vzduchovy podvozek

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
roomeoo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 04.03.2015 20:45

vzduchovy podvozek

Příspěvek od roomeoo »

ahoj vsem. pisu z kompu bez ceskych znaku, tak snad se to bude dat precist. chtel jsem se zeptat: proc mam tak tvrdy podvozek kdyz je vzduchovy??? strasne drnca na dirach. nevim jestli to je normalni nebo neco neni vporadku. mohl byste mi nekdo poradit jestli se stim da neco delat??? predem vsem dikes. ;))

HrMi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 17.04.2011 11:16

Re: vzduchovy podvozek

Příspěvek od HrMi »

To může být několika důvody.
Začni tím, že se podíváš na střední panel u řadící páky a zkusíš pravým kolečkem změnit výšku podvozku otočením vpravo.
Když půjde nahoru tak je to ok, jen asi jezdíš na režim SPORT=tvrdý to potom přepni prostředním kolečkem režim na COMFORT a je to.
No ale pokud je to tvrdý a úplně dole, tak je to horší, potom diagnostika a bude to něco stát :-(

roomeoo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 04.03.2015 20:45

Re: vzduchovy podvozek

Příspěvek od roomeoo »

ahoj. dik za odpoved. kdyz je na rezimu AUTO a COMFORT tak se nic nemeni. kdyz prepnu na SPORT tak jde dolu. zvedani a klesani v rezimu AUTO,OFFROAD,X take maka. ale co vlastne nechapu proc je to porad tak tvrde??? COMFORT,AUTO a SPORT bez rozdilu. jenom teda viska se meni. co ted??? ;)

miky20
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 254
Registrován: 20.06.2009 13:50

Re: vzduchovy podvozek

Příspěvek od miky20 »

Psal jsem sz

roomeoo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 04.03.2015 20:45

Re: vzduchovy podvozek

Příspěvek od roomeoo »

caau. v SZ nic neni nebo to neumim otevrit. jsem na takovem foru poprve a jeste tu vse neovladam. dekuji za pochopeni. A samozrejmne prosiiim o dalsi moznosti rozuzleni meho problemu. dekuji ;)

lubos2805
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 22.04.2012 22:02

Re: vzduchovy podvozek

Příspěvek od lubos2805 »

Cau chalani. Mam otazocku: spadol mi predok uplne dole zadok je ok a nechce sa mu nic robit. Mechanik mi to prehledel boli tam uhnite alebo pretrhle nejake kabliky na cidle, to opravil kompresor funguje tlaci ako ma a diagnostika vypisuje: 00003 ridici jednotka, 014 defekt. Znamena to ze je ridici jednotka podvozku v p...p....p....proste pokazena ;-) nestretli ste sa s tym niekto? Dik za kazdu radu

miky20
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 254
Registrován: 20.06.2009 13:50

Re: vzduchovy podvozek

Příspěvek od miky20 »

lubos2805 píše:Cau chalani. Mam otazocku: spadol mi predok uplne dole zadok je ok a nechce sa mu nic robit. Mechanik mi to prehledel boli tam uhnite alebo pretrhle nejake kabliky na cidle, to opravil kompresor funguje tlaci ako ma a diagnostika vypisuje: 00003 ridici jednotka, 014 defekt. Znamena to ze je ridici jednotka podvozku v p...p....p....proste pokazena ;-) nestretli ste sa s tym niekto? Dik za kazdu radu

máš sz

Vlčaci
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 30.01.2009 23:16

Re: vzduchovy podvozek

Příspěvek od Vlčaci »

Ahoj. Prosím taky o radu obdobná situace při jízdě se mi rozsvítila oranžová kontrolka (aretace podvozku -autíčko se šipkami nahoru a dolu) po 3km mi spadnul komplet předek na zem a rozsvítilo se červené varování. Diagnostika hlásí chybu 01400-regulace úrovně a 02250 ventil deaktivace. Pomalu jsem dojel domů a při jízdě padly i zadní měchy. Pod sedadlem řidiče jsem vyměnil vypálenou pojistku, kompresor naběhl dofoukl měchy a pojistka se opět vypálila. Zkoušel jsem už 4 nové pojistky a chvilku to ustojí a pak opět prasknou. :negative:

Chci se zeptat jestli ta pojistka pod sedadlem řidiče je jen na ten kompresor nebo jestli ještě něco drží.
Asi vše nasvědčuje, že kompresor je nějak ve zkratu, proto vyhazuje tu pojistku. Jde ho nějak proměřit ?

