3 servisy neprišli na (možno úplne jasnú) chybu ?

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
TimoteoN
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 19.10.2017 11:58

3 servisy neprišli na (možno úplne jasnú) chybu ?

Příspěvek od TimoteoN »

Zdravím páni. Neviem si už rady a tak ma napadlo, že prídem na fórum kde verím, že na niečo spoločne prídeme. Nie je to nič horibilné ale opíšem to detailne aby ste vedeli ako som postupoval a akých máme odborníkov na niektorých miestach.
Mám touareg 2004 2.5l , ak bude treba viac informácii, doplním.

Ale prečo píšem ... jedná sa o škrípavý zvuk z prednej časti auta ( iba za jazdy), ktorý počúvam už polroka. Budem konkrétnejší. Podľa mňa je to spojkové ložisko nakoľko keď vyradím do neutrálu počas jazdy tak škrípanie nepočuť takmer vôbec až si myslím, že vôbec. No keď zaradím rýchlosť, v momente ako púšťam spojku, zvuk škrípania je naspäť. ( divné, že ak šliapnem plynový pedál na 5-10% tak nič nepočuť ale pri 0 až 4% a 11 až 100% to počuť znovu čiže v tej jednej polohe nič)

Čudné sú dve veci - prvá, že spojka má len cca 30.000km lebo bola celá menená ( auto má dokopy najazdených cca 200.000 ) a druhá čudná vec, že už som dal auto do troch servisov a všetci ma presviedčajú, že sú to ložíská v kolesách. Povedal som OK tak ich vymeňte... Vymenili mi ložisko v ľavom kolese (podla mňa mali vymeniť hneď aj práve ale som si vedomý, že som im to mal povedať a nevedeli že čo) no zvuk neprestal... nakoľko mali vraj veľa roboty, šiel som do druhého servisu...
Po detailnom opísaní chyby mi na druhý deň volajú, že oni by vymenili ložisko v pravom kolese, že to je isto ono čo škrípe a len sa zvuk odrážal a ako bonus mi oznámili, že nie je šanca aby mi v ľavom kolese predošlý servis menil ložisko lebo je mierne zhrdzavené a staré, čo po mesiaci nie je možné. Tak mi vymenili ložisko v pravom kolese cca 100e aj s robotou takže dokopy už cca 200e.
No a prídem vytešený po auto a oznámia mi, že ehm... škrípe to furt ale trošku menej ( mne sa to zdá ale úplne rovnako) ... žeby vymenili aj to ľavé ložisko a že to spojka isto nie je lebo mali auto zodvihnuté a krútili kolesami a škrípali ložiská v kolesách... Tak si vravím, že nebudem za blbca a dám tomu čas. Takže mám vymenené ložisko v pravom kolese a teoreticky aj v ľavom. Každopádne ak ma o Ľavom oklamali, nerozumiem prečo by škrípanie prestalo keď vyradím rýchlosť keďže kolesá sa točia predsa stále.

Ešte čerešničku na torte pridám: jeden servis uznal, že možno to je aj spojkové ložisko ale vraj by vymenili oba predné ložiská v kolesách a až potom sa púšťali do spojky lebo je to drahšie. Ja rozumiem ale veď ja ako kvázy amatér počujem cca odkiaľ ten zvuk ide a pričom to robí a oni v servise sa predsa na mojom aute viezli (aj za volantom samozrejme) Tak sa pýtam... chcú si zarobiť na blbosti človeka respektíve vidia touareg tak si povedia ,,plať ty hovado" ?

Má niekto podobnú skúsenosť ? budem rád... Nejde tu o peniaze ( aj keď trošku áno lebo odtiaľ potiaľ, nebudem platiť servisom predsa za nič) ale o to, že možno banálna vec a 3 servisy si nedajú rady ? To keby som prišiel z väčšou chybou tak čo by bolo. :daz:

Odpovědět

Zpět na „Touareg“