Rozsvícený symbol ESP a cukající převodovka - zřejmě vyřešeno...:-)

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
Uživatelský avatar
valec
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava-Poruba

Rozsvícený symbol ESP a cukající převodovka - zřejmě vyřešeno...:-)

Příspěvek od valec »

Zdar pánové...
Hledám ale stále nenacházím nějaké podobné téma. Ve zkratce...při relativně delší cestě cca 600 km, mi začal Turek dělat následující neplechu.
Po ujetí asi 6-10 km se rozsvítí kontrolka ESP a v tu ránu začne převodovka řadit znatelně jinak - tak jakoby tvrdě.
Když vypnu zapalování a zase nastartuji tak se zase po dobu těch cca 6 km nic neděje a řadí to zcela normálně.
A tak pořád dokola.
Dotaz zní, setkal se s tímto problémem již někdo z vás?

Samozřejmě diag proběhl - sporadicky problémy s komunikací can bus vadny,kontrola vedeni, jednotky.

Zítra zkontroluji stav oleje v převodovce a veškeré konektory a uvidím co dál.
Co vy na to...

Díky za případné rady či názory, neeeebo zkušenosti.
Naposledy upravil(a) valec dne 07.06.2017 08:53, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Benik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 481
Registrován: 29.09.2010 14:46

Re: Rozsvícený symbol ESP a cukající převodovka

Příspěvek od Benik »

a copak rika diag? tim bych zacal...

Odesláno z mého SM-G935F pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
valec
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Rozsvícený symbol ESP a cukající převodovka

Příspěvek od valec »

Takže olej v převodovce jsem vyměnil,byl relativně čistý a nesmrděl žádnou spáleninou, zkontroloval konektory....diag nic nepíše...
Všiml jsem si jedné věci, jak se teď ochladilo tak pod 9 stupňů venkovní teploty se kontrolka ESP nerozsvítí a vše funguje jak má, jakmile se
venku oteplí tak se ESP rozsvítí....že by někde třeba studený spoj na snímači otáček kola? Nebo snímač úhlu natočení kol?
Jsou na kolech dva snímače na ABS a ESP?...kdyby ne tak by mělo problém asi i ABS....
No a po výměně oleje to zřetelně podřazuje ladněji...:-)

Nikdo se s tím nesetkal?

Dík za případné poznatky

Uživatelský avatar
Benik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 481
Registrován: 29.09.2010 14:46

Re: Rozsvícený symbol ESP a cukající převodovka

Příspěvek od Benik »

valec píše:Takže olej v převodovce jsem vyměnil,byl relativně čistý a nesmrděl žádnou spáleninou, zkontroloval konektory....diag nic nepíše...
Všiml jsem si jedné věci, jak se teď ochladilo tak pod 9 stupňů venkovní teploty se kontrolka ESP nerozsvítí a vše funguje jak má, jakmile se
venku oteplí tak se ESP rozsvítí....že by někde třeba studený spoj na snímači otáček kola? Nebo snímač úhlu natočení kol?
Jsou na kolech dva snímače na ABS a ESP?...kdyby ne tak by mělo problém asi i ABS....
No a po výměně oleje to zřetelně podřazuje ladněji...:-)

Nikdo se s tím nesetkal?

Dík za případné poznatky
myslim si, ze kdyby byla jakokoliv zavada na snimaci abs, tak by se to okamžitě objevilo na diag u abs... koukal si na live hodnoty? napriklad, jestli jsi jezdil se zapnutou diag a koukal na rychlosti na kazdem kole? kdyby tam byly odchylky na jednom kole, tak by to mohlo delat toto...
ne je tam jen jeden snimac na abs na kazdem kole...

Odesláno z mého SM-G935F pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
valec
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Rozsvícený symbol ESP a cukající převodovka - zřejmě vyřešeno...:-)

Příspěvek od valec »

Zdar všem...
Takže jsem to asi odhalil....
Znova jsem kontroloval konektory...tentokrát jsem oddekloval i kryt pod motorem...macám po různých kabelech a konektorech....
No a zůstal mi v ruce konektor od alternátoru dvoupinový, název si nepamatuji jsou to tři písmena.
Normálně upadlý celý ten plastový domeček na alternátoru ve kterém se zajišťuje samotný konektor.
Asi to tam viselo jen na vlásku a podle venkovní teploty a roztažnosti materiálu to semtam kontaktovalo semtam ne.
Samozřejmě jsem na to nepřišel úplně náhodou, na diag co se týče převodovky závada žádná ale na motoru právě závada sporadická toho kontaktu.Tak jsem se tam mrknul...
No takže místo tam není skoro vůbec ale jelikož mám malé ruce tak se mi podařilo konektor zajistit izolací z dvoulinky tak aby se již nehýbal a byl zcela zasunut...ještě jsem vše prostříkal kontoxem...
A už to přestaloooooo....:-)
Totiž v servise by mi zcela určitě řekli že se musí vyměnit alternátor a aby ho mohli vyměnit tak se musí vyndat motor...
Takže dvacka je doma.
Snad tyto poznatky někomu pomůžou...

michal29
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 04.05.2016 11:58

Re: Rozsvícený symbol ESP a cukající převodovka - zřejmě vyřešeno...:-)

Příspěvek od michal29 »

A proč by kvůli alternátoru musel motor ven? A Proč 20 tisíc? Moc se toho bojíš :)

Uživatelský avatar
valec
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Rozsvícený symbol ESP a cukající převodovka - zřejmě vyřešeno...:-)

Příspěvek od valec »

Nebojím se toho...jen cituji co mi bylo řečeno jedním mechanikem...:-)...na autě pokud to není repase čerpadla nebo vysloveně nějaký špek, si dělám všechno sám...ve finále jsem si i tohle musel zjistit a opravit sám...:-)...takže mě to nestálo ani korunu...

Odpovědět

Zpět na „Touareg“