závada startování V8/2004

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
Uživatelský avatar
AlMa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 11.11.2013 22:22

závada startování V8/2004

Příspěvek od AlMa »

Ahoj,procházel jsem celé forum, ale nikde jsem nenašel. Zlobí mě startování u V8/2004. Občas funguje a občas si postaví hlavu a nic. Otočím klíčkem, veškeré budíky fungují, chci nastartovat a nic. Auto má necelý rok staré baterky,asi měsíc dělaná nová kostra, ale pořád to zlobí. Relé pod sedačkou řidiče se zdají být v pohodě a hlavně jsme dnes zjistili, že když jsou obě vyndané, tak to na startování nemá žádný vliv. Prostě když auto chce, tak klidně dva týdny bez problémů startuje, ale pak mu asi jebne a nic! A pak zas z ničeho nic prostě nastartuje a zas nějaký čas funguje. Diagnostika samozřejmě nehlásí žádnou chybu. Řešil to již někdo? Díky za reakce, ale prosím k věci...
Touareg 4.2i V8 LPG

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: závada startování V8/2004

Příspěvek od yessmen »

špatnej startér
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

Uživatelský avatar
Benik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 481
Registrován: 29.09.2010 14:46

Příspěvek od Benik »

chybi celkem dulezita informace a to kolik ma vozidlo najeto km... pokud ma kolem 200000tk tak asi spinac na starteru... kdyz to nestartuje, meril nekdo napeti u starteru??? radim elektrikare, kdyz to nestartuje...

Odesláno z mého SM-G900F pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
AlMa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 11.11.2013 22:22

Re: závada startování V8/2004

Příspěvek od AlMa »

Auto tak nějak najeto má, ale pořád je divný, že když to ráno nastartuje, tak to krásně chodí celý den a i pár dní. Minulý týden jsem zas ráno nenastartoval, vyndal jsem obě relé pod sedadlem řidiče, čímž jsme zjistili, že to na start nemá žádný vliv, protože auto začalo z ničeho nic zas startovat a chodilo bez problému až do dnešního rána, kdy zas nic. Auto stojí venku a mrazy byly i včera... Vše funguje, nez.topení,budíky, radio, okna, jen to NEstartuje...
Touareg 4.2i V8 LPG

Uživatelský avatar
AlMa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 11.11.2013 22:22

Re: závada startování V8/2004

Příspěvek od AlMa »

Tak po dnešní "operaci" to vypadá opravdu na spínač starteru... Bohužel přístup u V8 ke starteru je naprosto šílený, takže zatím zabralo jen poklepání na spínač kovovou tyčkou a auto začalo zas startovat... Uvidíme, jak dlouho to bude chodit a pokud opět zabere poklepat na spínač, tak by mohla být závada startování identifikována. jen když jsem to dnes viděl, tak nevím jestli musí ven motor nebo náprava, ale s tím už si servis poradí...
Touareg 4.2i V8 LPG

Uživatelský avatar
AlMa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 11.11.2013 22:22

Re: závada startování V8/2004

Příspěvek od AlMa »

Tak po pár dnech bezproblémového provozu zas nestartuje... Bohužel nezabralo ani poklepání starteru a spínačky...
Touareg 4.2i V8 LPG

Uživatelský avatar
Fotodioda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 19.04.2015 20:18
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: závada startování V8/2004

Příspěvek od Fotodioda »

Ahoj, už se mi to taky kdysi stalo a pomohlo mi vyndat na chvíli pojistku č.15 (10A). Podle karty symbol motoru s bleskem. Nachází se v pojistkovém poli u brzdové kapaliny. Nejspíš to potom nahlásí chybu ve VAGu (Intake Manifold Valve), tak je dobré ji smazat. Nevím jestli to s tím má souvislost, ale pomohlo to, tak to zatím neřeším :-)

Uživatelský avatar
Fotodioda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 19.04.2015 20:18
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: závada startování V8/2004

Příspěvek od Fotodioda »

Zdravím,
tak po nějaké době se mi podařilo najít příčinu popisovaného problému u mého Tuaregu V8 4.2 2004.
Všechno to měl na svědomí zámek řidičových dveří (Pokud je auto zamčené nepovolí start). Auto se tvářilo jako zamknuté, ale řidičovy dveře šly otevřít. Do diagnostiky mi to někdy nahlásilo a někdy taky nenahlásilo chybu "Locking module for central locking : Front drive side" ; Implausible signal.
Po výměně zámku vše bez problému. Pokud se něco takového stane, do výměny mi vždy pomohlo na chvíli odpojit baterku - řídící jednotka centrálního zamykání se zresetuje.

Odpovědět

Zpět na „Touareg“