Uzávěrka diferenciálu - rány

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
chance_
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 03.06.2015 20:39

Uzávěrka diferenciálu - rány

Příspěvek od chance_ »

Zdravím zkušenější majitele, poprvé jsem vytáhl mazlíka ozkoušet do terénu. Narazil jsem na problém nebo možná je to normální? Při jízdě v bahně se přední kola rovnoměrným otáčením protáčejí, zadní však zabírají takovým sekavým otáčením (kousek se otočí, zastaví, zase otočí..) a ozývá se od nich hluk (je slyšet hlavně ve voze, zvenčí minimálně), takové rány ve frekvenci právě zmiňovaného sekavého otáčení.. Dělá to jak na režim low, tak při závěrce diferenciálu. Nemáte někdo tušení, kde by mohl být problém, eventuálně zda to je normální?

Mickl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 05.08.2018 15:02

Re: Uzávěrka diferenciálu - rány

Příspěvek od Mickl »

Já mám taky problém. Auto protahnu svižně po silnici tak že se kola prohrabnou a pak když projizdim zatacku nebo parkuju tak me zustanou diferencialy uzavřený a v napravach to křupe. Když to chcipnu a nastrtuju tak se uzaverka odepne. Na palubce to nic nehlasi a ani VAG. Nevite co by se stim dalo delat? Diky za rady

miky20
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 254
Registrován: 20.06.2009 13:50

Re: Uzávěrka diferenciálu - rány

Příspěvek od miky20 »

Máš sz

Carlos1100
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 07.04.2020 02:34

Re: Uzávěrka diferenciálu - rány

Příspěvek od Carlos1100 »

Zdravím majitel Touaregů, mám podobný problém. Když nastartuju a jedu v tahu rovně , tak je ticho ale pokud trochu zatočím začnou se ze zadního diferenciálu ozývat rány a takové přeskakování zubů, jako když je zapnutá uzávěrka. V diagnostice zádné chyby. Prosím o rady, ať nevymýšlím co už dávno někdo vymyslel. Je to touareg 2007 3,0 tdi ,manuál,vzduch, s uzávěrkou zad. difu. Díky moc za rady.

fb_miroslav9
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 06.08.2020 22:26

Re: Uzávěrka diferenciálu - rány

Příspěvek od fb_miroslav9 »

Ahoj taky mam ten podobny problem podarilo se mi to natocit co to dela s poloosou v rejdu pri pomale jizde je tu nekdo kdo by dokazal rict co je za problem?? Video bych zaslal treba pres FB.

Cais d
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 26.12.2020 21:38

Re: Uzávěrka diferenciálu - rány

Příspěvek od Cais d »

Jak jste to vyresil mam podobny problem.Dekuju Cais

Odpovědět

Zpět na „Touareg“