KLIMA

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
Chrpa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 28.08.2016 12:29

KLIMA

Příspěvek od Chrpa »

Všechny zdravím. Potřeboval bych poradit s klimatizací. Mám Touarega 2,5 TDi, VIN: WVGZZZ7LZ5D008169. Nechal jsem si vyměnit volnoběžku na kompresoru a od té doby mi nechce klima chladit. V servisu jí naplnili chladivem 1000g. Po připojení na diagnostiku to psalo chybu:
00229 – TLAK CHLADIVA KLIMATIZAČNÍ JEDNOTKY NAD HORNÍ REGULAČNÍ PRAHOVOU HODNOTOU.
Po zjištění této závady klimatizaci naplnili 750g. Klimatizace chladí strašně málo (skoro vůbec). Protože budu odjíždět na dovolenou potřeboval bych rychlou radu. Možná jí zkusím nechat znova naplnit, ale někde jinde. Díky za každou radu.
:thanks: :thanks:

Uživatelský avatar
Fotodioda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 19.04.2015 20:18
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA

Příspěvek od Fotodioda »

Ahoj, měl jsem také problém s touto hláškou ale klima vůbec nechladila. Nejdříve mi vyměnili tlakový senzor od klimatizace protože údajně dával špatné hodnoty tlaku a klima sice jela ale skoro nechladila. Jak jsem to do servisu odvezl podruhé tak ještě zjistili reflexní kapalinou přidanou do chladiva prasklé potrubí chladící směsi. Po zavaření a výměně senzoru klima funguje na 100%.

Uživatelský avatar
breh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 497
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pod Čantoryji

Re: KLIMA

Příspěvek od breh »

Sice to nepomuže tady v konkretnim případě,ale pro ostatní doporučuju doplňovat klimatizaci jen na stroji který umi po odsáti náplně provést podtlakovou zkoušku která odhalí netěsnot a nepusti stroj do zbytečného a drahého plněni chladiva.A zárověn doplni nové mazivo do chladiva s barvivem pro případny nynějši nebo budouci mikrounik ze systemu.

Chrpa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 28.08.2016 12:29

Re: KLIMA

Příspěvek od Chrpa »

Chladivo neuniká, po naplnění 750g už žádnou chybu diagnostika nepíše, jen chladí hodně, hodně málo. Docela bych rád věděl jestli těch 750g je správně, proto jsem psal VINko. Dík

mirin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 03.06.2009 11:32

Re: KLIMA

Příspěvek od mirin »

Ano 725 +- 25 takže to máš OK pokud nemáš klimu i vzadu,ale to nemá moc 2.5 TDI,spíš u V10 je jich dost.
VW Touareg 7P5 3.0 TDI 180 KW BMT 2011

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: KLIMA

Příspěvek od trhac »

breh píše:Sice to nepomuže tady v konkretnim případě,ale pro ostatní doporučuju doplňovat klimatizaci jen na stroji který umi po odsáti náplně provést podtlakovou zkoušku která odhalí netěsnot a nepusti stroj do zbytečného a drahého plněni chladiva.A zárověn doplni nové mazivo do chladiva s barvivem pro případny nynějši nebo budouci mikrounik ze systemu.
Podtlakovou zkoušku udělá snad každá mašina ale i tak se stane že ti mašina napíše žádná netěsnost a klima je do měsíce prázdná.Někdy i dřív

Uživatelský avatar
breh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 497
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pod Čantoryji

Re: KLIMA

Příspěvek od breh »

To ano,takove male uniky podtlak neodhali,ale od toho je tam pak barvivo aby se pod lampou netěsnost dala detekovat.
Ne každy dá doplnit klimu na mašině,ale jen doplnit chladivo z flašky a pak nejde zjistit nic.

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: KLIMA

Příspěvek od trhac »

Jasně ale i když tam dáš barvivo tak je kolikrát stejně nenajdeš.klima je dobrá věc když funguje..

Odpovědět

Zpět na „Touareg“