Info o Touaregu 3,2

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Uživatelský avatar
bauer
Pilot
Pilot
Příspěvky: 705
Registrován: 19.07.2012 18:11
Bydliště: Ostrava

Re: Info o Touaregu 3,2

Příspěvek od bauer »

Carl: čoveče, to je opravdu asi kus od kusu, opravdu těžko říct. Na netu se třeba dočteš, že u 3.0 TDI odchází vířivé klapky a víceméně nesmrtelné (doživotní rozvody). U mojeho kusu to mám tak, že při 250tkm jsem měnil rozvody a klapky jsou jako nové. U aut. převodovky může mít hydroměnič a šoupátková skříň nejlepší léta za sebou. Když se vrátím k motoru, tak já jsem třeba měnil gufero na klice, těsnění pod ventilovým víkem na pravé řadě válců, vyměnil jsem vývěvu, těsnění pod chladičem olejového filtru, majitel přede mnou dělal výměnu vstřikovačů. Já jsem ještě vrátil DPF a nechal vrátit zpět soft motoru kvůli DPF. U těch společných částí - vzduch. podvozek je u všech stejný, čili tě může potkat výměna ventilků, repas kompresoru, párkrát jsem tu na foru zahlédl problém s uložením kardanu a nějaký trouble buď s difem nebo rozvodovkou - už si přesně nevzpomenu. Pak se tu sem tam objeví nějaký problém s elektrikou... Mě se teď třeba nově ozval kompresor klimy - kolem řemenice mám únik chladiva.
ex Passat B5.5 sedan 2.3V5 125kW 4motion
ex Touareg 7LA 3.0V6 165kW+chip
ex Rapid Spaceback 1.2TSI 66kW
Touareg 7P6 3.0V6 193kW
Octavia Combi 5E 1.5 110kW

Carl C. Carlson
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 22.02.2018 14:03

Re: Info o Touaregu 3,2

Příspěvek od Carl C. Carlson »

Dík za odpovědi, tak nějak to čekám, ale asi podvědomě doufám, že to bude jako v pohádce :) Ono stejnak asi až to fakt přijde, ta koupě, tak půjdu do 3,2 V6, sice teď jsem narazil ještě na dvě V8 kolem 200tis Kč, no ale sám nevím, mám vždycky velký voči. Nízký pořizovací ceny jsou lákavý, ale tak nějak potřebuju dostat od někoho "facku" a tu doufám dostanu před koupí než pak až na faktuře za náhradní díly či případný servis.
Jako mám teď poloviční šestiválec fobii, 11 let (170 tis km) a musím zaklepat, kromě rozvodů a cívek nic, pouze olej, brzdy a pneu. Ale chce to něco většího, přece jen poníci už nestačí a je čas na dospělácký auto. Na druhou stranu minimálně v tomto nájezdu se bude pohybovat Touareg, takže je to asi období, kdy se začíná vozidlo sypat.

Ten ethanol zní zajímavě, ještě o tom něco málo počtu, vůbec sem na to nevzpomněl.

GGTurek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 24.05.2012 20:52

Re: Info o Touaregu 3,2

Příspěvek od GGTurek »

Ahoj. Vůbec bych se nebál 3,2. Já si ojetou pořídil před 5 lety jen na přechodné období. No a už zůstala doma :blush:
Vždy se rozhodnu pro prodej, pak se svezu a je po úvaze o prodeji. Sednu do toho a cítím se jak v autě, co je šité na míru.
Mám to tedy jako sobotní car pro zábavu a tak 145t km za chvilku nikdo nebude věřit .-)
Na závody to auto moc není, chvilku trvá než se rozpohybuje na dálnici. Ale město a okresky super.
Spotřebu mám 16. Dá se s konstantní rychlostí 110 i za 8 :wink: ale dlouho to nevydržíš :-)
VW Touareg 3,2 V6

Carl C. Carlson
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 22.02.2018 14:03

Re: Info o Touaregu 3,2

Příspěvek od Carl C. Carlson »

Já právě furt čtu, jak je 3,2 V6 málo na tak těžký auto, ale asi to bude náročností uživatelů. Je teda sice fakt, že když sem sedl do BMW X5 3.0i a přišlápl sem to k podlaze, tak sem čekal něco víc, ne sice start rakety, ale... Můj jízdní styl se současným vozítkem je takový, že na semaforu po zelený mě za celou dobu ježdění předjelo velmi málo aut, naposledy si pamatuju nějakou audinu, jejíž majitel však někam vehementně spěchal a 50 po městě ho nijak netrápila. Prostě nemám rád, když spadne zelená a řidič předemnou teprv pokládá kelímek s kafem, skládá noviny a hledá fofrklacek, to už mám sežranou půlku volantu a odříkanou polovinu slovníku sprostých slov ;) Nicméně chápu že s velkou hmotností přichází také velká zodpovědnost a styl budu muset změnit.

K tomu Ethanolu - podle informací z netu se mi to moc nezdá, ale těžko říct takhle od stolu. Možná lehčí noha, rozvaha a předvídavost bude lepší.

Uživatelský avatar
hrvat
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 16.10.2017 21:22
Bydliště: KH kraj

Re: Info o Touaregu 3,2

Příspěvek od hrvat »

A co ses dočetl o ethanolu zásadního? Jinak nepočítej, že s lehkou nohou budeš jezdit za 10 nebo míň, to auto má dvě a čtvrt tuny...
Touran 1.4 TSi - 103 kw-2006
Octavia III 1.2 TSI - 81 kw-2016
Fabia I 1.4 16V - 59 kw-2007
* * * *
ex Touareg 3.2 V6
ex Passat B5.5 1.8T
ex Golf III Variant 1.8
[Stream][/Stream]

clintkr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 15.04.2011 17:25

Re: Info o Touaregu 3,2

Příspěvek od clintkr »

Ahoj, mám 3,2 V6 ,bez měchů, kupovaný před 5ti lety- měl najeto 72 000km,ted mám 185 000km, na benzín normální jízda 12l, na LPG mě papá 16l, mám lepší spotřebu než nafta,na autě jsem měnil akorád desky a kotouče,oleje a 2x cívku,jinak vůbec nic-lepší auto co se týče oprav a pohodlý jsem neměl. Jinak tahám 1400kg karavan a jízda úplně v pohodě.Když mu naložím tak tam máš 150 hned a víc nepotřebuju.
VW Touareg 3,2 V6

Odpovědět

Zpět na „Touareg“