný problém - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=200&t=297787" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vynechavanie zazehu Touareg V6 3.2 za studena

Příspěvek od ameron »

hej pomohli, vsetky problemy co som mal z obcasnym vynechavanim, zmizli, stale som si myslel ze sa to zavzdusnuje a boli to vstrekovace.

a este som zistil ze v liste vstrekovacov je nejaky zelenozlty nanos nieco ako nejaka vazelina, nedalo sa to vycistit cisticmi na brzdy ani klapku, cize by ju bolo mozno dobre vymenit alebo nechat vycistit ultrazvukom. Ak sa vyskytnu este problemy dam to niekedy vycistit.

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Vynechavanie zazehu Touareg V6 3.2 za studena

Příspěvek od Mára_VR6 »

Ten divný nános je síra :wink:
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vynechavanie zazehu Touareg V6 3.2 za studena

Příspěvek od ameron »

Sira? Mas s tym aj ty nejake skusenosti?
Inak mechanicky to slo zotriet dole len sa do tej trubky nedalo nejako dostat jedine niecim takym ako sa cistia flase, mozno sa do toho niekedy pustim ak budem mat sanie dole.

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Vynechavanie zazehu Touareg V6 3.2 za studena

Příspěvek od Mára_VR6 »

https://www.google.cz/?gws_rd=ssl#newwi ... 3%ADra+lpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Odpovědět

Zpět na „Touareg“