slabé přední světla

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
jiraper
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 23.07.2017 11:40
Bydliště: Hůrka,Jeseník nad Odrou

slabé přední světla

Příspěvek od jiraper »

Ahoj,
Mám r5 r.v. 2005 a strašně málo mi svítí přední xenony. :evil: :evil: :evil: :evil:
Čočky jsou takové mléčné.
Je to u Touaregu normální,že tak málo svítí?
Jde to opravit,nebo jen vyměnit celé světla?
Díky JP

jiraper
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 23.07.2017 11:40
Bydliště: Hůrka,Jeseník nad Odrou

Re: slabé přední světla

Příspěvek od jiraper »

opravdu nikdo neví?
Vám světla svítí normálně?
za šera a k večeru vůbec nepoznám,jestli svítím a na cestu nejde skoro vidět.
Díky za každou radu.

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2873
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: slabé přední světla

Příspěvek od kubisz »

uplne nevim,estli je to tenhle pripad,svetla z touarega neznam,ale po case se parabola za cockou "vysviti", zmatni nebo se tam dostava vlhkost a zrezne... delaji se repase... melo by jit se tam podivat po vyndani lampy... obcas byva taky zanesena cocka zevnitr a ta se da vycistit i "samodomo"... jinak lampa by mela pred "smrti" zmenit barvu, ne tak uplne jas... nastavit se taky asi da sklon svetla (mechanicky na svetle)

tptlk
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

Uživatelský avatar
breh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 497
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pod Čantoryji

Re: slabé přední světla9

Příspěvek od breh »

Jaký typ světel máš?
Mléčne čočky samozřejmně taky snižuji svitivost světlometu.Ale pokud máš dobre,značkové (Osram,Philips) výbojky se standartni chromatičnosti 4300K tak bude problém ve vypálenych parabolkach za čočkami.
Pokud máš verzi světel bez natáčeni do zatačky tak se to dá cele rozebrat bez puleni světel,je to sice vopruz ale jde to.
A pak poslat samotne parabolky na repas ,cena je cca 2500,nebo poslat cele světla ,ale cena bude vyšší.
Jinak pokud jsou xenony na Touaregu v cajku tak svítí luxusně.
Pro seřizeni světel je třeba seřizovani provadět mechanicky spolu s diagnostikou v zakladním nastaveni,ale aby to bylo u obou světel najednou špatnym seřizenim to by musely svitit buď extremně do země,nebo naopak nahoru a to by ma tebe spousta protijedoucich blikala.
Pro vic info napiš SZ uživateli Bauer,ten touhle procedurou prošel.

klumir
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 13.03.2018 14:30

Re: slabé přední světla

Příspěvek od klumir »

jak už psali jiní
-můžou to být vypálené paraboly,tohle doma nevyřešíš.
-dále to může být jen špinavé-na čočku i parabolu sedá prach a taková mastnota,jede to umýt teplou vodou s jarem a poté opláchnout destilovanou vodou,aby na tom nebyly zaschlé kapky.
-no a poslední věc jsou neoriginální výbojky,které často svítí takovým divným šedým světlem a nebo hodně staré originály-ty se taky časem vysvítí.....

jiraper
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 23.07.2017 11:40
Bydliště: Hůrka,Jeseník nad Odrou

Re: slabé přední světla

Příspěvek od jiraper »

Díky za info.
Světla mám bez natáčení.
Výbojky tam mám nové a bez změny i čočku zevnitř jsem zkoušel vyčistit,ale to taky nepomohlo.
Ten modul jde vytáhnout zadem otvorem pro výměnu výbojky?Zdá se mi,že je tam málo místa.
No mám doma nový cely modul i s čočkou, ale s jiného auta,tak to zkusím napasovat.
Pokud máteještě nějaký nápad,budu moc rád.

Uživatelský avatar
breh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 497
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pod Čantoryji

Re: slabé přední světla

Příspěvek od breh »

Čočka i parabolka se da vyndat přes zadní otvor s krytkou.
Je sice potřeba rozkuchat skoro celé světlo,tj. vyndat jednotku,mototek naklápěni,cívku ovl. klapky.... parabolu pak vyndavat jak ježka z klece.Modul parabolky dohromady s čočkou vyndat v kuse s jistotou nepujde,jen v rozebranem stavu.
Jestli je to parabolkou by bez rozebraní mohlo jit skouknout po vyndaní výbojky malym zrcatkem na tyčce,něco ve stylu zubařskeho zrcatka.Ale to je jen doměnka.

Uživatelský avatar
bauer
Pilot
Pilot
Příspěvky: 705
Registrován: 19.07.2012 18:11
Bydliště: Ostrava

Re: slabé přední světla

Příspěvek od bauer »

