Moje zábava s elktrikou

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
stejst
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 14.06.2014 15:58
Bydliště: Pardubice

Moje zábava s elktrikou

Příspěvek od stejst »

Další můj dotaz:

Dlouhodobě mám problém s vybíjením akumulátoru, po x návštěvách odborníků včetně origo VW a po x vybitých bateriích jsem se do hledání viníka vybíjení pustil nakonec sám...

Docela krkolomně jsem to řešil občasným nabíjením, a častou výměnou baterie. Poslední můj pokus ztroskotal ve VW, kde jsem si objednal origo baterku. HLAVNĚ a především kvůli tomu aby mi do auta nahráli ten kód baterie, myslel jsem že by to mohlo konečně autu pomoct a auto by správně začalo baterku nabíjet. Klasickou banerku nebo vartu to sežralo cca za 3 měsíce.
Baterku mám tedy origo která by tam měla být, nicméně VW mi sdělili že zrovna moje auto tenhle kód vlastně vůbec nepotřebuje a že ani není kam ho do auta zadat... To byl důvod proč jsem ji tam nechal dát, jinak bych tam za stejný prachy švihnul super AGM baterku... no nic.

Byl bych rád abych tuhle baterku už měnit nemusel.

Moje otázka č 1: Nevíte někdo jak přesně má fungovat dobíjení u turka, řídí se to nějakou jednotkou? Pozná to auto jakou má baterku a jak ji mám správně nabíjet? Při volnoběhu jsem naměřil přímo na baterii cca 13,5-13,6 V - při zátěži(klima, světla, výhřev - 13,2-13,4V... nemělo by to být naopak že altík přidá šťávu?? Napětí přímo na alternátoru jsem ještě neměřil.

č 2: mám problém se spínačem kessy u řidiče, jde to někde přes Vag vypnout, případně jak to vymontovat ze dveří, jestli to jde nějak rozumně nebo se musí rozebrat celé dveře?

Díky...
Passat 04 1.9tdi
Caddy 08 1.9tdi
Turek 04 4.2 V8/LPG
Passat B8 2.0tdi
Treg 06 6.0 W12

Odpovědět

Zpět na „Touareg“