Webasto - Telestart

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
texo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 08.03.2014 17:08

Webasto - Telestart

Příspěvek od texo »

Vybavil jsem svůj webasto přihřívač Telestart T91 modulem. Montáž není ani tak složitá, jako spíše časově náročná. Nejhorší je protáhnout kabel motorového prostoru do kabiny, nikdy bych nevěřil, jak jsou všechny kabely v Touaregu schovány a nepřístupné :-(

Ovládání přes DO funguje jak má, zapne se climatronic do režimu HE, případně do režimu LO pro větrání.

Ale co jsem si všiml ráno je, že se webasto zapne, začne spalovat naftu, ale po cca 3-5 minutách se jakoby odmlčí (a nejdou ani cítit výfukové plyny), tzn. vypadá jako by přestalo topit. A ani po cca 20minutách nebyl v kabině náznak teplého vzduchu. Je to běžné chování topení?
Přílohy
DSC_2229s.jpg

Uživatelský avatar
breh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 497
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pod Čantoryji

Re: Webasto - Telestart

Příspěvek od breh »

Jaky rok turka máš?
Na minulem autu jsem u webasta-nezavisle topení mohl nastavit dobu provozu od 10min do 120 min a to jak z ovladače v autě tak i z dalkoveho.
Tohle vypada jakoby ti to vyhodila jedna z ochan.
Čerpadlo na vodnim okruhu jsi přidával nebo je tam už z vyroby?Ptam se proto,jestli to bylo do teď jen jako přihřivač tak to defacto svoje čerpadlo nepotřebovalo neb to kolovalo čerpadlem v motoru???Pak by to mohla vyhazovat tepelna ochrana přehřatim bez cirkulace vody.
Jak složite bylo zapojit tu jednotku?Máš nějaké schéma?

texo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 08.03.2014 17:08

Re: Webasto - Telestart

Příspěvek od texo »

Modelový rok 2006. Mám origo přihřívač. Dobu provozu jsem nechal výchozí 30minut (a ovladač po celou dobu bliká).

Zapojení:
- červený plus do pojistkové skříně
- hnědý minus na nejbližší kostru
- žlutý kabel do podběhu k webasto jednotce

Zelený konektor je anténa.

Uživatelský avatar
breh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 497
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pod Čantoryji

Re: Webasto - Telestart

Příspěvek od breh »

Tak to je fakt ultra jednoduche.
Ale to s tim chybějicim vodnim čerpadlem pro provoz bez motoru bych viděl docela realně.Bohužel nemam Etku abych to skouknul.

schumi007
Řidič
Řidič
Příspěvky: 161
Registrován: 10.03.2013 11:30

Re: Webasto - Telestart

Příspěvek od schumi007 »

U 3.0l TDI jsou čerpadla i u prihrivace a u standheitzung je ještě ventil a trubky na blokaci motoru pěkném výjev dodělával jsem ho a s tím ventilem se to pěkně kravylo nechtěla cirkulovat voda v určitých stavech teploty motoru po nastartování viradil jsem ho a dal místo něj žárovku ale to svou válkou se kolegové stává na q7 když je velká zima musí to znova vypnout a zapnout a pak to už běží

Uživatelský avatar
bauer
Pilot
Pilot
Příspěvky: 705
Registrován: 19.07.2012 18:11
Bydliště: Ostrava

Re: Webasto - Telestart

Příspěvek od bauer »

Schumi uz to nepis na tom tabletu prosim... :roll:
ex Passat B5.5 sedan 2.3V5 125kW 4motion
ex Touareg 7LA 3.0V6 165kW+chip
ex Rapid Spaceback 1.2TSI 66kW
Touareg 7P6 3.0V6 193kW
Octavia Combi 5E 1.5 110kW

texo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 08.03.2014 17:08

Re: Webasto - Telestart

Příspěvek od texo »

Vodní pumpa by tam měla být...
Přílohy
zuheizer.jpg

Petr Galusek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 24.05.2018 09:35

Re: Webasto - Telestart

Příspěvek od Petr Galusek »

texo píše:Vybavil jsem svůj webasto přihřívač Telestart T91 modulem. Montáž není ani tak složitá, jako spíše časově náročná. Nejhorší je protáhnout kabel motorového prostoru do kabiny, nikdy bych nevěřil, jak jsou všechny kabely v Touaregu schovány a nepřístupné :-(

Ovládání přes DO funguje jak má, zapne se climatronic do režimu HE, případně do režimu LO pro větrání.

Ale co jsem si všiml ráno je, že se webasto zapne, začne spalovat naftu, ale po cca 3-5 minutách se jakoby odmlčí (a nejdou ani cítit výfukové plyny), tzn. vypadá jako by přestalo topit. A ani po cca 20minutách nebyl v kabině náznak teplého vzduchu. Je to běžné chování topení?
Přílohy
Ahojte nevite někdo kde zapojit tento konektor od telestartu t91 dekuji
Ahojte nevite někdo kde zapojit tento konektor od telestartu t91 dekuji

texo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 08.03.2014 17:08

Re: Webasto - Telestart

Příspěvek od texo »

texo píše:Vybavil jsem svůj webasto přihřívač Telestart T91 modulem. Montáž není ani tak složitá, jako spíše časově náročná. Nejhorší je protáhnout kabel motorového prostoru do kabiny, nikdy bych nevěřil, jak jsou všechny kabely v Touaregu schovány a nepřístupné :-(

Ovládání přes DO funguje jak má, zapne se climatronic do režimu HE, případně do režimu LO pro větrání.

Ale co jsem si všiml ráno je, že se webasto zapne, začne spalovat naftu, ale po cca 3-5 minutách se jakoby odmlčí (a nejdou ani cítit výfukové plyny), tzn. vypadá jako by přestalo topit. A ani po cca 20minutách nebyl v kabině náznak teplého vzduchu. Je to běžné chování topení?
Jen pro info… problém, který jsem tady popisoval, jsme tehdy vyřešili. Bylo vadné vodní čerpadlo umístěné pod jednotkou webasta (po jeho výměně je vše OK).

texo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 08.03.2014 17:08

Re: Webasto - Telestart

Příspěvek od texo »

To: Petr Galusek - jakou barvu má kabel vedoucí z konektoru? Zapojení jsem psal o pár příspěvků výše.

Odpovědět

Zpět na „Touareg“