Voda pod kobercem u řidiče R5 2004

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
Uživatelský avatar
Baodai
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 15.07.2011 13:30
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Voda pod kobercem u řidiče R5 2004

Příspěvek od Baodai »

Ahoj klubáci, setkal jste se někdo prosím s tím, že koberec pod nohama řidiče, je totálně nacucaný vodou?

Nemyslím kobereček, ale ten tovární zátěžový koberec pod ním, zespodu má molitan a ten je úplně durch, celý jsem to vysušil přímotopem, ale jak se dostávám dál a dál, tak jsem odhalil, že pod tím kobercem, těsně pod pedály je takové velké gumové víko a to se mi daří jen kousek nadzvednout a pod ním je zase molitan a zase mokrej, tak suším dál. Bohužel neumím ten koberec sundat celý, nejsem mechanik a bojím se abych něco nepos..l. jak za to zatahám, tak se začne ozývat středový tunel, tak bojím bojím.

Voda čistá, nezapáchá. Nevím kde se to tam bere. Záslepky v prahu jsem vyndal, voda tam není, nic nevyteklo. Minulý týden mi v servisu zkontrolovali ty odvodňovací kanály v podběhu, oba čisté, v jednom chyběla ta průchodka, byla tam jen díra, takže voda se mohla rozstřikovat, nahrazeno hadicí. Mohlo to stříkat tam tudy?

Ještě jsem četl, že by to mohla dělat kondenzace z klimy, ale když jede klima naplno, tak voda teče pod autem ale pod nohama spolujezdce, u řidiče neteče nic, nevím jestli má nebo nemá.

Díky za tipy, Alda

Uživatelský avatar
Baodai
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 15.07.2011 13:30
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Voda pod kobercem u řidiče R5 2004

Příspěvek od Baodai »

Fakt nikdo nic? :-( pry v rom muze hrat roli i strecha, nemam sibr, jen koleje na tu posuvnou zahradku. Setkal se nekdo s tim zento tece tudy, stredovym sloupkem az dolu kde to nasakne ten molitan v koberci. Nekdo zazil borci?


Sent from my iPhone using Tapatalk

mirin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 03.06.2009 11:32

Re: Voda pod kobercem u řidiče R5 2004

Příspěvek od mirin »

Ahoj, nebylo třeba měněné čelní sklo ? Může téct i přes něj. Střechou pokud nemáš šíbr je malá pravděpodobnost,že by tama tekla voda. Jak dlouho máš to auto ?
VW Touareg 7P5 3.0 TDI 180 KW BMT 2011

Uživatelský avatar
Baodai
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 15.07.2011 13:30
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Voda pod kobercem u řidiče R5 2004

Příspěvek od Baodai »

Mam ho 5 let, sklo jsem nemenil, podle toho jak je dobite tak snad ani nebylo, ale ruku do ohne za to nedam. Ale asi pred 2 roky jsem mel vodu v prahu, splouchalo to, od te doby tam nebyla, ale ten molitan je mokrej dost. No nad stredovym sloupkem je mapa, ale fakt nevim jestli uz tam nebyla, auto bylo dost dobite kdyz jsem ho koupil, uz jsem si s nim uzil, davam ho dokupy, ekonomicke to neni, ale mam ho rad :-)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Uživatelský avatar
Baodai
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 15.07.2011 13:30
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Voda pod kobercem u řidiče R5 2004

Příspěvek od Baodai »

Jako v te koleji je nekolik sroubu, dovedu si predstavit, ze kdyz tam vozim kola, prsi a riznu zatacku ze tam je na tu kolej velky tlak, muze se hnout a ... potopa pod nohama, ktera neni hned videt


Sent from my iPhone using Tapatalk

Uživatelský avatar
Baodai
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 15.07.2011 13:30
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Voda pod kobercem u řidiče R5 2004

Příspěvek od Baodai »

Co myslis? Mam to zkusit sundat a nasilikonivat? Na americkem foru nekdo psal ze kdyz sundal tapicirung ze stropu jsou tam nejake dekly, ktere to maji chytat a rady pousti vodu, ale na mne je to dost narocny trhat dolu strechu :-)))


Sent from my iPhone using Tapatalk

Uživatelský avatar
breh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 497
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pod Čantoryji

Re: Voda pod kobercem u řidiče R5 2004

Příspěvek od breh »

Odtokove kanalky z lišt pro posuv střešnich lišt vedou do posledniho D sloupku do mist tlumiču 5 dveři.
To co popisujes bude dělat ucpaný odtok sběrače vody pod stěračema pod saharou.Sundej stěrače ( stahovakem jinak to nejde) sundej plast pod stěračema a před řidičem uvidiš odtokovy kanal ,ten pořadně prostřikej vodou,bude tam listi a bordelu dost.
A zaroveň sundej podběhy a fest vystřikej čast mezi prahem a podběhem.Tam byva pisku na kila- doslova!
U všech aut.
Toto doporučuju všem.

Uživatelský avatar
Baodai
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 15.07.2011 13:30
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Voda pod kobercem u řidiče R5 2004

Příspěvek od Baodai »

Čau, udělal jsem to, ale tam jsem žádný kanálky neviděl, je tam takovýho zařízení, že netuším, kde jsou.
Čistil jsem je ale od spodu, tam voda nevytekla.

Už jsem si nechal i vyměnit čelní sklo, měl jsem tam prasklinu, tak to byla dobrá příležitost, ale tím to také nebylo, podle mechaniků to bylo všude čisté a odtkové kanály pod torpédem taky neidentifikovali.

Tak já fakt už nevím. Voda je tam pořád.

fb_marek52
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 23.01.2022 15:17
Bydliště: Rynoltice
Kontaktovat uživatele:

Re: Voda pod kobercem u řidiče R5 2004

Příspěvek od fb_marek52 »

Mám stejný problém a asi to je tím že od výroby co jsou ty plech pod torpedem jako za tou přístrojovkou tak tam je karosářský tmel.pres který mi to teče. Tak jsem půlku pretesnil u spolujezdce vyřešeno ale u řidiče neví. Jak zabránit je to dost náročné

Odpovědět

Zpět na „Touareg“