Nefungujici ukazatel paliva

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
McLaughlin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 18.05.2017 21:03

Nefungujici ukazatel paliva

Příspěvek od McLaughlin »

Ahoj, chtel bych se zeptat zkusenejsich fauveckaru.. pred par dny jsem koupil Touarega 1. generace. Vse zda se zatim funguje. Vcera jsem ale bral naftu za 1. tis do temer suche nadrze a i po nacerpani rucicka ukazatele paliva zustala stale dole a auto me dal upozornovalo abych nacerpal. Chvili jsem podeziral cerpaci stanici, ale tam problem nebyl a nafta skutecne tekla. Po chvili jizdy ukazatel paliva pomalu stoupal az asi po 10-15min. dosahl urovne odpovidajici palivu v nadrzi. Kdyz jsem ale zkousel na displeji zobrazovat prum., okmazitou spotrebu, ukazuje mi to stale jen dojezd. Navic mam ted pro zmenu pocit, ze palivo v nadrzi neubyva (coz muze byt tim ze jsem z 4,4i BMW X5 presel na 2,5 disel). :) Kazdopadne se merak i palubni pocitac co se paliva tyce chova divne. Jsem manualni analfabet, tak nevim, zda to muze souviset s nejakou pojistkou, coz dokazu vyresit sam, nebo plovakem v nadrzi?

Za jakoukoliv pomoc budu moc vdecny. Diky a hezky den!

Uživatelský avatar
LUKHA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 181
Registrován: 04.05.2015 21:01
Bydliště: Plzeň

Re: Nefungujici ukazatel paliva

Příspěvek od LUKHA »

Ahoj, to co popisuješ je celkem normální... natankuj více nebo neměj skoro prázdno a uvidíš, že bude reagovat rychleji/okamžitě. Nádrž má více komor a když se do nich rozdělí cca 30 litrů PHM (skoro nic :-) ), autu chvíli trvá, než si řekne, jaká je ta správná hladina... kdyby tohle nedělal, houpal by se nám palivoměr v každém náklonu jak u starých škodovek... toť můj názor...
VW Touareg 5.0 V10 - chip - 413hp, 990 Nm tel.: 727 924 839 (v případě potřeby SMS)

McLaughlin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 18.05.2017 21:03

Re: Nefungujici ukazatel paliva

Příspěvek od McLaughlin »

Ahoj a diky moc. Urcite mas pravdu, analogovej budik nadrze uz funguje bez problemu, ale stale nefunguje palubni pocitac, co se udaju o spotrebe tyce. Kdyz v nem listuju, tak na pozicich, kde se driv ukazovala okamzita a prumerna spotreba, je ted zobrazovan stale jen dojezd a to na kazdy strance, tedy 3x za sebou. Obsadil pozice vsech mereni o spotrebe. Nevim jestli nacerpanim plne nadrze se mereni nejak znovu zkalibruje, nebo je problem nekde jinde v elektronice? Diky, kdyby Te jeste neco napadlo. Googlil jsem kde se dalo, ale zadnou zminku o podobnym problemu jsem nikde nenasel.

Odpovědět

Zpět na „Touareg“