Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: motor V8 4.2 cuka - podtlak, vaha, lambda, kat, ........?
PříspěvekNapsal: 29.11.2015 21:37 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

28.08.2011

1127

Jablonec n/N

Pokud to jsou hodnoty po projetí tak to na benzin vypadá dobře a jak to jelo cukalo taky?

Jinak když smažeš chyby tak se smažou i ty hodnoty +-% takže se to pak musí projed aby se zase vytvořily ale to asi víš.

Jak říkám, to cukání klidně může dělat třeba převodovka a tyhle veškerý problémy s motorem vůbec nemusí být "cítit" kromě třeba lehké změny výkonu/spotřeby.

Předmět příspěvku: Re: motor V8 4.2 cuka - podtlak, vaha, lambda, kat, ........?
PříspěvekNapsal: 29.11.2015 23:31 
VWexpert
VWexpert

Hodnost:

VWexpert

19.06.2014

29

:fool:

Naposledy upravil honza.jd dne 29.11.2015 23:35, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 29.11.2015 23:33 
VWexpert
VWexpert

Hodnost:

VWexpert

19.06.2014

29

Fotodioda píše:
Ahoj, překontroluj podtlakové hadice. Chybu "Brake Boost Vacuum System" jsem měl taky u V8 a našel jsem popraskané hadice blízko podtlakové pumpy (vepředu vlevo - pohled zepředu). Nešlo to na první pohled vidět, ale rukou šla nahmatat prasklina. Po zalepení chyba zmizela a vše je ok.

Diky za info. Zkusim na to kouknout, ale moc jsem prave s tema hadicema nechtel zbytecne hybat, aby mi to nepopraskalo v ruce a chtel jsem to od nekoho zmerit podle toho schematu, co tam je u motoru... hadicky uz jsme nejaky menili, ale prave jen ty predni... ale asi mi nic jineho nezbyde... myslis, ze pripadne zalepit stribrnou paskou bude stacit? Protoze uz vidim to cenovku z rise snu ve VW :-) je fakt, ze driv, kdyz jsme vzdycky neco vymenili, tak se auto uplne probudilo a jelo tak jako zlehka... ale vzdy jen na chvili...

PříspěvekNapsal: 29.11.2015 23:46 
VWexpert
VWexpert

Hodnost:

VWexpert

19.06.2014

29

yessmen píše:
Pokud to jsou hodnoty po projetí tak to na benzin vypadá dobře a jak to jelo cukalo taky?

Jinak když smažeš chyby tak se smažou i ty hodnoty +-% takže se to pak musí projed aby se zase vytvořily ale to asi víš.

Jak říkám, to cukání klidně může dělat třeba převodovka a tyhle veškerý problémy s motorem vůbec nemusí být "cítit" kromě třeba lehké změny výkonu/spotřeby.

Jak jsem tam delal ty zaznamy rychle po sobe - radove vteriny - tak tam to cukalo... Ono to cuka ve dvou situacich... Jedna chvile je, kdyz jedu konstantne treba 60km/h, ale to nedela vzdy a neumim to teda nasimulovat... Druha situace je kdyz jedu treba do kopce a vytaci se vic motor, tak v tech vyssich otackach to taky pocukava... nekdy, kdyz to chci "vyvolat" tak schvalne podradim do toho kopce a drzim to v tech trochu vyssich otackach a taky to pocukava... Neni to, ze by se Ti vylilo kafe, ale pocukava to - houpe to trochu.. nebo jak bych to popsal...

Podle meho to dela i na benzin... Dnes, jak jsem to meril zase do toho myho oblibenyho kopce, tak to delalo... a tam jsou ty zaznamy rychle za sebou...

Ohledne tech hodnot - nevedel jsem, ze po smazani se tvori znovu, myslel jsem ze to jsou nejaky ty kratkodoby adaptace, ktery se tvori neustale... nicmene ty chyby jsem jeste nemazal... Zitra to vsechno promazu... Ted uplne nevim, kdy jsem je mazal naposledy... ale tak 14dni to bude...

Zkusim dojet na kontrolu hladiny oleje v prevodovce... Je pravda, ze obcas se neprojevuje uplne nepoznatelne, ale mam pocit, ze to souvisi s tim problemem s motorem... tenkrat, kdyz jsme menili nejaky ty hadicky, tak to auto i uplne krasne radilo a jelo... ale jinak je to takovy jako humpolacky obcas... motor se trochu vic vytaci a neradi, protoze nema silu a pripada mi, ze se tak nejak trapi...

Asi to popisuju jako blb, ale snazim se to nejak popsat slovy... :fool:

PříspěvekNapsal: 30.11.2015 00:16 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

28.08.2011

1127

Jablonec n/N

Je vidět to cukani na otačkoměru? tzn ručička třeba lehce potřepe?
Dělá to za studena/za tepla nebo pořád?

PříspěvekNapsal: 11.12.2015 11:36 
VWexpert
VWexpert

Hodnost:

VWexpert

19.06.2014

29

Fotodioda píše:
Ahoj, překontroluj podtlakové hadice. Chybu "Brake Boost Vacuum System" jsem měl taky u V8 a našel jsem popraskané hadice blízko podtlakové pumpy (vepředu vlevo - pohled zepředu). Nešlo to na první pohled vidět, ale rukou šla nahmatat prasklina. Po zalepení chyba zmizela a vše je ok.

tak jsem olepil ty konce samovulkanizacni paskou a zlepseni zadny... asi na dvou koncich tam praskliny byly... na VAG jsem jeste nekoukal....

PříspěvekNapsal: 11.12.2015 11:39 
VWexpert
VWexpert

Hodnost:

VWexpert

19.06.2014

29

yessmen píše:
Je vidět to cukani na otačkoměru? tzn ručička třeba lehce potřepe?
Dělá to za studena/za tepla nebo pořád?

Rucicka se ani nehne :-/ dela to porad... ted, jak se ochladilo, tak bych rekl, ze to dela vic... uplne jak kdyz se to auto trapi...

PříspěvekNapsal: 11.12.2015 21:47 
VWjunior
VWjunior

Hodnost:

VWjunior

19.04.2015

18

Frýdek-Místek

honza.jd píše:
Fotodioda píše:

tak jsem olepil ty konce samovulkanizacni paskou a zlepseni zadny... asi na dvou koncich tam praskliny byly... na VAG jsem jeste nekoukal....

Podtlak je podtlak. Nevím jestli to páska utěsní tak dobře. Každopádně je potřeba nejdřív chybu ve VAGu smazat, projet krátkou trasu a potom by mohl zmizet problém BrakeBoost... (nemusí souviset s ostatními problémy).

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 04.03.2016 10:28 
VWexpert
VWexpert

Hodnost:

VWexpert

19.06.2014

29

Ahoj,
nemel jsem ted na to moc casu, ale kontroloval jsem chyby pres VAG a Brake Boost uz se neukazuje :pleasantry: nicmeme auto se chova stale stejne :baseball:

Fotodioda píše:
Podtlak je podtlak. Nevím jestli to páska utěsní tak dobře. Každopádně je potřeba nejdřív chybu ve VAGu smazat, projet krátkou trasu a potom by mohl zmizet problém BrakeBoost... (nemusí souviset s ostatními problémy).

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]