Závada podvozku

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
stanovw
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 30.01.2013 11:11

Re: Závada podvozku

Příspěvek od stanovw »

Forest kam ides na Slovac? :-)

Ako tu uz bolo pisane,tak.zqvada podvozku moze mat xx dovodov...
Ale skuste tym najjernoduchsim..mne to aspon pomohlo :-)
Taktiez mi neustale vyhadzovalo cervenu a aj zltu hlasku zavady podvozku a okamzite zastavenie vozidla..
Odjazdil.som.s tym asi 1000km a v pohode..
Bolo to aj na diagnostike a pomaly by som mal vymenit komplet vzduchovy system podla servisu vw :-D
Doma som postupne pozhadzoval vsetky kolesa..rozobral tiahla na snimacoch vysky..oemastil,vycistil,premazal WD 40..poskladal.spat..prestrekol vsetky capy ramien..a HURA..vsetko uz 2 tyzdne krasne funguje a ziadna zavada ;-)

Uživatelský avatar
LUKHA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 181
Registrován: 04.05.2015 21:01
Bydliště: Plzeň

Re: Závada podvozku

Příspěvek od LUKHA »

Údržbu kloubů čidel taky doporučím, jen bych se osobně zdržel použití WDéčka... Chce to mazivo které nevyschne či tuhé...
VW Touareg 5.0 V10 - chip - 413hp, 990 Nm tel.: 727 924 839 (v případě potřeby SMS)

spagre
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 28.08.2010 18:07
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Závada podvozku

Příspěvek od spagre »

VOVKA.P píše:
spagre píše:No tak to už bude zase co opravovat:) Je to chlapi drahé? Koukám, že díl je asi bůru, ale jak s výměnou?
Ahoj,prosim te,kam jezdiš na servis,respektive jeslti maš nekoho kdo rozumi Touaregovi? Jsem od Přelouče a tady je to problem.

Ahoj, dávám to bývalému sousedovi, který je takový fanda a zatím dal do kupy dost věcí (převážně na pašíkoj), Tohle se taky učí a v pátek mu to tam vezu, aby vyměnil těsnění ve ventilcích, pač auto za noc spadne na levé přední a ktomu udělá snad i tuto závadu. Diag to jistí a ještě mu poradím to promazání táhel, jak doporučujete. Budu když tak informovat čím to bylo.
Paša 2003 v kombíku, Touareg 2008 3.0 TDI

Uživatelský avatar
LUKHA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 181
Registrován: 04.05.2015 21:01
Bydliště: Plzeň

Re: Závada podvozku

Příspěvek od LUKHA »

Jen upozornim, ze na ventilky je specialni nástavec. Tak bacha, aby nebyl vejpul... jinak pokud nemas zjistrny unik, tak by doporucil pretesnit i vstup na kostce.
VW Touareg 5.0 V10 - chip - 413hp, 990 Nm tel.: 727 924 839 (v případě potřeby SMS)

Forest50
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 25.08.2016 15:49

Re: Závada podvozku

Příspěvek od Forest50 »

stanovw píše:Forest kam ides na Slovac? :-)

Ako tu uz bolo pisane,tak.zqvada podvozku moze mat xx dovodov...
Ale skuste tym najjernoduchsim..mne to aspon pomohlo :-)
Taktiez mi neustale vyhadzovalo cervenu a aj zltu hlasku zavady podvozku a okamzite zastavenie vozidla..
Odjazdil.som.s tym asi 1000km a v pohode..
Bolo to aj na diagnostike a pomaly by som mal vymenit komplet vzduchovy system podla servisu vw :-D
Doma som postupne pozhadzoval vsetky kolesa..rozobral tiahla na snimacoch vysky..oemastil,vycistil,premazal WD 40..poskladal.spat..prestrekol vsetky capy ramien..a HURA..vsetko uz 2 tyzdne krasne funguje a ziadna zavada ;-)
Ahoj, jedu Tri Studničky Liptov........už se těším..... :yahoo: :yahoo:

VOVKA.P
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 31.07.2015 22:41
Bydliště: Vychod ČR

Re: Závada podvozku

Příspěvek od VOVKA.P »

spagre píše:Ahoj, dávám to bývalému sousedovi, který je takový fanda a zatím dal do kupy dost věcí (převážně na pašíkoj), Tohle se taky učí a v pátek mu to tam vezu, aby vyměnil těsnění ve ventilcích, pač auto za noc spadne na levé přední a ktomu udělá snad i tuto závadu. Diag to jistí a ještě mu poradím to promazání táhel, jak doporučujete. Budu když tak informovat čím to bylo.
mysliš si že by mu nevadilo nekdy se podivat,připadne opravit i meno turka?
Touareg 3.0 tdi BKS

VOVKA.P
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 31.07.2015 22:41
Bydliště: Vychod ČR

Re: Závada podvozku

Příspěvek od VOVKA.P »

LUKHA píše: Chlapi tohle je vážně téměř zbytečná debata - DIAG a víte hned, kde je problém ;-)
chybovy kod 01770 čidlo teploty kompresoru,regulace urovne (G290)
01780 snimač urovne vozidla
35680 neznamy chybovy kod
Touareg 3.0 tdi BKS

