Vzduchový podvozek

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
VOVKA.P
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 31.07.2015 22:41
Bydliště: Vychod ČR

Re: Vzduchový podvozek

Příspěvek od VOVKA.P »

Forest50 píše:
bauer píše:Forest teď jsem z tebe v pasti. Ty motáš dohormady jízdní režimy auto, sport, comfort a výšku vozidla nakládací, normal (auto), off road a xtra. Co z toho ti teda nefunguje?
Na přední nápravě byl vypadlý kloubek co hlídá výšku auta. To rozházelo ovládání výšky a auto padlo na předek. Zadek byl ve správné výšce.Na ovládání válečkem sport.auto a komfort nereagovalo. Pouze na zvednutí auta kolečkem na offroad, ale když jsem ho dal zpět na silniční úroveň, tak auto spadlo opět na výšku sport a možná ještě níže. Po opravě všechna kola stejně vysoko i na diag. a vše funguje jak má. Promiň to blábolení,ale jsem profesí od mechaniků úplně někde jinde. :oops: :oops: Zdraví Forest
myslim si že režimy "sport,auto,komfort" vyšku auta neovlivnujou,jen tuhost podvozku. ale to je muj nazor,taky nejsem automechanik
Touareg 3.0 tdi BKS

Uživatelský avatar
breh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 497
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pod Čantoryji

Re: Vzduchový podvozek

Příspěvek od breh »

Režim sport vyšku ovlivňuje!
Po přepnuti do polohy sport Touareg klesne ze standart výšky 220mm na 195mm a přitvrdi charakteristiku tlumiču.
Po přepnuti do polohy auto nebo komfort Touareg opět vyjede nahoru na 220mm.
Poloha normal nebo komfort ma stejnou výšku.
Výše uvedene plohy plati pro silnični nastaveni ovladače výšky podvozku a pro pomalou jizdu nebo stání.

Za rychle jízdy podvozek fuguje v silnični poloze takto
při rychlosti nad 140km/h klesá z 220mm na 195mm,při rychlosti nad 190km/h klesá dál ze 195mm na 185mm.
Zpět se zvedá při rychlosti méně jak 160km/h po dobu delši jak 45s.

V offroad poloze se výšká podvozku mění jen v závislosti od rychlosti.
Při rychlosti nad 70km/h klesa z 240mm na 220mm.
Při rychlosti měně jak 40km/h po dobu delší jak 30s opět stoupá z 220mm na puvodní hodnotu 240mm.
V režimu offroad poloha tlumiču sport,normal nebo komfort na výšku vliv nemá.

Toto platí pro Touaregy T1 před ipo fc.

Apropo by nevadilo kdyby se to u Touareg sekce rozdělilo pro Touaregy T1 a T2 pro značné rozdíly v konstrukci všeho.

VOVKA.P
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 31.07.2015 22:41
Bydliště: Vychod ČR

Re: Vzduchový podvozek

Příspěvek od VOVKA.P »

breh píše:Režim sport vyšku ovlivňuje!
Po přepnuti do polohy sport Touareg klesne ze standart výšky 220mm na 195mm a přitvrdi charakteristiku tlumiču.
Po přepnuti do polohy auto nebo komfort Touareg opět vyjede nahoru na 220mm.
Poloha normal nebo komfort ma stejnou výšku.
Výše uvedene plohy plati pro silnični nastaveni ovladače výšky podvozku a pro pomalou jizdu nebo stání.

Za rychle jízdy podvozek fuguje v silnični poloze takto
při rychlosti nad 140km/h klesá z 220mm na 195mm,při rychlosti nad 190km/h klesá dál ze 195mm na 185mm.
Zpět se zvedá při rychlosti méně jak 160km/h po dobu delši jak 45s.

V offroad poloze se výšká podvozku mění jen v závislosti od rychlosti.
Při rychlosti nad 70km/h klesa z 240mm na 220mm.
Při rychlosti měně jak 40km/h po dobu delší jak 30s opět stoupá z 220mm na puvodní hodnotu 240mm.
V režimu offroad poloha tlumiču sport,normal nebo komfort na výšku vliv nemá.

Toto platí pro Touaregy T1 před ipo fc.

Apropo by nevadilo kdyby se to u Touareg sekce rozdělilo pro Touaregy T1 a T2 pro značné rozdíly v konstrukci všeho.
jj,souhlas :drinks:
Touareg 3.0 tdi BKS

Uživatelský avatar
bauer
Pilot
Pilot
Příspěvky: 705
Registrován: 19.07.2012 18:11
Bydliště: Ostrava

Re: Vzduchový podvozek

Příspěvek od bauer »

Guru Bretik vi vse! :good:
ex Passat B5.5 sedan 2.3V5 125kW 4motion
ex Touareg 7LA 3.0V6 165kW+chip
ex Rapid Spaceback 1.2TSI 66kW
Touareg 7P6 3.0V6 193kW
Octavia Combi 5E 1.5 110kW

TomášDomca
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 17.06.2019 09:32

Re: Vzduchový podvozek

Příspěvek od TomášDomca »

Ahoj clubaci, poradí někdo kde v Čechách zjistí závadu a následně opravy vzduchový podvozek na touaregu 3.0tdi R. V. 2012
Děkuji

vašekkučera
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 17.09.2010 13:17

Re: Vzduchový podvozek

Příspěvek od vašekkučera »

