Palivovy system - palivove cerpadlo

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
jan69
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 26.01.2011 15:32

Palivovy system - palivove cerpadlo

Příspěvek od jan69 »

Zdravim na foru, nenasiel som k danej problematike ziadnu diskusiu, tak sa vas pani a mozno aj damy chcem opytat, ci ste uz neriesili nasledovnu situaciu:
Boli sme na vylete a auto mi zhaslo na parkovisku (VW Touareg RV2008, 30TDI 176kW). Uz som nenastartoval, pozoadal som miestny servis o pomoc a ich diagnostika nic nezistila, odvoz do VW servisu v Hodonine a tam zistili, ze v celom palivovom systeme su drobne ciastocky hlinika - vraj sposobene nekvalitnou naftou, predbezne mi cenu opravy vycislili na 340T CZK, co je o dost viac ako zostatkova cena auta :(, 6 ks vstrekovacich trysiek, vysokotlake cerpadlo, komplexne vycistenie palivoveho systemu...
Tolko moje laicke informacie, prosim o kazdu radu ak to niekto riesil a ako, ci sa oplati investovat do opravy alebo to nechat tak a auto, ktore je inak v dobrej kondicii s pravidelnym servisom a nabehanych 240T km (prvy majitel a mam resp. poznam kompletnu servisnu historiu). Aka je vasa skusenost, resp, kolko by to mohlo stat cca pri kupe pouzitych nahradnych dielov ? dakujem vsetkym za fundovane nazory a odpovede.

michal29
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 04.05.2016 11:58

Re: Palivovy system - palivove cerpadlo

Příspěvek od michal29 »

Trysky i s vymenou u Satase (najdeš na netu) kolem 40 tis (material i prace) a to se jedna o nove vstriky. Vycisteni systemu neni až taková maturita a čerpadlo seženeš jeté od 5 tis. Nějak se těch 340tis nemohu dopočítat.. Bude to max 60 tis. Určitě odtah k Satasovi do Prahy a oprava. Měj se

Uživatelský avatar
Benik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 481
Registrován: 29.09.2010 14:46

Re: Palivovy system - palivove cerpadlo

Příspěvek od Benik »

vstrik tusim za 8tk cerpadlo za 20...vyčistit určitě ano a pořádně... nesel bych do jeteho cerpadla... nic neobvykleho... pokud lehlo cerpadlo, diagnostika nenapise... proste tam nejde nafta...

Odesláno z mého SM-G935F pomocí Tapatalk

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: Palivovy system - palivove cerpadlo

Příspěvek od trhac »

jan69 píše:Zdravim na foru, nenasiel som k danej problematike ziadnu diskusiu, tak sa vas pani a mozno aj damy chcem opytat, ci ste uz neriesili nasledovnu situaciu:
Boli sme na vylete a auto mi zhaslo na parkovisku (VW Touareg RV2008, 30TDI 176kW). Uz som nenastartoval, pozoadal som miestny servis o pomoc a ich diagnostika nic nezistila, odvoz do VW servisu v Hodonine a tam zistili, ze v celom palivovom systeme su drobne ciastocky hlinika - vraj sposobene nekvalitnou naftou, predbezne mi cenu opravy vycislili na 340T CZK, co je o dost viac ako zostatkova cena auta :(, 6 ks vstrekovacich trysiek, vysokotlake cerpadlo, komplexne vycistenie palivoveho systemu...
Tolko moje laicke informacie, prosim o kazdu radu ak to niekto riesil a ako, ci sa oplati investovat do opravy alebo to nechat tak a auto, ktore je inak v dobrej kondicii s pravidelnym servisom a nabehanych 240T km (prvy majitel a mam resp. poznam kompletnu servisnu historiu). Aka je vasa skusenost, resp, kolko by to mohlo stat cca pri kupe pouzitych nahradnych dielov ? dakujem vsetkym za fundovane nazory a odpovede.
Vím že je to starší téma ale jen se zeptám kolikrát za těch 9let co má auto si měnil naftovej filtr?známej má taky turka 3.0 kterej má najeto 350 a když sem mu loni na podzim měnil filtry tak v paliváču měl taky hodně měděných špon.on ho má teda zatím dva roky a jak měnil filtry bývalej majitel nikdo neví.Zatím teda jezdí a určitě mu s dalším olejem zase vyměním paliváč

spagre
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 28.08.2010 18:07
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivovy system - palivove cerpadlo

Příspěvek od spagre »

Ahoj,

tak bych se taky zeptal. VT čerpadlo se nám zadřelo v cca 154k najetých km. Kolega to rozebral viz. obr. Čerpadlo repas tedy cca 25k. Vstřiky poslal na kontrolu. Nádrž prý asi nedokáže vyndat, tudíž to vše bude s otazníkem. Prosím tedy někoho kdo s tím má zkušenost, jak to vidite? Bude to velký problém, když se propláchne jen to co půjde a vymění se čerpadlo? Jo a v paliváči něco málo bylo, ale zas ne žádna hrůza...
Díky
Přílohy
received_10211190825875974.jpeg
received_10211190825955976.jpeg
Paša 2003 v kombíku, Touareg 2008 3.0 TDI

spagre
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 28.08.2010 18:07
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivovy system - palivove cerpadlo

Příspěvek od spagre »

Tak máme pánové opraveno. Další kilo z baráku je pryč, ale snad budem dalších 100 000 km jezdit:) Kolega vyměni snad vše co se dalo, bohužel musel vyměnit i vstřiky, nějaký trubky na ultrazvuk, všechno propláchnout a teď se ještě pro jistotu párkrát vymění palivák.

