TUAREG I vs TUAREG II srovnání

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
majkl 11
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 26.11.2014 15:21

TUAREG I vs TUAREG II srovnání

Příspěvek od majkl 11 »

TUAREG I vs TUAREG II srovnání

Ahoj :pleasantry: chtěl bych se zeptat na srovnání dvou generací Tuaregů. Nejde mi ani tak o design výbavu to je jasné, že je někde jinde, ale spíše o funkčnost, jízdní vlastnosti a spolehlivost co do motorizace a ostatních součástí. Vzhledem k tomu že od servisáků slyším jen samé pláče nad novými vozy všech značek. Už se asi nevyrábí nic kvalitního :cry: ,nebo se pletu (jako například Oktávka 1 co má kolega najeto 780.000km a dá se říci bez servisu :laugh: ) ?
Takže prosím o srovnání někoho kdo oba Turky jezdil a má s tím zkušenosti.

1. Jízdní vlastnosti: terén
silnice (porovnání modelů ne z internetu, ale ze zkušenosti)
2. Motorizace co do poruchovosti (problémy)
3. Poruchovost ostatních části vozu (elektronika , vzduch. podvozek atd.)
4. Na co si dát pozor ( všeobecně)
5. kvalita zpracování interiér
karoserie ( např. plechařina, atd)

díky za poznatky, náměty II. už se nechá sehnat i za dobré peníze tak přemýšlím (jestli se zblázním) co zvolit ??

pyrrus78
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 24.10.2013 21:08

Příspěvek od pyrrus78 »

V jednom dile je srovnavali v TopGearu. Zkus pohledat...

Odesláno z mého SM-G925F pomocí Tapatalk

majkl 11
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 26.11.2014 15:21

Re:

Příspěvek od majkl 11 »

pyrrus78 píše:V jednom dile je srovnavali v TopGearu. Zkus pohledat...

Odesláno z mého SM-G925F pomocí Tapatalk
Já vím chtěl bych spíše zkušenosti někoho kdo měl oba a je to objektivní srovnání ne zaplacená reklama :laugh:
Nikdo to na TopGearu nemůžu najít ale docela mě zarazil test proti Discovery i když nevím jestli se tyto auta dají v terénu srovnávat

spagre
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 28.08.2010 18:07
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: TUAREG I vs TUAREG II srovnání

Příspěvek od spagre »

Vážně nikdo neměl ty dvě káry po sobě? Taky bych z toho měl radost, dočíst se o rozdílech ohledně všeho, snad krom designu, kterej vidám i já:)
Paša 2003 v kombíku, Touareg 2008 3.0 TDI

sakul1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 20.09.2011 23:46
Bydliště: Veselí nad Moravou
Kontaktovat uživatele:

Re: TUAREG I vs TUAREG II srovnání

Příspěvek od sakul1 »

spagre píše:Vážně nikdo neměl ty dvě káry po sobě? Taky bych z toho měl radost, dočíst se o rozdílech ohledně všeho, snad krom designu, kterej vidám i já:)

Já mám oba ale těžko ti odpovědět. Oba super :-) V10 i V8 4,2 TDI kupuj podle peněz co do toho chceš dát.

Flj
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 10.01.2016 19:54

Re: TUAREG I vs TUAREG II srovnání

Příspěvek od Flj »

Ahoj kolegové, já teď vyměnil I 2.5 tdi za II 3.0 tdi a chtěl bych se zeptat jestli nekomu s II generaci taky tak hvízdá motor, když sešlápnete plynový pedál? U té 2.5 to byl klasický dieslový hrkavý zvuk. Teď s II mám mnohem kultivovanější zvuk,ale když poslouchám zvuk motoru při otevřeném okně,tak mi to tak zvláštně píská. Nemá s tím někdo zkušenost? Díky

Flj
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 10.01.2016 19:54

Re: TUAREG I vs TUAREG II srovnání

Příspěvek od Flj »

Ahoj všichni,

zrovna jsem vyměnil I. 2,5TDI za II. 3,0TDI. Co se týká interiéru je to samozřejmě :good: úplně jiné kafe. Mám teď auto bez vzduchu a musím říct, že zatím necíctím nějaký větší rozdíl. Trošku větší náklony při prudším průjezdu zatáčkou, ale jinak nic.

Co mě ale trochu trápí je, že při 2,5TDI byl zvuk motoru takový klasický dieslový ( trochu "traktor" ), ale teď u té II. je při sešlápnutí plynu ten motor začně bzučet, jako by hvízdalo ložisko, nebo byl moc napjatá řemen. Nemáte s tím někdo zkušenost?

Ten zvuk je závislý na otáčkách motoru, při volnoběhu to nedělá a ten 6-hrnek si bručí jak medvídě.

Prosím dejte někdo zpětnou vazbu.

Díky FLJ
Přílohy
IMG-20160106-WA0002.jpg

Odpovědět

Zpět na „Touareg“