Nezávislé topení

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
Lucas88
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 18.10.2016 22:53

Nezávislé topení

Příspěvek od Lucas88 »

Zdravím , prosím o radu zda by někdo nevěděl , proč mi nefunguje nezávisle topení v Touareg 2003, všechna nastavení časovace atd proste display funguje ale když ho chci zapnout buď manuálně jako když sedím v autě , zmacknu tlačítko topení nebo větrání a nic se neděje a na dálku to také nejde , ovladač se rozsvítí zeleně ale auto netopí. Je na to někde nějaká pojistka nebo se to musí jeďte nějak nastavit před palubní PC?? Nebo jaké jsou časté příčiny nefunkčního nezávislého topení ? musí se ovladač nějak aktivovat ,? Děkuji za rady .

Uživatelský avatar
LUKHA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 181
Registrován: 04.05.2015 21:01
Bydliště: Plzeň

Re: Nezávislé topení

Příspěvek od LUKHA »

V prvni rade Ti doporucim diagnostiku, jelikoz dle tveho popisu se da predpokladat, ze je v topeni nejaka chyba a diky ni se neaktivuje zadna funkce. Co se tyce dalkoveho ovladace, zazil jsem, ze se "rozparoval" a pak musis znovu parovat viz. navod k prislusnemu ovladaci (dozvis se i jak menit funkci ovladace - vetrat ci topit apod.).
VW Touareg 5.0 V10 - chip - 413hp, 990 Nm tel.: 727 924 839 (v případě potřeby SMS)

Lucas88
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 18.10.2016 22:53

Re: Nezávislé topení

Příspěvek od Lucas88 »

Díky za radu , také mě napadlo to na píchnout na diagnostiku . A ještě se zeptám , našel jsem návod na nastavení (párování ) toho ovladače a píšou : Vyjměte pojistku 1A (černá ) z držáku pojistky topení . Pak to mám nechat nejméně 10sekund a vrátit zpět a na ovladači podržet obě tlačítka . Nic méně mi jde spis o to , kde tu pojistku najdu ? Nikde na netu jsem nenašel kde se tyto pojistky nachází a vůbec netuším kde. Ale mělo by to byt v návodu od auta .

Uživatelský avatar
LUKHA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 181
Registrován: 04.05.2015 21:01
Bydliště: Plzeň

Re: Nezávislé topení

Příspěvek od LUKHA »

Lucas88 píše:Díky za radu , také mě napadlo to na píchnout na diagnostiku . A ještě se zeptám , našel jsem návod na nastavení (párování ) toho ovladače a píšou : Vyjměte pojistku 1A (černá ) z držáku pojistky topení . Pak to mám nechat nejméně 10sekund a vrátit zpět a na ovladači podržet obě tlačítka . Nic méně mi jde spis o to , kde tu pojistku najdu ? Nikde na netu jsem nenašel kde se tyto pojistky nachází a vůbec netuším kde. Ale mělo by to byt v návodu od auta .
V rychlosti jsem nahlédl do Elsy viz. -

snímač teploty chladicí kapaliny topení, řídicí jednotka topení, žhavicí svíčka s hlídáním plamene, ventilátor spalovacího vzduchu, dávkovací čerpadlo

G241 - snímač teploty chladicí kapaliny topení
J162 - řídicí jednotka topení
Q8 - žhavicí svíčka s hlídáním plamene
SB4 - pojistka 4 na držáku pojistek B
T2i - konektorové spojení 2pólové
T2k - konektorové spojení 2pólové
T2m - konektorové spojení 2pólové
T6m - konektorové spojení 6pólové
V6 - ventilátor spalovacího vzduchu
V54 - dávkovací čerpadlo
35 - ukostřovací bod pod sedadlem spolujezdce
399 - ukostřovací spojení 34 v hlavním svazku vodičů
400 - ukostřovací spojení 35 v hlavním svazku vodičů
647 - ukostřovací bod 3 na dělicí stěně


Každopádně bych v prvé řadě řešil diagnostiku, jelikož spíš bude problém např. v plameni či něco jiného a bude nutný zásah do topení, resp. "jen" spárování ovladače Ti nepomůže. Ještě když o tom přemýšlím, tak pokud píšeš, že ti ovladač potvrdí přijetí signálu od auta (trvalé zelené světlo na ovladači), tak rozpárovaný nebude. Přeju hodně zdaru ;-)
VW Touareg 5.0 V10 - chip - 413hp, 990 Nm tel.: 727 924 839 (v případě potřeby SMS)

Uživatelský avatar
Benik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 481
Registrován: 29.09.2010 14:46

Re: Nezávislé topení

Příspěvek od Benik »

pokud mas vzadu baterku, tak muze byt vybita... a nebo zhavici svíčka v topeni... diagnostika napoví... nic jineho bych neresil... tyto 2 moznosti jsou nejčastější...

Odesláno z mého SM-G900F pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
maxim156
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 17.12.2013 13:58
Bydliště: CZ/Olomoucký kraj/Zábřeh

Re: Nezávislé topení

Příspěvek od maxim156 »

Ahoj. Mám podobný problém, jako psal Lucas88. Webasto nereaguje na dálku, ani na hodinky ve stropním panelu a samozřejmě ani na nízkou vnější teplotu. Diagnostika píše, že ŘJ přídavného topení nekomunikuje. Prolezl jsem pojistky a vše OK. Rozhodl jsem se, že Webasto vyměním. Po výměně Webasto reagovalo na hodinky a normálně spouštělo. Druhý den však opět bez reakce a diagnostika hlásí tu samou chybu. Je možné, že něco odpaluje ŘJ Webasta? Nenapadá Vás něco? Díky.
VW Touareg II 4.2TDi V8 13 Exclusive
Předchozí:
VW Touareg 3.0TDi V6 07 FL
VW Touareg 3.0TDI V6 06 King Kong
VW Touareg 3.0TDI V6 05 INDIVIDUAL
VW Touareg 2.5TDi R5 05

huskye
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 18.11.2016 13:43

Re: Nezávislé topení

Příspěvek od huskye »

Ahoj, mám tam originál nezávyslé topení a nějak se zbláznilo. Pořád jede a vymlacuje baterku. Navíte někdo na jaké je pojistce aby jsem ho mohl vyřadit, než to hodím do servisu? Nemůžu nikde schéma pojistek najít :-/
Díky za rady.

Odpovědět

Zpět na „Touareg“