Lambda sonda V8 vyhřívání

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
JiriC
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 08.03.2014 19:57
Bydliště: Vysočina

Lambda sonda V8 vyhřívání

Příspěvek od JiriC »

Ahoj, řeším problém, svítí mě oranžová kontrolka motoru, když zajedu na diagnostiku, tak mi mechanik řekl že je to vyhřívání lambda sondy že to nic moc ničemu nevadí jen při studeném motoru než se zahřeje lambda, každopádně jsem to chtěl vyřešit, tak jsem ji nechal vyměnit za Bosch, po ujetí cca 50 km se kontrolka rozsvítila znovu, jezdil jsem s tím asi půl roku a teď jsem to chtěl zase vyřešit, aby mi nesvítila kontrolka motoru, dali jsme origo VAG lambdu a po ujetí cca 30 km se to zase rozsvítilo, tak už nevím co s tím, nemáte někdo zkušenost s tímto, popřípadě někdo kdo by to uměl opravit, s chováním motoru to nic nedělá ani nijak více, nebo méně nežere benzín, jen mi vadí že svítí ta kontrolka a pokud by nastal jiný problém, tak to nezjistím.
Děkuji

Uživatelský avatar
bauer
Pilot
Pilot
Příspěvky: 705
Registrován: 19.07.2012 18:11
Bydliště: Ostrava

Re: Lambda sonda V8 vyhřívání

Příspěvek od bauer »

Mozna blby dotaz, ale vymenili jste spravnou? U te V8 jsou celkem 4ks...
ex Passat B5.5 sedan 2.3V5 125kW 4motion
ex Touareg 7LA 3.0V6 165kW+chip
ex Rapid Spaceback 1.2TSI 66kW
Touareg 7P6 3.0V6 193kW
Octavia Combi 5E 1.5 110kW

JiriC
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 08.03.2014 19:57
Bydliště: Vysočina

Re: Lambda sonda V8 vyhřívání

Příspěvek od JiriC »

Ahoj, no blbý dotaz to není, dneska jsem volal do servisu a teď mi řekl že nepozná dle diagnostiky, jestli je to pravá, nebo levá, že pozná jen přední zadní, vím že je tam celkem 4 ks sond, mám se dnes stavit a zkusí ji dát na druhou stranu, tak uvidíme, kdyby to tak bylo tak jedině dobře.
Díky

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Lambda sonda V8 vyhřívání

Příspěvek od tornado1 »

Uz bych do toho servisu nikdy nejel
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

XPajas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 04.10.2016 16:04
Bydliště: Rožnov

Re: Lambda sonda V8 vyhřívání

Příspěvek od XPajas »

JiriC píše:Ahoj, no blbý dotaz to není, dneska jsem volal do servisu a teď mi řekl že nepozná dle diagnostiky, jestli je to pravá, nebo levá, že pozná jen přední zadní, vím že je tam celkem 4 ks sond, mám se dnes stavit a zkusí ji dát na druhou stranu, tak uvidíme, kdyby to tak bylo tak jedině dobře.
Díky
Zeptám se, jak to dopadlo ? Svítí to na mě už dva dny, teď jsem to napíchl diagnostikou a je to Catalyst efficiency chyba. Cislo kodu napisu zitra, nejspis to zase naskoci.

Má někdo zkusenost ?
2004 4.2 V8 AXQ v benálu, bez LPG

XPajas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 04.10.2016 16:04
Bydliště: Rožnov

Re: Lambda sonda V8 vyhřívání

Příspěvek od XPajas »

... dobrý, týpek už se neozval, jestli to nějak dořešil....

Tak mě se na V8 rozsvěcí grilovaný kuře taky. Teď už je to často, třeba 100km. Než bych to nechal někde rozebírat a nechal si tam povyměňovat půl motoru, zatím jsem na to šel jinak. Zajel jsem na emise, ať mi za 300káčé proměří, co z toho lítá. Jinak u mě konkrétně je to chyba 16815 Účinnost katu při ohřevu je pod prahovou hotnotou (2. řada válců). Druhá řada je,pokud jsem dobře vyluštil, ta před řidičem.

Níže je výsledek měření, L je řidičova straně (druhá řada válců), P je první řada válců v pravo. Je vidět, že druhá řada má horší o trochu třeba HC, ale jinak tam týpek na emisích nic nenašel. Kdyby to spalovalo olej, tak bude HC třeba 80, tady je 15. Takže podle měření, obě strany v pohodě vyhovují emisím a tedy katy se zdají v pořádku. Diagnostikou údajně umí proměřit lambdy, zda jsou OK. Ale to beru trochu s rezervou. Vyměnil jsem ještě dnes vzduch filtry a budu výhledově pokračovat na váhy vzduchu. Benál leju 100, někdy 98/95. Nevypozoroval jsem vliv na tento problém. Lil jsem i VIF, taky nepozoruju vliv na tuhle chybu.

Pak se si tak matně vzpomínám, že jednou jsem v zimě nahodil stroj s otevřenou kapotou a koukám, jako by se trochu kouřilo za motorem, kde jsou svody. Takže jestli náhodou, tam není těsnění KO, tím to ufukuje a někde to produkuje tuhle chybu.... Ale protože na to nemyslím, tak jsem se nedostal ke kontrole....

Mel jsem i myšlenky, že ty zadní lambdy přehodim L/P, ale jak jsem dneska koukal, je to docela gynekologie. A kde jsou ty přední, to jsem ani nezahlídl.

Výsledky:
http://www.rajce.net/f1180633407
2004 4.2 V8 AXQ v benálu, bez LPG

XPajas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 04.10.2016 16:04
Bydliště: Rožnov

Re: Lambda sonda V8 vyhřívání

Příspěvek od XPajas »

Tak jsem se ptal přímo původce tohoto vlákna, k čemu dospěl. Nedospěl, káru prodal. Jiný mechanik mu řekl, že to bude asi katalyzátor.
2004 4.2 V8 AXQ v benálu, bez LPG

XPajas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 04.10.2016 16:04
Bydliště: Rožnov

Re: Lambda sonda V8 vyhřívání

Příspěvek od XPajas »

Minulý týden jsem káru prohnal po dálnici, 5t otáček, do kopce, aby se vymetly pavouci. No a zatím se od té doby lambda nerozsvítíla.... Tak uvidíme, jestli jsem tomu vypálil červa.
2004 4.2 V8 AXQ v benálu, bez LPG

Odpovědět

Zpět na „Touareg“