Baterie - baterka, nestartuje mi V10 herka!

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
viktor1771
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 08.10.2017 15:25

Baterie - baterka, nestartuje mi V10 herka!

Příspěvek od viktor1771 »

Čas od času se mi stane (asi tradičně každého čtvrt roku), že sednu do Touaregu V10 z roku 2007 po té, co den před tím krásně přifrčím a dnes se krásně na dálku odemkne, elektrické víko kufru divoce otvírá a zavírá, na budíkách svítí na displeji model autíčka a zobrazuje otevřená dvířka, osvětlení nohou a dveří svítí... Jenže po stisknutí tlačítka Start se nestane vůbec nic, auto nenastartuje. Kontrolky na budíkách žádné nesvítí, ani nepíšou žádnou hlášku, nejde se připojit žádnou diagnostikou...

Naštěstí na to funguje skvělá věc: odendat sedačku řidiče a odpojit mínus (nebo plus) na asi 10 minut. Pak připojit kablík zpátky k baterce, přidělat sedačku, nasadit plastíky a napoprvé to nastartuje tím tlačítkem, jako by nikdy dřív žádný problém neexistoval. Dokonce to po tom desetiminutovém v pohodě nastartuje, i když mám baterku v kufru vozidla zcela odpojenou.

Přesto, že už mám koupený speciální gola-klíč ve tvaru sluníčka na VW sedačky a celá operace mi zabere tak max čtvrt hoďky i s tím čekáním při odpojené baterii, rád bych zjistil, proč se to děje a uvedený problém odstranil. Nikde na celém světě, v žádné cizí ani naší řeči, se mi na internetu nepodařilo najít jekékoliv vysvětlení, proto se obracím vážení borci na vás s prosbou o rozluštění a radu.

Děkuji za váš čas, vyřešitele záhady navrhnu na vyznamenání a rád přispěju nějakou finanční částku na provoz tohoto fóra.

Uživatelský avatar
LUKHA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 181
Registrován: 04.05.2015 21:01
Bydliště: Plzeň

Re: Baterie - baterka, nestartuje mi V10 herka!

Příspěvek od LUKHA »

Když jsem si přečetl nadpis (konkrétně poslední slovo), trochu jsem zavrčel, ale OK :-)

Problém který popisuješ jsem osobně několikrát zažil a zatím jsme si vždy vystačili s jednou ze dvou variant.... 1) kablík ve svazku vedoucím pod řidičem 2) jednotka KESSY

Kdybys potřeboval, můžeš zavolat...
VW Touareg 5.0 V10 - chip - 413hp, 990 Nm tel.: 727 924 839 (v případě potřeby SMS)

viktor1771
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 08.10.2017 15:25

Re: Baterie - baterka, nestartuje mi V10 herka!

Příspěvek od viktor1771 »

LUKHA píše:Když jsem si přečetl nadpis (konkrétně poslední slovo), trochu jsem zavrčel, ale OK :-)

Problém který popisuješ jsem osobně několikrát zažil a zatím jsme si vždy vystačili s jednou ze dvou variant.... 1) kablík ve svazku vedoucím pod řidičem 2) jednotka KESSY

Kdybys potřeboval, můžeš zavolat...
Dobrý den, děkuju. A to se někde pozná diagnostikou, jestli je to ta jednotka Kessy? A jaktože pomáhá to odpojení baterky, že pak už to zase startuje?

Uživatelský avatar
breh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 497
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pod Čantoryji

Re: Baterie - baterka, nestartuje mi V10 herka!

Příspěvek od breh »

Diagnostika nenačte z paměti žadnou chybu?
A co start kličkem když to nejde tlačitkem?

viktor1771
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 08.10.2017 15:25

Re: Baterie - baterka, nestartuje mi V10 herka!

Příspěvek od viktor1771 »

breh píše:Diagnostika nenačte z paměti žadnou chybu?
A co start kličkem když to nejde tlačitkem?
Diagnostika pánům tady u nás v obecním servisu načetla pouze chybu svícení do stran, vymazali to a řekli, že mám zatočit volantem doprava a doleva, až budu odjíždět. Bylo to celé zdarma a za pět minut. Ale příliš přesvědčivě s tím notebookem nepracovali, hledám někoho, kdo se na autodiagnostiku specializuje, ale podle prvotního průzkumu se asi budu muset vydat do Mnichova. V Kladně je prý nějaký Bosch Autodrát servis, ale zdá se mi, že taky nic moc nevědí a jen by se v tom nejraději měsíc za 50 tisíc pohrabali a pak mi to vrátili bez nějakých změn. Velmi bych přivítal doporučení na někoho, kdo se umí ohánět v Vag-Comem, mám na to připravených několik tisícovek, zajímají mně ještě i další věci, jako třeba stav DPF a podobně.

Když se tato závada projeví, start klíčkem rovněž nefunguje.

viktor1771
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 08.10.2017 15:25

Re: Baterie - baterka, nestartuje mi V10 herka!

Příspěvek od viktor1771 »

Koukal jsem, že s tou Kessynou mají problémy i v zahraničí a prý se při výměně musí auto nakódovat ve VW tak, že se připojí ke korporátní interní síti a nalejou data podle VINka. To je teda laboratoř, se divím, že takovou akci v autorizáku vůbec zvládnou...

U mně by to teoreticky na tu Kessynu taky sedělo, nefunguje mi ani pravá půlka otevírání dveří s klíčkem v kapse, ale stalo se to po průjezdu myčkou, tak jsem to přičítal zateklé vodě. Až na jeden malý detail - proč by startování po dočasném odpojení baterky najednou zázračně začalo fungovat a kliky furt zůstávaly nefunkční?

Takže pokud bych měl tedy opravdu vadnou jednotku Kessy, tak by to diagnostika napsala nebo ne?

Odpovědět

Zpět na „Touareg“