Demontáž výfuk. svodů R5

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
Uživatelský avatar
karboon
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 355
Registrován: 04.12.2010 10:45
Bydliště: Cheb

Demontáž výfuk. svodů R5

Příspěvek od karboon »

Zdravím,ač jsem hledal tak jsem nenašel:-) Mám zřejmě prasklé výfukové svody na R5 a potřeboval bych poradit-zjistit PŘESNÝ postup pro demontáž svodů. Co sundat,odšroubovat atd. Děkuji za případné reakce :-)
VW T4 2.5 TDI (ex)
VW GOLF III VR6
VW TOUAREG R5

Honzík VW
Řidič
Řidič
Příspěvky: 108
Registrován: 18.12.2013 02:26

Re: Demontáž výfuk. svodů R5

Příspěvek od Honzík VW »

A seš si jistej že je děravé?? :-).. Můžeš mít taky jenom těsnění v háji jako já mám a hvízdá to jako blázen co? :-)

Uživatelský avatar
karboon
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 355
Registrován: 04.12.2010 10:45
Bydliště: Cheb

Re: Demontáž výfuk. svodů R5

Příspěvek od karboon »

Honzík VW píše:A seš si jistej že je děravé?? :-).. Můžeš mít taky jenom těsnění v háji jako já mám a hvízdá to jako blázen co? :-)
Jj hvízdá :D a jsou komplet ohulený a ten smrad mi jde do kabiny... Právě je potřebuju sundat abych zjistil jestli jsou k.o. bo jen těsnění. Dají se sundat aniž bych musel demontovat turbo???
VW T4 2.5 TDI (ex)
VW GOLF III VR6
VW TOUAREG R5

Honzík VW
Řidič
Řidič
Příspěvky: 108
Registrován: 18.12.2013 02:26

Re: Demontáž výfuk. svodů R5

Příspěvek od Honzík VW »

Tak to mame stejny problem, ale ja se jedu objednat do servisu tenhle tyden sam to delat nebudu tak pak dam vedet pokud to uz do ty doby nebudes mit hotovi

Uživatelský avatar
karboon
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 355
Registrován: 04.12.2010 10:45
Bydliště: Cheb

Re: Demontáž výfuk. svodů R5

Příspěvek od karboon »

Honzík VW píše:Tak to mame stejny problem, ale ja se jedu objednat do servisu tenhle tyden sam to delat nebudu tak pak dam vedet pokud to uz do ty doby nebudes mit hotovi
:good: Dej vědět jak jsi dopadl :wink:
VW T4 2.5 TDI (ex)
VW GOLF III VR6
VW TOUAREG R5

lerak71
Řidič
Řidič
Příspěvky: 104
Registrován: 30.12.2009 18:23

Re: Demontáž výfuk. svodů R5

Příspěvek od lerak71 »

Já bych hlavně už nešel do tzv. "originál svodů" od VW ty jsem měnil ve 114tis km (2ks prasklé) a nyní ve 170tis budu měnit zase .... :-( Proto jsem si sehnal jiné, které vypadají bytelně a neměly by praskat ani se kroutit.
Koupil jsem tady http://www.qualitäts-krümmer.de/shop.php akorát pozor u R5 jsou dva typy natočení kolena pro ERG. Jinak podle referencí by neměly praskat a naopak jsou vhodné pro nás to máme CHIP ... ;-)
O víkendu nechám namontovat a uvidíme ... :-)
Naposledy upravil(a) lerak71 dne 28.01.2016 11:07, celkem upraveno 1 x.

Petr R5
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 02.11.2011 21:01

Re: Demontáž výfuk. svodů R5

Příspěvek od Petr R5 »

Ahoj,tak jak proběhla ta výměna těch svodů u vás ??? :negative:

Uživatelský avatar
karboon
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 355
Registrován: 04.12.2010 10:45
Bydliště: Cheb

Re: Demontáž výfuk. svodů R5

Příspěvek od karboon »

Petr R5 píše:Ahoj,tak jak proběhla ta výměna těch svodů u vás ??? :negative:
Ahoj,tak je to úplná brnkačka až na jeden šteft (druhý z prava dole) s tím sem se mordoval,páč tam není místo,ale nakonec jsem ho udolal :wink: Jináč pohoda. Měl jsem to sundané za 2 h. Svody jsem měl ruplé na vnitřní straně příruby turba přímo ve svaru. Kámoš to zavařil nerezem a pohoda,teda zatím... Když to rupne znova tak koupím nové,ale určitě né origo páč ty prý stojí za hovn. Jináč těsnění stálo-(svody hlava-312,- ) (turbo svody-130,- )
VW T4 2.5 TDI (ex)
VW GOLF III VR6
VW TOUAREG R5

lerak71
Řidič
Řidič
Příspěvky: 104
Registrován: 30.12.2009 18:23

Re: Demontáž výfuk. svodů R5

Příspěvek od lerak71 »

Petr R5 píše:Ahoj,tak jak proběhla ta výměna těch svodů u vás ??? :negative:
OK, trochu babrání, aby nemuselo jít dolu turbo, ale nakonec to šlo .... 3h práce. Ty "litý" svody, jak jsem psal odkaz výše vypadaj super, zatím s tím najeto 2tis.

Uživatelský avatar
karboon
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 355
Registrován: 04.12.2010 10:45
Bydliště: Cheb

Re: Demontáž výfuk. svodů R5

Příspěvek od karboon »

    lerak71 píše:
    Petr R5 píše:Ahoj,tak jak proběhla ta výměna těch svodů u vás ??? :negative:
    OK, trochu babrání, aby nemuselo jít dolu turbo, ale nakonec to šlo .... 3h práce. Ty "litý" svody, jak jsem psal odkaz výše vypadaj super, zatím s tím najeto 2tis.
    Jak jsi vyzrál na ten druhý šteft z prava dole? Ten co je u turba.... U toho jsem se zasekl :baseball:
    VW T4 2.5 TDI (ex)
    VW GOLF III VR6
    VW TOUAREG R5

    lerak71
    Řidič
    Řidič
    Příspěvky: 104
    Registrován: 30.12.2009 18:23

    Re: Demontáž výfuk. svodů R5

    Příspěvek od lerak71 »

    lerak71 píše:
    Petr R5 píše:Ahoj,tak jak proběhla ta výměna těch svodů u vás ??? :negative:
    OK, trochu babrání, aby nemuselo jít dolu turbo, ale nakonec to šlo .... 3h práce. Ty "litý" svody, jak jsem psal odkaz výše vypadaj super, zatím s tím najeto 2tis.
    Pro časté dotazy v SZ přikládám typ svodů a foto:

    TAK NEPŘIKLÁDÁM - NEJDE MI TAM VLOŽIT FOTKY :-(

    Odpovědět

    Zpět na „Touareg“