Nebo co by to mohlo být za závadu..

Děkuji všem za každou radu.... :idea:

Touareg 2.5 TDI 2005 teď je ve fázi, že stojí s nafouklýma měchama (nikde nic neuchází) pojistku tam nemám a drží se nahoře.. (zatím)

Uživatelský avatar
Peterka72
Člen klubu
Příspěvky: 283
Registrován: 24.12.2010 20:15
Bydliště: Díra u Hanušovic

Re: vzduchovy podvozek

Příspěvek od Peterka72 »

8) Pod volantem je ještě spínací relé kompresoru , které může být špatné . Krdyž kompresor dofouká měchy , tak vypne nebo Ti běží pořád a spálí se ta pojistka ?

Vlčaci
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 30.01.2009 23:16

Re: vzduchovy podvozek

Příspěvek od Vlčaci »

Poslední výsledek byl, že se nafoukly měchy a kompresor se vypnul. Auto jsem nechal běžet asi 10 minut a vše bez závad. Potom jsem opět nastartoval a asi po 3 minutách hned vyskočila oranžová kontrolka (aretace měchů). No a pojistka zase vyhořelá.

To relé pod volantem slyším jak cvakne a zase po nějaké chvíli vypne.(jaké má označení ?)

Každopádně auto je již 20 hodin nafouklé a drží si polohu.(bez pojistky pod sedadlem řidiče).

Tak zřejmě vzduch nikde neuchází, ale ten kompresor jestli nezkratuje.
Ale proč ho chvíli ta pojistka udrží a pak vezme za své to nechápu.

Určitě se teda podívám ještě na to spínací relé.... jestli ho najdu.

Uživatelský avatar
breh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 497
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pod Čantoryji

Re: vzduchovy podvozek

Příspěvek od breh »

Kompresor bude třeba proměřit kolik bere amper,buď bude někde přechodový odpor nebo je kompresor přidřený třeba na ložisku a rím ještě nejde do plné zatěže,ale jen tolik aby to přehřalo a odpálilo pojistku až po nějaké době.
Bez kontroly,prostřiknuti kontoxem konektoru a proměření zátěže je to věštění z koule.

Vlčaci
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 30.01.2009 23:16

Re: vzduchovy podvozek

Příspěvek od Vlčaci »

Tak jsem kontakty na kompresoru prostříkal kontaktolem, dal novou pojistku a vše od včerejška funguje (zatím).
Kompresor si přifukuje a vypíná jak má.
Zatím vše bez závad, ale už tomu moc tomu nevěřím :( , že by se tak náhle vzpamatoval.


Jinak zatím děkuji za vaše příspěvky. :good:

Uživatelský avatar
breh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 497
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pod Čantoryji

Re: vzduchovy podvozek

Příspěvek od breh »

Vlhkost je sviňa.
To bude dobré,holt v autech jde všechno hned v řádu ampér díky nízkovoltovému provozu oproti síti třeba doma a o to víc se projeví koroze nebo špatný dotyk kontaktu.

Vlčaci
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 30.01.2009 23:16

Re: vzduchovy podvozek

Příspěvek od Vlčaci »

Tak nám opět sprchlo a vše na novo ...pojistka vypálená, předek leží na zemi a kompresor nefouká.. :negative:
Tak ten je asi na kaši :( ... nic mě už nenapadá...
Má někdo ještě nějaký nápad ? ?

Vlčaci
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 30.01.2009 23:16

Re: vzduchovy podvozek

Příspěvek od Vlčaci »

Tak kompresor proměřen a nějak se moc přehříval, takže zakoupen nový kompresor + relé a vše opět funkční.

Odpovědět

Zpět na „Touareg“