Box vzduchového filtru trubka V8

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
JiriC
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 08.03.2014 19:57
Bydliště: Vysočina

Box vzduchového filtru trubka V8

Příspěvek od JiriC »

Zdravím, chtěl jsem se zeptat, jestli někdo nevíte k čemu slouží plastová trubka, která jde do boxu vzduchového filtru? Jo mám V8 benzin r.v.2004, je to box na pravé straně.
Ulomila se mi, ale nic to nehlásí a žádnou změnu nepozoruji, někde jsem četl ze tam je odfuk ze soustavy vzduchového pérování , ale nevím to jistě.
Děkuji za každou radu.

Uživatelský avatar
bauer
Pilot
Pilot
Příspěvky: 705
Registrován: 19.07.2012 18:11
Bydliště: Ostrava

Re: Box vzduchového filtru trubka V8

Příspěvek od bauer »

Takhle od pasu to tipuju bud na privod vzduchu pro kompresor nebo pro sekundarni vzduch, teda jestli to ma. Ale do benzinu to soudruzi z VW davali
ex Passat B5.5 sedan 2.3V5 125kW 4motion
ex Touareg 7LA 3.0V6 165kW+chip
ex Rapid Spaceback 1.2TSI 66kW
Touareg 7P6 3.0V6 193kW
Octavia Combi 5E 1.5 110kW

Uživatelský avatar
breh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 497
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pod Čantoryji

Re: Box vzduchového filtru trubka V8

Příspěvek od breh »

Z filtr boxu je bran odběr vzduchu pro kompresor vzduchového podvozku.Kompresor u Touarega nema svuj maly filtr ,ale ten velky vzduchovy pro motor.
Jestli je to ulomene tak to řeš,než zadře kompresor.
A samozřejmně tam přisává i nefitrovany vzduch do motoru.

JiriC
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 08.03.2014 19:57
Bydliště: Vysočina

Re: Box vzduchového filtru trubka V8

Příspěvek od JiriC »

Ok, děkuji za info, prodává se samozřejmě jen celej box za cca 5500,- kč, vymontuji to a zkusím to nechat zavařit, jestli to půjde, nevíte jak se odpojuje ta hadička, je tam takoví zelený kroužek asi na to bude nějaký fígl, abych to ještě víc nedo........,
Jak se to ulomilo, tak to ulomený zůstalo v té hadici, je tam nějaká spojka, moc jsem to nezkoumal, ale třeba už to někdo dělal.
Díky

Odpovědět

Zpět na „Touareg“