vw touareg 2,5 tdi 128kw

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
ovesnyvk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 21.01.2013 15:23

vw touareg 2,5 tdi 128kw

Příspěvek od ovesnyvk »

ahoj koupily jsem touarega r5 2,5tdi 128kw auto parádní , najeto 220tis,ale asi po 3 týdnech začala hláška nízky tlak oleje, vyměnil jsem čidlo tlaku oleje a začalo to znovu. V sekci pasat jsem vyčetl bud čidlo tlaku-nové ,ucpaný sací koš na olej a nebo celé olejové čerpadlo. Strací se voda, ujel jsem dneska asi 200km a zase to psalo at doleju,rano sem lel do plna ! Z nalevacího víčka to celkem dobře dýchá,ale zdá se mi , že jde cítit nafta,ale na youtube psali, že to je normál když to tak dýchá. Jo a olej tam je psaný po výměně 5w 40, ale v navodu je psané norma vw 507 tedy 5w30


Máte někdo zkušenosti ?


Díky :)

mirin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 03.06.2009 11:32

Re: vw touareg 2,5 tdi 128kw

Příspěvek od mirin »

Ahoj,

nejspíš bude téct vodní pumpa,je to slabost tohoto motoru, díval ses na měrku oleje jestli tam není mix oleje s vodou?

Olej by má mít normu 506.01 stejně jako V10 TDI.
Hlavně s tím nejezdi když svítí mazání a ani to radši už nestartuj dokud nebude odhalená závada jinak půjde do kytek turbo a pak zbytek !! V sekci Passat toho moc o R5 nezjistíš...

Nafta by určitě cítit být neměla ať je to motor jaký chce
VW Touareg 7P5 3.0 TDI 180 KW BMT 2011

ovesnyvk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 21.01.2013 15:23

Re: vw touareg 2,5 tdi 128kw

Příspěvek od ovesnyvk »

Vidíš na pumpu sem zapoměl. četl jsem , že odcházejí. Olej s DPF a v manuálu je norma vw 507.00 od roku 2006.

Myslím, že auto maže normálně jen někdy klesne tlak. Asi bude ucpaný sací koš.

Odpovědět

Zpět na „Touareg“