Touareg 3.0TDI V6, 180kw (únik chladící kapaliny + žere olej)

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
lukin607
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 16.04.2018 09:34

Touareg 3.0TDI V6, 180kw (únik chladící kapaliny + žere olej)

Příspěvek od lukin607 »

Zdravím všechny. Před 3ma měsícema jsme koupili ojetýho Touarega 3.0 tdi V6, 180kw (najeto při koupi176 000km, rok 2011) a hnedka s ním máme problémy.

1. Stále někde uniká chladící kapalina. Popvé když bylo v servise tak praskla příruba chladiva. Ta se vyměnila + těsnění okolo nové a po cca týdnu, co bylo auto doma to zase začalo někde unikat. Zase se dalo do servisu. Vyměněno těsnění okolo chladiče. V pátek se vrátilo domů a zase někde chčije kapalina. Je vidět, že se mlží na sání vzduchu na bloku motoru, rybníček kapaliny je taky vidět uvnitř bloku z přední části v místech, vedle pumpy. Hodně kolísá hladina kapaliny. Tlakový test byl provedenej, natlakovalo se to, nechalo se auto stát a ukázalo se že tlak drží ale při jízdě to někde uniká. Vodní pumpa je OK. Na ENG stránkách jsem se dočetl něco o unikání kapaliny u EGR. Bílej kouř žádnej z auta nejde. Olej ve vodě néní ani žádný šlem ze spodu víčka oleje takže bych řekl, že to těsnění pod hlavou néní. Nemá někdo nějakej typ?

2. problém je že auto žere olej, je to cca 2l/5000km což si myslím, že je dost (nemáme ale s 3litrama zkušenosti)

Dneska jsem zkusil nastartovat a dělalo to tenhle zvuk:
https://uloz.to/live/!jttl94UqOFwc/vid- ... 161722-mp4" onclick="window.open(this.href);return false;

Poprvé jsem to po 5 vteřínách vypl. Po druhé jsem si to už chtěl natočit, dělalo to cca 8 vteřin a pak to ztichlo. Auto se u toho klepalo a trochu kolísaly na volnoběh otáčky (+,- o 100-200). Neví někdo, co to může být? Už fakt nevím, co s tím a jde to čím dál tím víc do pr..

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Touareg 3.0TDI V6, 180kw (únik chladící kapaliny + žere olej)

Příspěvek od teekey »

1. kdyz to je pri stani ok, tak to bude spojeno s pumpou, nemuzou byt spatne hadice? Styrane, pocakane od oleje, poskozene atd.? Je voda pod autem kdyz stoji pres noc v garazi, nebo jenom chybi v nadobe?

2. nemam turka, ale neni to rozvodovy retez a je hlucny nez se natlaci napinaky olejem? Urcite poradi ostatni zkusenejsi.
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

klumir
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 13.03.2018 14:30

Re: Touareg 3.0TDI V6, 180kw (únik chladící kapaliny + žere olej)

Příspěvek od klumir »

ten zvuk podle mně rozvody nejsou.něco tam kvičí/píská ,možná to souvisí i s tím únikem vody.

Odpovědět

Zpět na „Touareg“