Problém s 4x4

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Uživatelský avatar
breh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 497
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pod Čantoryji

Re: Problém s 4x4

Příspěvek od breh »

Kdyby bylo vadne nějaké čidlo tak na diagnostice bude vypsane.Předpokladam že napojeni diagnostiky je při problemech automaticka věc,jinak je cokoliv věštěni z koule.
Marschall když použili dif z jiného auta ,je tam 100% jistota že byl dobry?Pokud tě poslali na přehrani softu tak bych to zkusil,je možne že časem odladili chovani difu,stejně tak i převodovky....
U Honzy to vypada spiš na ten motorek,auto po startu konzroluje polohy v difu a asi zustane občas tam kde nema zpět ho dostane až ručni zasah voličem.Diagnostika už byla jestli jsou v paměti vypsané nějaké chyby?

honza.jd
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 19.06.2014 23:41

Re: Problém s 4x4

Příspěvek od honza.jd »

Marshall007 píše:To bol meneny za pouzity dif z 5l V10. Ake ako som pisal tak situacia sa zlepsila len o nieco ale nieje to vobec vyriesene...
Este ma napada ci nemoze byt niektory snimac ESP vadny alebo daka ESP elektronika. To by VAG napisal v kazdom pripade?
Mozno cidlo nieje vadne len vykazuje nezmyselne hodnoty...
Podle me, pokud by bylo nejaky cidlo vadny i kdyby ukazovalo nesmyslne hodnoty, tak by to vyhodilo chybu toho cidla a svitilo by ESP na palubce.

honza.jd
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 19.06.2014 23:41

Re: Problém s 4x4

Příspěvek od honza.jd »

Ahoj,
posilal jsem Ti zpravu. Mas jeste ten moturek ze 4.2?
Dik
honza.jd píše:
Marshall007 píše:To bol meneny za pouzity dif z 5l V10. Ake ako som pisal tak situacia sa zlepsila len o nieco ale nieje to vobec vyriesene...
Este ma napada ci nemoze byt niektory snimac ESP vadny alebo daka ESP elektronika. To by VAG napisal v kazdom pripade?
Mozno cidlo nieje vadne len vykazuje nezmyselne hodnoty...
Podle me, pokud by bylo nejaky cidlo vadny i kdyby ukazovalo nesmyslne hodnoty, tak by to vyhodilo chybu toho cidla a svitilo by ESP na palubce.

Vali96
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 26.11.2017 16:47
Bydliště: Ostrava

Re: Problém s 4x4

Příspěvek od Vali96 »

Mám stejný problém.. při přejezdu spomalovače se mi většinou zapne 4*4. Ale pokud ho přejedu jen jednou stranou tak se mnohdy nic nestane.🤔 Tlačítko ESP mi asi nefunguje..nereaguje na mačkání ani nic nesvítí..
Co se stane když rozpojim konektory od toho nastavovacího motorku? jasně nejjednodušší je to zkusit ,ale ...🤔 Další otázku bych měl ohledně omezení výkonu na kola v terénu.. počítám že auto si bere info ze snímačů ABS a podle toho začne ubírat výkon při prokluzu.. otázka zní jestli jde tento pro mě nežádoucí jev vyrušit tím že odpojím jedno číslo ABS..?zase se nabízí verze zkus a uvidíš...ale nerad bych popravil nějakou jednotku🥺

Odpovědět

Zpět na „Touareg“