V10 Tdi dpf filtr?

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
lazar5
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 16.02.2012 17:57

V10 Tdi dpf filtr?

Příspěvek od lazar5 »

čaute, prosím o radu uvažuji o koupi Tuaregu z roku 2006. najeto 220 000km se servisní knižkou po prvním majiteli cena 200 000kč s dph. Jít do toho? Jak poznám jaky stupeň výbavy Tuareg má? je v Tuaregu filtr pevných částic? Na co si mam dát pozor při koupi? děkuji za rady

Uživatelský avatar
LUKHA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 181
Registrován: 04.05.2015 21:01
Bydliště: Plzeň

Re: V10 Tdi dpf filtr?

Příspěvek od LUKHA »

Měl by sis k tomu někoho(kdo toto auto trochu zná) vzít... v tomto roce jsou v10 s DPF i bez...
VW Touareg 5.0 V10 - chip - 413hp, 990 Nm tel.: 727 924 839 (v případě potřeby SMS)

Uživatelský avatar
frantisek.kalousek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 02.03.2017 10:33

Re: V10 Tdi dpf filtr?

Příspěvek od frantisek.kalousek »

Dobrý den, prosím Vás, jak poznám, zda jsou v Touaregu V10 TDI roku výroby 2006 namontované DPF filtry? Lze je spatřit nahlednutím pod auto a jak vypadají?

mirin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 03.06.2009 11:32

Re: V10 Tdi dpf filtr?

Příspěvek od mirin »

Stačí mrknout na datový štítek nalepený v kufru pod kobercem nebo v servisní knížce na 1. straně a pokud tam bude kód 7GG tak má auto DPF.
VW Touareg 7P5 3.0 TDI 180 KW BMT 2011

Uživatelský avatar
dasek82
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 19.07.2009 20:41
Bydliště: Pardubice,Hradec Kralove

Re: V10 Tdi dpf filtr?

Příspěvek od dasek82 »

výfukové potrubí vpředu s katalyzátorem, filtrem částic a přimontovanými díly, vozidla s kódy motoru BLE a BWF

výfukové potrubí vpředu s katalyzátorem a přimontovanými díly, vozidla s kódy motoru AYH, BKW

podle kodu motoru poznas zdali by ho mel mit
vw bora variant highline - AUY+Tiptronik

Uživatelský avatar
LUKHA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 181
Registrován: 04.05.2015 21:01
Bydliště: Plzeň

Re: V10 Tdi dpf filtr?

Příspěvek od LUKHA »

Dle kódového označení je to nejsnazší, jak píší chlapy... Jinak to poznáš i zespodu, jsou montovány na začátku vodorovné části potrubí, takže je na ně dobře vidět.
VW Touareg 5.0 V10 - chip - 413hp, 990 Nm tel.: 727 924 839 (v případě potřeby SMS)

Uživatelský avatar
frantisek.kalousek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 02.03.2017 10:33

Re: V10 Tdi dpf filtr?

Příspěvek od frantisek.kalousek »

Děkuju pěkně! Tak máme BLE a 7GG i tam vidím na podvozku nějaké válce po stranách.

Můžu prosím znát Váš názor, zda je vhodné používat tento přípravek k čištění DPF:
https://www.zbozi.cz/vyrobek/stp-diesel ... -st-66200/" onclick="window.open(this.href);return false;

Někdy se výrobci s vidinou zisku snaží vyrábět všechno možné, ikdyž to třeba motoru může uškodit (viz například různé přísady do oleje atd), ale tato značka se u mně těší dobrému jménu a vzhledem, že s autem jezdila maminka a pak jej předala mojí manželce (auto zatím najelo za deset let 105 tisíc km) převážně na trasách krátkých 30 až 70 km, z čehož zhruba 30% po městě, jeví se mi takovýto přípravek jako dobrá věc. Ale máme to fakt nalévat do nádrže každé třetí / čtvrté natankování? V servisce jsem dohledal, že v autoservisu doplňili v 72000 km Additiv, ale v němčině se tam píše, že v 90000 km u V10 TDI se má DPF zkontrolovat a ve 120000 km vyměnit.

Tak snad by se DPF mohly vyměnit později, když budeme používat ten STP cleaner...

A když už sem píšu, tak bych se rád zeptal na Váš názor, zda je vhodné v tomto voze používat bavlněné naolejované vzduchové filtry K&N, nebo raději papírové originály. Ve felicii jsem v mládí totiž tenhle "sportovní" filtr měl, ale případně poškození 1.3 MPI bych býval finančně zvládnul, proto jsem vhodnost použití neřešil. Touarega bychom si rádi nechali ještě dalších aspoň sedm let, pokud mám s ním do té doby nezakážou vjezd do centra měst, ale možná i dýl, stále vypadá skoro jako nový...

Uživatelský avatar
breh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 497
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pod Čantoryji

Re: V10 Tdi dpf filtr?

Příspěvek od breh »

Nic horšiho než výše uvedeny filtr tam dat ani nejde.
Dle mně je to vědome sebepoškozováni motoru.
Tohle ti povi každy motorář.
Přílohy
IMG_20161009_154638.jpg

Uživatelský avatar
frantisek.kalousek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 02.03.2017 10:33

Re: V10 Tdi dpf filtr?

Příspěvek od frantisek.kalousek »

breh píše:Nic horšiho než výše uvedeny filtr tam dat ani nejde.
Dle mně je to vědome sebepoškozováni motoru.
Tohle ti povi každy motorář.

Ahoj, přečetl jsem si ten SvětMotorů, ale tam redaktor píše, že do toho nasypali jemnej písek z arizonský pouště. To je pak jasný, že papírovej filtr těsní nejlépe, ale kde by se mi tady na Křivoklátě v lesích, kde za Karla IV. byly kyslíkový lázně, v airboxu vzal arizonskej písek? To nejmenší, co tady lítá je jehličí z modřínů... :laugh: Spíš se celej ten článek jeví, že to měla Škodovka podplacený - nikdo jinej v tom časopise totiž neinzeruje a takovýhle články jsou uveřejňovaný zdarma, jako bonusy, do kterých si zadavatel reklamy může napsat co chce a v redakci jsou ještě rádi, že nemusejí tvořit nic vlastního...

Uživatelský avatar
breh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 497
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pod Čantoryji

Re: V10 Tdi dpf filtr?

Příspěvek od breh »

Nevim jak u vas,ale u nas sypou v zimě vysokopecni strusku na asfalt,v take zimě jako letos to prašilo neskutečně,troufam si řict že ten prach bude stejně ostry jako ten pisek ze sahary.
Osobně bych si takovy filtr na auto nedal,ale to je každeho věc.

Odpovědět

Zpět na „Touareg“