A aby se neřeklo, tak sme se dnes byli podívat na toho nového - vypadá božsky! S operákem to výjde na nějakých 34 měsíčně, což není vůbec málo. Ale vypadal skvěle a je na co šetřit :D Pro jistotu jsem se projel i alltrackem se 176 kw a jelo to pěkně a vše OK. Ale bohužel mi náš starej mazel příjde stále luxusnější a pohodlnější, takže dávat za passata 18 měsíčně nás moc neláká (ještě ke všemu nám pak už 176kw kvůli čekání na FL nemohla nabídnout, tudíž jen 140kW. To radši nasypu do turka za rok třeba zase pade, nebo víc:))) ale to snad už ne, když je vše vyměněno.
Paša 2003 v kombíku, Touareg 2008 3.0 TDI

Uživatelský avatar
counterct
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 08.11.2011 15:53

Re: Palivovy system - palivove cerpadlo

Příspěvek od counterct »

Pánové, po výměně čerpadla, kontrole vstřiků a vyčištění palivové soustavy - Touareg pořád nestartuje. Co ještě zkontrolovat?
VW Passat 2.0TDi (103kW)2013 DSG a RNS315

Uživatelský avatar
bauer
Pilot
Pilot
Příspěvky: 705
Registrován: 19.07.2012 18:11
Bydliště: Ostrava

Re: Palivovy system - palivove cerpadlo

Příspěvek od bauer »

Elektrika, tlaky, rozvody? Z ničeho nic to přestalo startovat?
ex Passat B5.5 sedan 2.3V5 125kW 4motion
ex Touareg 7LA 3.0V6 165kW+chip
ex Rapid Spaceback 1.2TSI 66kW
Touareg 7P6 3.0V6 193kW
Octavia Combi 5E 1.5 110kW

Uživatelský avatar
counterct
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 08.11.2011 15:53

Re: Palivovy system - palivove cerpadlo

Příspěvek od counterct »

No nestartovalo to kvůli čerpadlu, vsude špony a tak. Čerpadlo nový, vstřiky po kontrole, palivový systém vyčištěný. A po tom všem auto pořád nestartuje a diag nevidí žádnou chybu. Budíky se rozsvítí, startér točí ale nechytne.
VW Passat 2.0TDi (103kW)2013 DSG a RNS315

Uživatelský avatar
counterct
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 08.11.2011 15:53

Re: Palivovy system - palivove cerpadlo

Příspěvek od counterct »

Tak je to jasný. Vstřiky ven, posláno na kontrolu jinam -> všechny špatný. Tak to nemohlo startovat.
VW Passat 2.0TDi (103kW)2013 DSG a RNS315

Uživatelský avatar
bauer
Pilot
Pilot
Příspěvky: 705
Registrován: 19.07.2012 18:11
Bydliště: Ostrava

Re: Palivovy system - palivove cerpadlo

Příspěvek od bauer »

Který dobrák zhodnotil vstřiky jako dobré?
ex Passat B5.5 sedan 2.3V5 125kW 4motion
ex Touareg 7LA 3.0V6 165kW+chip
ex Rapid Spaceback 1.2TSI 66kW
Touareg 7P6 3.0V6 193kW
Octavia Combi 5E 1.5 110kW

spagre
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 28.08.2010 18:07
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivovy system - palivove cerpadlo

Příspěvek od spagre »

Aj já to řešil a kolega říkal, vstřiky musí být nové, pač ty jsou sakra citlivé. Ten "Kořen", co ti je tam nechal a jakože vyčistil, tak jemu mázní něco do čela...
Paša 2003 v kombíku, Touareg 2008 3.0 TDI

Uživatelský avatar
bauer
Pilot
Pilot
Příspěvky: 705
Registrován: 19.07.2012 18:11
Bydliště: Ostrava

Re: Palivovy system - palivove cerpadlo

Příspěvek od bauer »

Právě, že já jsem je měl klasicky v Boschi na stolici, ke vstřikům jsem dostal i lejstro s tlaky ze zkušební stolice apod... tak mě udivuje, že jednou byly cajk a pak už ne...
ex Passat B5.5 sedan 2.3V5 125kW 4motion
ex Touareg 7LA 3.0V6 165kW+chip
ex Rapid Spaceback 1.2TSI 66kW
Touareg 7P6 3.0V6 193kW
Octavia Combi 5E 1.5 110kW

Uživatelský avatar
counterct
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 08.11.2011 15:53

Re: Palivovy system - palivove cerpadlo

Příspěvek od counterct »

Tak nové vstřiky. Auto startuje, jede, ALE při přidání plného plynu tak se zakucká, jako kdyby nešla nafta. Chlapi v servisu už neví co by to mohlo být, vyměneno plno čidel, atd...Nevíte někdo co kouknout? Diag nevidí nic a aktuální hodnoty taky vypadají v pohodě.
VW Passat 2.0TDi (103kW)2013 DSG a RNS315

Uživatelský avatar
counterct
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 08.11.2011 15:53

Re: Palivovy system - palivove cerpadlo

Příspěvek od counterct »

Tak nové vstřiky. Auto startuje, jede, ALE při přidání plného plynu tak se zakucká, jako kdyby nešla nafta. Chlapi v servisu už neví co by to mohlo být, vyměneno plno čidel, atd...Nevíte někdo co kouknout? Diag nevidí nic a aktuální hodnoty taky vypadají v pohodě.
VW Passat 2.0TDi (103kW)2013 DSG a RNS315

Odpovědět

Zpět na „Touareg“