odpojovač stabilizatoru?

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
stradiwari
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 20.02.2012 00:40

odpojovač stabilizatoru?

Příspěvek od stradiwari »

Dobrý den. Jsem dlouholety spokojený uživatel Passatu 4x4, jenže ho porád někde tahám po břiše. Proto jsem se rozhodl ho vyměnit za Touarega. Jak slídím po inzerátech, velmi zřídka narazim ve vybavě na tlačítko na středovém tunelu, které znazorňuje něco jako deaktivace nebo odpojovač stabiku. Nemá někdo z vás s tímto zkušenost? Jak to funguje , jak často se to sere a jak obtížně se to servisuje? Zjistil jsem že třeba u Discovery3 to je jen propojeni měchů na nápravě mezi sebou. Touareg má tuto funkci i u některých pružinových verzí, takže měchy to asi nebudou ale vím že jsou i jiný odpojovače u Touarega jsem našel kolem toho pramálo a neni mi jasny jak to funguje. Předem děkuju za odpověď. Stradi

Uživatelský avatar
Benik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 481
Registrován: 29.09.2010 14:46

Re: odpojovač stabilizatoru?

Příspěvek od Benik »

? můžeš poslat fotku co tim myslis?

Odesláno z mého SM-G950F pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
breh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 497
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pod Čantoryji

Re: odpojovač stabilizatoru?

Příspěvek od breh »

Totok
Velice vzácně osazovana funkce na Touaregy.
Přílohy
IMG_4022.JPG

stradiwari
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 20.02.2012 00:40

Re: odpojovač stabilizatoru?

Příspěvek od stradiwari »

Ano to je ono dokonce jsem našel přesnej popis jak to funguje. Zajimá mne jestli to někdo z vás má a jak je to s údržbou. Zde PDF http://www.volkspage.net/technik/ssp/ssp/SSP_331_d1.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
dasek82
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 19.07.2009 20:41
Bydliště: Pardubice,Hradec Kralove

Re: odpojovač stabilizatoru?

Příspěvek od dasek82 »

ja na turku jeste nevidel ale na audinach je to castejsi

jinak je to pohaneny tlakem oleje celkem vysokym,ale neslysel sem ze by se to sralo nekomu s audinou
vw bora variant highline - AUY+Tiptronik

Uživatelský avatar
Benik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 481
Registrován: 29.09.2010 14:46

Re: odpojovač stabilizatoru?

Příspěvek od Benik »

v zivote jsem to na turkovi nevidel a myslím si ze jsou mnohem důležitější věci na turkovi nez toto, ale mozna se mylim...

Odesláno z mého SM-G950F pomocí Tapatalk

stradiwari
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 20.02.2012 00:40

Re: odpojovač stabilizatoru?

Příspěvek od stradiwari »

No pokud někdo chce mít turka i jako auto které projede terénem a né jen obrovskou hromadu plechů, tak mít čtyři kopyta na zemi je skoro důležitější než třeba uzávěrky :-)

Odpovědět

Zpět na „Touareg“