Regulacia turba vs. vymena turba

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
Quadricon
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 17.05.2017 22:59

Regulacia turba vs. vymena turba

Příspěvek od Quadricon »

Priatelia, som novym clenom nakolko som relativne cerstvym a hrdym vlastnikom Touarega 3.0 rv.2009. Pomerne malo najazdenych a zo vsetkych moznych stran preverenych 94 tis. km.
Co ma vsak aktualne trapi je vysledok dnesnej diagnostiky v autorizovanom servise. Diagnostiku som nechal urobit, lebo sa auto "samo pytalo" do servisu. Najprv mi svietilo ze "motor do servisu a blikalo zhavenie", to prestalo a zacal svietit motor. Ok. Takze vysledok hlbkovej diagnostiky je Zavada: P100D: "Prestaveni turbodmychadla jde ztuha nebo blokovana". Chalani v servise ma nepotesili. Udajne je nutna vymena celeho turba, cena "ako pre mna" 1650€, s robotou.
Nezda sa mi to. Poprosim o radu akehokolvek druhu. Na vymenu regulatora turba je nutne vymenu celeho turba? Auto doteraz slapalo ako hodinky, ma pomerne malo najazdenych km, nechce sa mi verit, ze uz mam riesit nove turbo. Nestretli ste sa s tym? Dakujem za kazdu pomoc a radu.

Este mozno dolezite bude dodat, ze ked som auto kupoval, bolo v autorizovanom serrvise na moju ziadost. Diagnostika.... Povodny majitel nechal vymenit potrubie plniaceho vzduchu do turba, ale servisak mi povedal, ze sa mu nezda odvzdusnovacia hadica a napisal mi na papier rovno kodove oznacenie co kupit (odvzdusnovacia hadica, spona a tlmitko). Nemoze to byt tou odvzdusnovacou hadicou a tlmitkom (neviem presne o o co ide), ze som to nevymenil a teraz mi vyhadzuje chybu regukaciue turba?

spagre
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 28.08.2010 18:07
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Regulacia turba vs. vymena turba

Příspěvek od spagre »

Ahoj,

no, možná tě nepotěším. Já když sem kupoval turka z roku 2008, tak měl najeto nějakých 120k a také ověřených, pač soused to auto v jejich autorizáku znal a taky už bylo pár tisíc km po kompletní výměně turba atd. Takže možné to je. To ale píšu ne jako znalac, ale jako uživatel.
Osobně doporučuji vyvořit budget s nászvem Turek:) Já už měnil kompresor, ventilky v měchách (teda zvládli jsme jen to těsnění a stačí to), dále ložisko středového kardanu + spotřební záležitosti. Prostě to auto byť je jakože v cajku, tak pade s pojištěním ročně schrupne jako malinu. Nyní se chystám aj na chip, tak uvidíme co tomu řekne Petr z MP a snad to zvládnu utáhnout:)
Paša 2003 v kombíku, Touareg 2008 3.0 TDI

Uživatelský avatar
dasek82
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 19.07.2009 20:41
Bydliště: Pardubice,Hradec Kralove

Re: Regulacia turba vs. vymena turba

Příspěvek od dasek82 »

tam je snad elektronicky rizeny turbo tzn regulace je rizena motorkem skrz r.j , myslim ze to ovladani (r.j) jde samostane vymenit, otazka je kde to mas zatuhly nebo zablokovany
to bude chtit rozdelat a podivat se kde se to blokuje, jasne nejsnazsi cesta je vymena celeho komponentu a mas klid a nemusis laborovat

jak pise spagre i kdyz to auto ma najeto kolem kila porad ten servis stoji peknou raketu pokud nemas pristup k dilum a dilne kde si to sam udelas a i tak je to mensi raketa

kazdy auto ma svoje "detske nemoce" ktery se "leci" akorat ta lecba stoji jiny penize nez u jinych pacientu
jinak bych rekl ze turek je nadprumerne spolehlivy vuz akorat ty opravy obcas stojej peknou palku
vw bora variant highline - AUY+Tiptronik

Quadricon
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 17.05.2017 22:59

Re: Regulacia turba vs. vymena turba

Příspěvek od Quadricon »

Dakujem chalani za komentare. Samozrejme patram dalej. Dnes som bol u dvorneho mechanika. Ten mi vravi, ze mu nic nevyhodilo na diagnostike (bola vymazana) a ze mam prist, ked bude problem. Ale, vidi ze tiahlo regulacie je zanesene, co moze byt sposobene jazdou po meste a treba auto skusit prehnat v sporte po dialnici. Tak aj bolo. Po 15km nudzovy rezim ;-) a bol som naspat. Chalan tvrdi, ze to skusi precistit. Neveri tomu, ze bude cele turbo v haaji pri tomto stave km. Uvidime.

romitek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 02.04.2015 22:41

Re: Regulacia turba vs. vymena turba

Příspěvek od romitek »

Ahoj tak zatuhla regulace turba je mozna stava se je treba rozebrat turbo s regulaci a zjistit pricinu.pokud bude vse jen zanesene a bude mozne vse vycistit a rozhybat muzes tak ucinit pokud regulace bude ko da se koupit samostatne.Hlavne POZOR kdyz oddelis regulaci (elektroniku) od zbytku turba musis pro zpetnou motaz pouzit zpecialni nastavovaci pripravek a k tomu diagnostiku VAS nebo ODIS jinak b mem okoli je 6 autorizaku (vw/audi/porsche) a umeji to jen ve 2 takze obvolavat a otravovat kdyby neco dej klidne vedet

Odpovědět

Zpět na „Touareg“