Uživatelský avatar
LUKHA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 181
Registrován: 04.05.2015 21:01
Bydliště: Plzeň

Re: Závada podvozku

Příspěvek od LUKHA »

Chybu 35680 jsem nenašel a netuším co to... ostatní chyby jsou celkem jasné... zkoušel si chyby smazat? Objeví se ihned zpátky? Koukal si na "živá data", zda a jaké jsou hodnoty u čidel? Jinak zkontrolovat kabeláž/konektory a pokud to tam nebude, vyměnit díly. Žádná velká pakárna tě nečeká, nemusíš se toho bát...
VW Touareg 5.0 V10 - chip - 413hp, 990 Nm tel.: 727 924 839 (v případě potřeby SMS)

spagre
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 28.08.2010 18:07
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Závada podvozku

Příspěvek od spagre »

VOVKA.P píše:
spagre píše:Ahoj, dávám to bývalému sousedovi, který je takový fanda a zatím dal do kupy dost věcí (převážně na pašíkoj), Tohle se taky učí a v pátek mu to tam vezu, aby vyměnil těsnění ve ventilcích, pač auto za noc spadne na levé přední a ktomu udělá snad i tuto závadu. Diag to jistí a ještě mu poradím to promazání táhel, jak doporučujete. Budu když tak informovat čím to bylo.
mysliš si že by mu nevadilo nekdy se podivat,připadne opravit i meno turka?

Dnes mu ho vezu, taxe zeptám.
Paša 2003 v kombíku, Touareg 2008 3.0 TDI

VOVKA.P
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 31.07.2015 22:41
Bydliště: Vychod ČR

Re: Závada podvozku

Příspěvek od VOVKA.P »

spagre píše: Dnes mu ho vezu, taxe zeptám.
diky
Touareg 3.0 tdi BKS

VOVKA.P
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 31.07.2015 22:41
Bydliště: Vychod ČR

Re: Závada podvozku

Příspěvek od VOVKA.P »

LUKHA píše:Chybu 35680 jsem nenašel a netuším co to... ostatní chyby jsou celkem jasné... zkoušel si chyby smazat? Objeví se ihned zpátky? Koukal si na "živá data", zda a jaké jsou hodnoty u čidel? Jinak zkontrolovat kabeláž/konektory a pokud to tam nebude, vyměnit díly. Žádná velká pakárna tě nečeká, nemusíš se toho bát...

ani nevim co to znamena "živa data" :oops:
včera jsem rozdelal kompresor a ... mam tam z mercedesu (001 1132) a vybec to nema diru na čidlo a i čidlo ustřihnute,jen kontakty (od čidla) připajany na nejaky plišek ktery byl prišrubovany k hlave od kompresoru (rok to jezdilo bez chyb). silikagel byl hnedy a už jsem mel i rez na pružine a vičkach,až seženu novy silikagel tak ho vymenim a doufam že nezapomenu udelat nejakou fotodokumentaci.
P.S. našel jsem kde mne utikal vzduch-mel jsem prodřenou hadičku mezi kostkou a ventilkem
Touareg 3.0 tdi BKS

spagre
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 28.08.2010 18:07
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Závada podvozku

Příspěvek od spagre »

Tak chlapi podle diagnostiky je chyba v zadním kompresoru, že neumí odfukovat. Něco ve smyslu, že už je moc zaplněnej vodou atd. Už jte to někdo řešil? Soused mi řekl, že na to je ta opravná sada kompresoru asi za 5,5k a už sem ji i našel. Musí to být toto, nebo stačí kompresor jen rozebrat, vyčistit či co? To by prý šlo, ale na jak dlouho by to asi bylo?

Jinač dokázal vyměnit jen to tsnění na předním ventilku a auto už neklesá, takže to jde :lol:
Paša 2003 v kombíku, Touareg 2008 3.0 TDI

Uživatelský avatar
LUKHA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 181
Registrován: 04.05.2015 21:01
Bydliště: Plzeň

Re: Závada podvozku

Příspěvek od LUKHA »

Co ze co? :-D jake chyby tam byly?
VW Touareg 5.0 V10 - chip - 413hp, 990 Nm tel.: 727 924 839 (v případě potřeby SMS)

spagre
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 28.08.2010 18:07
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Závada podvozku

Příspěvek od spagre »

Čísla zatím nemám, ale jde o to, že zadní kompresor nedokáže odpouštět a auto tudíž neumí ani klesnout. Písnu mu o ta čísla chyb.
Paša 2003 v kombíku, Touareg 2008 3.0 TDI

Uživatelský avatar
LUKHA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 181
Registrován: 04.05.2015 21:01
Bydliště: Plzeň

Re: Závada podvozku

Příspěvek od LUKHA »

O zadnem zadnim kompresoru jsem nikdy neslysel... upousteni ovladaji ventily v kostce a ta je zespodu u spolujezdce, kde ji i kompresor a odvlhcovac...
VW Touareg 5.0 V10 - chip - 413hp, 990 Nm tel.: 727 924 839 (v případě potřeby SMS)

Odpovědět

Zpět na „Touareg“