Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zaseknutý podvozek vzduchu + diagnostika
PříspěvekNapsal: 06.01.2016 17:41 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

02.09.2010

6

Zdravím všechny,
už dva dny se snažím vyčíst nějakou radu, ale nakonec o radu musím poprosit tímto způsobem.

- Shořel mi kompresor vzduchu - píst nebyl poškozen, ale cívka v kompresoru byla vypálená.
- Koupil jsem nový kompresor, namontoval, nastartoval a auto jezdilo cca 14 dní naprosto bez problému. Vše funkční.
- Pak se za jízdy zapnul kompresor a běžel cca 10 minut, zastavil jsem a protože to už běželo moc dlouho, tak jsem rychle rozdělal kryt u kompresoru a kompresor rozpojil zásuvkami. Kompresor vypnul. Kompresur nafoukal tolik, až praskla trubička do rozdělovače tlaku a byl rozžhavený.
- Vyskočila chyba zvedání podvozku (stop fehler fahrwerk) a hned na to chyba (reserverad befüllung)
- Kompresor jsem vymontoval, vyzkoušel a stále funguje bez problému.
- Namontoval jsem ho zpět do auta, dle rad vyměnil relé (btw, nemá někdo nějaké přesnější schéma, kde všechny relé a pojistky najít a hlavně jejich popis, která na co je? Byl bych vděčný i za návod, jak se k relém dostat, protože to je šílenost)
- Od té doby vyskočí jenom zmíněné chyby a podvozek ani neklesá ani nestoupá, nedělá nic.
- Jak to zase rozhýbat ? :D

Prosím, neporadí někdo, kde nejlépe koupit kompatibilní diagnostiku (hlavně jakou verzi a jaké kabely), abych mohl kouknout na chyby a případně vyzkoušet ventily a jiné vlastnosti a funkčnost?

Touareg 3.0 tdi r.v. 2006

Děkuju moc všem za ochotu i čas !

Předmět příspěvku: Re: Zaseknutý podvozek vzduchu + diagnostika
PříspěvekNapsal: 06.01.2016 19:33 
Člen klubu

Hodnost:

Člen klubu

24.12.2010

280

Díra u Hanušovic

8) Když mě odešel kompresor , tak jsem měnil relátko pod volantem a musel jsem vyměnit i tu kostku co rozděluje tlak k měchům a do zásobníku .

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 14.01.2016 21:02 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

29.09.2010

404

diag koupit vcds...

Odesláno z mého SM-G900F pomocí Tapatalk

PříspěvekNapsal: 14.01.2016 21:48 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

19.07.2012

561

Ostrava

Ja mam diag od uzivatele Sami z vw-club.sk
Pro nekoho se muze zdat drazsi nez cina, ale max. spokojenost. Za tech par kacek navic to stalo.
Samozrejme nenutim, vyber zalezi na tobe.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 14.01.2016 22:00 
VWjunior
VWjunior

Hodnost:

VWjunior

10.01.2016

10

Vyměnil jsem relé pod volstem (cca pět relatek pohromadě) blíž k brzdovemu pedálu. Relatko 350kc

Odesláno z mého G620S-L01 pomocí Tapatalk

PříspěvekNapsal: 21.01.2016 23:14 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

02.09.2010

6

Děkuji za všechny odpovědi.
Bohužel jsem takhle narychlo, ještě před vaší odpovědí, sehnal diagnostiku delphi ds150e, ale ještě se mi nepodařilo najít v ní něco víc než aktuální teplotu motoru :D ... Takže mě čeká asi ještě dost učení.
Nicméně - jak se pozná, že je špatný ten rozdělovač vzduchu?

Další vývoj problému:
- do kompresoru jsme přivedli proud na tvrdo z baterky a vrčel - našeli jsme ještě jednou prasklou pojistku 15A.Tentokrát u spolujezdce.
- kompresor vrčel - ale nevypínal, respektive vypnul, ale vypadalo to, že ho vypla teleplná pojistka a ne nějaký signál, protože jakmile vypl, už nezapl, zapl třeba až za 2-4 hodiny po vychladnutí a po několika nastartování auta. A vždy, když konečně vypl, okamžitě vyskočila chyba podvozku.
- po cca 5 dnech vypl navždy :D ... shořel
- vymontovali jsme ho, rozebrali - roztavil se rotor a cívky .... nicméně ze staráho kompresoru (původního) jsme vzali tělo a rotor a z tohoto úplně nového, ale opět shořelého jsme vzaly uhlíky a ostatní věci... vypadalo to hrozně, oba opálený, ale po smontování to fungovalo :D ...
- namontovali jsme kompresor do auta a hurá ... vrčí a funguje ...
- JENŽE - zapíná po úplně každym startu ... auto se nám zdá tvrdší a docela výš než bývalo a nyní to dělá následující:
nastartuje se - nafouká ... jede se a dofukuje jednou - dvakrát a vyskočí chyba podvozku. Zastaví se, vypne se motor, nastartuje se a znova funguje někdy s bez chyby podvozku někdy i s chybou podvozku. Zajímavý je, že někdy vrčí, vyskočí chyba podvozku, kompresor vypne a za cca 5 - 10 vteřin zapne ale chyba podvozku je stále.

- nechce se mi kupovat znovu nový kompresor, aby opět neshořel. Nejdřív najít nějakou závadu.

Peterka72:
Jak jsi přišel na to, že je špatný rozdělovač tlaku, ta kostka?

Děkuju za odpovědi, až budu umět a vědět něco z diagnostiky, tak napíšu, co píše.

PříspěvekNapsal: 21.01.2016 23:27 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

02.09.2010

6

Ještě jedna věc.
Až se mi podaří někde něco zjistit z diagnostiky, vítě kolik by měl foukat kompresor cca tlaku?
Případně kde kolik by mělo být tlaku?
Jak jsem psal - teď je auto po nafoukání dost tvrdý a dofukuje dost často.

Děkuji

PříspěvekNapsal: 22.01.2016 09:49 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

08.03.2014

61

Chce to opravdu vyčíst chyby z diagnostiky, bez toho je to jen hokus pokus s následkem odvařených drahých dílů :-(

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]