Zdar, já jsem byl ve Lhenicích u pana Dvořáka, utíkaly mi zadní měchy a vše opraveno bez problému.
http://www.pneumaticke-podvozky.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
hrvat
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 16.10.2017 21:22
Bydliště: KH kraj

Re: Vzduchový podvozek

Příspěvek od hrvat »

Forest50 píše:
bauer píše:Forest teď jsem z tebe v pasti. Ty motáš dohormady jízdní režimy auto, sport, comfort a výšku vozidla nakládací, normal (auto), off road a xtra. Co z toho ti teda nefunguje?
Na přední nápravě byl vypadlý kloubek co hlídá výšku auta. To rozházelo ovládání výšky a auto padlo na předek. Zadek byl ve správné výšce.Na ovládání válečkem sport.auto a komfort nereagovalo. Pouze na zvednutí auta kolečkem na offroad, ale když jsem ho dal zpět na silniční úroveň, tak auto spadlo opět na výšku sport a možná ještě níže. Po opravě všechna kola stejně vysoko i na diag. a vše funguje jak má. Promiň to blábolení,ale jsem profesí od mechaniků úplně někde jinde. :oops: :oops: Zdraví Forest
Čau, tak mě potkalo zřejmě to samé. Najel jsem prudčeji na příčnou nerovnost a rozsvítila se mi hláška fault running gear workshop. Na diagnostice ve VW Olfin Car v HK mi vyjela hláška chybná čidla výšky podvozku. Zvedli jsme to, domáčkli je, ale nic, padá to furt na předek, jde to vyliftovat v xtra offroadu, ale jinak nic. Jsem objednanej k nim, ale trochu se obávám, aby to nebyly jen konektory nebo ten "kloubek", co píšeš, prosím tě, kde to mám hledat? Pokud seženu volnou rampu, zkusím na to mrknout než k nim pojedu.
Podle jejich technika, zjevně asi slušnej, starší pán, by měly být OK ventilky, měchy, kompresor i kostka, jinak by to nezvedalo vůbec...
A ještě dotaz, copak stojí čidlo měchu?
Touran 1.4 TSi - 103 kw-2006
Octavia III 1.2 TSI - 81 kw-2016
Fabia I 1.4 16V - 59 kw-2007
* * * *
ex Touareg 3.2 V6
ex Passat B5.5 1.8T
ex Golf III Variant 1.8
[Stream][/Stream]

Drascco
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 06.10.2019 22:15

Re: Vzduchový podvozek

Příspěvek od Drascco »

Zdravím všechny Tuaregare. Mam problem s podvozkem. Do ctvrty polohy ze zvedne. Pata uroven "extra" porad jen blika prijde mi ze se zveda jen zadek. Po chvilce se objeví na pristrojovce zavada podvozku po znovu nastartovani chyba pryc. Nevite nekdo? Diky.

miysho
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 29.12.2013 16:44

Re: Vzduchový podvozek

Příspěvek od miysho »

nechcem zakladat novu temu tak to pisem sem

tuereg2 bezi na volnobeh po chvilke vidno ako troska spadne predna lava strana, hned pusti kompresor a hned dofukne. po cca 2-3 minutach opat vidno ako troska spadne a hned sa aktivuje komprersor a dofukne a dokoloa to iste :)

bude zly ventil? ODIS neukazuje nic alebo mu pomoze zakladne nastavenie?

mam podozrenie ze nebol zamknuty podvozok na zdvihaku

Uživatelský avatar
ol@f
Člen klubu
Příspěvky: 239
Registrován: 10.03.2010 23:58
Bydliště: Brnenska naplavenina
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchový podvozek

Příspěvek od ol@f »

Vzdálenost mezi středem kola a lemem blatníku je cca stejna na obou kolech jedné nápravy?
2.5T & American Muscle

fb_michal112
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 27.02.2022 16:48

Re: Vzduchový podvozek

Příspěvek od fb_michal112 »

kde se da sehnat kloubek na zadni snimac podvozku

Tomas634
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 10.01.2024 23:40

Re: Vzduchový podvozek

Příspěvek od Tomas634 »

Ahoj chlapi, moc Vás prosím o radu. Kamarád má touareg 1. generace rok 2009, který stál 4 roky bez pohybu. Nyní by ho chtěl zprovoznit. Má vzduchový podvozek a potřebujeme vědět, jestli po zapojeni baterky a otočení klíčkem začne hned tlakovat kompresor. Auto leží úplně dole. Před odstavením bylo ok. Máme strach, aby ten kompresor nebezel např. bez oleje a nepoškodil se. Případně, nevíte někdo jestli se v něm mění olej nebo kontroluje hladina. Předem moc děkuji.

David.hub@seznam.cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 23.01.2024 16:18

Re: Vzduchový podvozek

Příspěvek od David.hub@seznam.cz »

Dobrý den pánové a asi i dámy. Jsem tu nový. Pořídil jsem si touarega 2007 s 3 l motorem na vzduchu na tahání velkého vleku. Je to super auto ale ten podvozek mě začíná zlobit. Při změně do offroad se mi zasekly zadní mechy a nejdou dolu, předek reaguje. Vyskočila hláska porucha podvozku. Poradil by někdo co s tím??

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Vzduchový podvozek

Příspěvek od majkl1 »

Neber to nikterak zle, ale s tímto konkrétním problémem je tu hafo příspěvků. Tak neleň a hledej :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

David.hub@seznam.cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 23.01.2024 16:18

Re: Vzduchový podvozek

Příspěvek od David.hub@seznam.cz »

Děkuji jdu na to

Odpovědět

Zpět na „Touareg“