Takže světlo ven a prvně vyndat všechny žárovky (ať se zbytečně nepoškodí) a poodpojovat všechny dráty. Potom sundat řídící jednotku resp. před tím ještě tu nastavovací tyčku, co vede přes řj. Ta řj se sundává, ať je tam víc místa pro všecko. A pak postupně kuchat z toho xenonu všecko ven. Tzn. držák xenonové žárovky - dva malé kžížové šroubky, motorek pro aut. sklon xenonu - dva torxy, teď už akorát nevím jestli před motorkem nebo po motorku sundat tu další nastavovací tyčku. Potom už samotná parabola drží na takových čtyřech sponách - dvě nahoře, dvě dole - vyšprtnout šroubovákem a neztratit!!! Následně dojde k uvolnění paraboly se stále našroubovaným elmagnetem ovládající clonu - světla totiž nejsou obyč xenony, ale bixenony. Takže uvolnit a vyndat clonku a parabolu si natočit tak, aby šel odšroubovat ten elmagnet - tři šroubky. Pak už zůstane opravdu samotná parabola a je potřeba ji dostat ven jak ježka z klece. Bylo potřeba ji pootočit o 90° oproti klasickému osazení a lehce naklopit. Potom jakoby napasovat ty zuby v parabole na plastové výstupky co jsou ve světle a mírným násilím ji dostat ven. Nevím proč, ale zpátky mi šla o mnoho snadněji. První světlo jsem rozebíral přes hodinu. Druhé 5 minut :-)
Následně jsem paraboly vzal pod pažu a zajel do Jablunkova k jednomu pánovi, který dělá pro firmu zabývající se repasem parabol. Pánovi jsem dal moje vypálené a pán mi dal nově pokovené + jsem platil 2500,- za obě.
Potom už jen zpět namontovat, nesahat na nově pokovenou plochu paraboly!!! a složit komplet světlo.
Já jsem ještě u toho udělal i repas veškeré kabeláže ve světle, protože izolace na drátech místy už nebyla - spálená teplem od xenonu.
Ale než to kuchneš, prvně zkus fakt zjistit, jak ty paraboly vypadají. Nakukni nějakým způsobem otvorem po xenonu dovnitř.
Přílohy
IMG_20171230_202048.jpg
IMG_20171230_232126.jpg
IMG_20180102_175519.jpg
IMG_20180102_175601.jpg
IMG_20180102_222524.jpg
ex Passat B5.5 sedan 2.3V5 125kW 4motion
ex Touareg 7LA 3.0V6 165kW+chip
ex Rapid Spaceback 1.2TSI 66kW
Touareg 7P6 3.0V6 193kW
Octavia Combi 5E 1.5 110kW

Uživatelský avatar
bauer
Pilot
Pilot
Příspěvky: 705
Registrován: 19.07.2012 18:11
Bydliště: Ostrava

Re: slabé přední světla

Příspěvek od bauer »

Další foto
Přílohy
IMG_20180105_175654.jpg
IMG_20180106_122642.jpg
IMG_20180106_185950.jpg
ex Passat B5.5 sedan 2.3V5 125kW 4motion
ex Touareg 7LA 3.0V6 165kW+chip
ex Rapid Spaceback 1.2TSI 66kW
Touareg 7P6 3.0V6 193kW
Octavia Combi 5E 1.5 110kW

jiraper
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 23.07.2017 11:40
Bydliště: Hůrka,Jeseník nad Odrou

Re: slabé přední světla

Příspěvek od jiraper »

Ahoj a děkuji za vyčerpávající odpověď.
Budu to muset vyzkoušet, protože s těma světlama se fakt nedá jezdit.
Pokovení parabol nebude vůbec problém, protože se to u nás v práci dělá :pleasantry:
Nemáte náhodou někdo doma ležící staré přední světla i rozbité na 2005?abych si to mohl vyzkoušet :laugh:
Nebo kdo by mohl na týden zapůjčit,když mu doma leží v regále abych mohl s autem jezdit, než bych to dal do kupy :roll: :roll: :roll:
děkuji všem za pomoc :good: :good: :good:

Uživatelský avatar
bauer
Pilot
Pilot
Příspěvky: 705
Registrován: 19.07.2012 18:11
Bydliště: Ostrava

Re: slabé přední světla

Příspěvek od bauer »

Důležitou věc jsem zapomněl - zde jsem nechal paraboly repasovat:

https://www.dobresvitime.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
ex Passat B5.5 sedan 2.3V5 125kW 4motion
ex Touareg 7LA 3.0V6 165kW+chip
ex Rapid Spaceback 1.2TSI 66kW
Touareg 7P6 3.0V6 193kW
Octavia Combi 5E 1.5 110kW

jiraper
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 23.07.2017 11:40
Bydliště: Hůrka,Jeseník nad Odrou

Re: slabé přední světla

Příspěvek od jiraper »

Kdyby někdo potřeboval pokovit male parabolky,tak Vám je nechám pokovit za poštovné. :drinks: :drinks: :drinks:

Nemáte někdo ty světla?

Mooooooc prosím. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Uživatelský avatar
breh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 497
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pod Čantoryji

Re: slabé přední světla

Příspěvek od breh »

Kašli na schaněni světel a pusť se do toho ,jestli jsi jen trochu zručny tak to daš.
Vyndej jednu parabolku a hned budeš vědět jestli to tim je.

jiraper
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 23.07.2017 11:40
Bydliště: Hůrka,Jeseník nad Odrou

Re: slabé přední světla

Příspěvek od jiraper »

Trochu zručný jsem :yahoo: :yahoo: :yahoo: to by neměl být problém,ale jde jen o to,že jezdím každý den do práce autem a bez světel to nepůjde :adr: :adr: :adr:
no nějak to už vymyslím .
pak dám vědět,jak to vše dopadlo

Odpovědět

Zpět na „Touareg“