2.5TDI R5 - po zahřátí nejede - Pomoc děkuji

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
Marcus Rider
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 14.03.2016 16:55

2.5TDI R5 - po zahřátí nejede - Pomoc děkuji

Příspěvek od Marcus Rider »

Zdar chlapi , poslední týden jak jezdím ,tak mám problém s turkem 2.5TDI R5 . Auto když je chladné jede jak pila/střela ,ale jak se zahřeje tak prostě auto nejde točím 3500-a více ot. a auto prostě nejede jede max 140km/h . Když jsem se díval pod kapotu všiml jsem si jen že svody jsou do bíla zaprášené ( jen u 1 a 2 vývodu od přední části ) Nevím možná to bude něco jiného .Jen mne udivuje ,že auto je studené a jede co to dá a tlačí hezky do sedaček ) ..Poraď te , děkuji za odpovědi Marek
Naposledy upravil(a) Marcus Rider dne 10.06.2016 14:24, celkem upraveno 1 x.

Marcus Rider
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 14.03.2016 16:55

Re: 2.5TDI R5 - po zahřátí nejede

Příspěvek od Marcus Rider »

Ještě mne napadlo váha vzduchu ,lambda popř. Nejake teplotni čidlo ?

Marcus Rider
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 14.03.2016 16:55

Re: 2.5TDI R5 - po zahřátí nejede

Příspěvek od Marcus Rider »

Tak chlopi , hadice tlaku vyměněna (hadice interco.. pravá strana) ,ale stále po zahřátí vozidla nechce jet :-( ,na diagnostice jsme vymazali chybu která se objevila když byla trubka v dupě , ale stále se objevuje :-( chyba je P0299 - Regulace tlaku přeploňování , Pod hranicí regulace ... co to může být ?

mirin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 03.06.2009 11:32

Re: 2.5TDI R5 - po zahřátí nejede - Pomoc děkuji

Příspěvek od mirin »

Zkontroluj podtlakové hadičky, taky ještě mrkni na podtlakovou regulaci u turba jestli je membrána OK,zatuhlá regulace to nejspíš nebude, to by psalo nad hranicí regulace... váha vzduchu může být taky v prd-li nejlépe udělat log za jízdy a projít všechny hodnoty,jestli teplotní čidlo ukazuje správně,jaký je plnící tlak apod.
VW Touareg 7P5 3.0 TDI 180 KW BMT 2011

Marcus Rider
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 14.03.2016 16:55

Re: 2.5TDI R5 - po zahřátí nejede - Pomoc děkuji

Příspěvek od Marcus Rider »

chlopi ,tak jsem zjistil že moje nová tlaková trubice zřejmě nesedí v přírubě jak má (trubice není origo ) .Když jsem dnes zkoumal hadičky apod, tak jsem si všiml že ta příruba od tlakovky není usazená jak má (tentokrát problém u výstupu intercooleru) tak jsem začal špekulovat jak ji usadit ,tak pro testy jsem si vzal hrubší el. stahovací pásky ,nechal jsem auto rozehřát na provozní teplotu chvilkou ježdění ,pak jsem zkusil znova utáhnou pasky a znovu nastartovat a hurá test .Mno a co se nestalo ono to jede jak pila ,jel jsem jak prasátko a po 10min jízdy opět nouzák .Jelikož el. pásky (pásky nevydrží ,proto zřejmě opět nouzák) jsou opravdu na h***o tak budu muset vyzkoušet koupit origo hadicu a uvidíme .Jinak tento test jsem zkoušel z těma páskama asi 3x a vždy to proběhlo stejně .Jinak když pásky dám pryč ,nouzák se mi zapne a to se sotva rozjíždím :-) takže asi tak jsou moje informace a věřím že je to jen druhovýrobou hadice která bych řekl že je o cca 0,5mm kratší než origo ....

Marcus Rider
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 14.03.2016 16:55

Re: 2.5TDI R5 - po zahřátí nejede - Pomoc děkuji

Příspěvek od Marcus Rider »

tak jelikož jsem jel teď do obchodu ,trubicu jsem opět stáhl páskami a paráda .Tak v pondělí jedu pro origo tlakovou hadici a mělo by to být ok :-)

Odpovědět

Zpět na „Touareg“