V8 hukot na volnoběh a vibrace ve 120

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
XPajas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 04.10.2016 16:04
Bydliště: Rožnov

V8 hukot na volnoběh a vibrace ve 120

Příspěvek od XPajas »

Zdar všichni,

všiml jsem si, že mám u toho V8 hukot zespod, když to stojí na místě na volnoběh. Když je D, nebo N tak je hukot větší když je P, tak se to hodně zklidní. Je to hluboký hukot jakoby v kombinaci s pufáním. Ale výfuk nemá nikde viditelnou díru - prohlíženo kamerou okolo celého výfuku. Poslouchal jsem to zespod, ale nepřišel jsem na to, odkud to je. Jestli z převodovky, nebo motoru.

Druhá věc - ve 120km/h nastoupí ostrá vibrace do podvozku, zmizí snížením rychlosti. Při jiných rychlostech se nic neprojevuje. Je to kardanka ?
Pneumatikami to není, dělá to na letních 22" (cca ve 140ti) i na zimních 18" (cca ve 120ti)

díky
Pavel
2004 4.2 V8 AXQ v benálu, bez LPG

spagre
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 28.08.2010 18:07
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: V8 hukot na volnoběh a vibrace ve 120

Příspěvek od spagre »

Ahoj,

tak jestli to je od uložení kardunu, poznáš, ne? Vlez pod auto a jestli bude v tom uložení vůle, tak to by tím mohlo být. U mně se to projevovalo hlavně když jsem přidával plyn. Docela to bylo cítit i v opěrce ruky. Od chvíle co to začalo vibrovat jsem ujel asi jen 150 km, než se to urvalo úplně. Pak pěkně 20 km domu rychlostí do 30ti km/h :)
Paša 2003 v kombíku, Touareg 2008 3.0 TDI

XPajas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 04.10.2016 16:04
Bydliště: Rožnov

Re: V8 hukot na volnoběh a vibrace ve 120

Příspěvek od XPajas »

Hukot - praskny vlnovec na vyfuku na jedne strane, vymeneno a je to pryc

Vibrace na 120km/h - zmizi pri otevreni strechy, takze bud to delaji pricniky, nebo pohybliva cast strechy se rozvibruje
2004 4.2 V8 AXQ v benálu, bez LPG

masek.tomas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 25.04.2019 21:39

Re: V8 hukot na volnoběh a vibrace ve 120

Příspěvek od masek.tomas »

ty vibrace resim take v 64 km a ve 120.. presne tak je to citit v operce.. taky to dela na zimakach 18 i na letních.. vse je jak nove... loziska a ulozeni v pohode zadni ulozeni nove dela to porad.. ted je venku kardan jede na kontrolu tak pak uvidim a dam vedet. touareg 3.0tdi 180Kw... 2013.. uvidim co udela kontrola kardanu..

Uživatelský avatar
RichardK
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: V8 hukot na volnoběh a vibrace ve 120

Příspěvek od RichardK »

Jak to dopadlo? Také mám vibrace od 120km/h. Kardan je vyměnený. Kola vylučuji, dělají to jak letní tak i zimní.

Odpovědět

Zpět na „Touareg“