Touareg zapach

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
lamasxxx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 26.02.2017 15:37

Touareg zapach

Příspěvek od lamasxxx »

Ahoj mám Touareg 3,0 V6 automat rok 2009 mám takový dotaz už delší dobu je cítit zápach spáleného oleje.
Díval jsem se a je vidět že na levé straně v motorové části jak jsou vstřikovače tak pod nimi je trubka která vede k turbu a je od oleje nesetkal se s tím někdo co bych měl pretesnit nechoď říkal že musí kryt váčky dolů a pretesnit co vše mám odmontovat je nějaká rada dekuji

lamasxxx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 26.02.2017 15:37

Re: Touareg zapach

Příspěvek od lamasxxx »

Vše vyřešeno objel jsem dva autoservisi všude tvrdili že netěsní hlava no samozřejmě všichni že oprava 15tis.
Tak jsem to rozdělal doma no a netěsnost výfuk svody oprava za cca 500kc no a pak dejte auto do servisu

spagre
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 28.08.2010 18:07
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Touareg zapach

Příspěvek od spagre »

Sorry Lamasxxx, ale někdy by bylo vážně dobrÝ - PUSTIT DO TEXTU I ČÁRKU MEZI SLOVA. Nechci prudit, protože tohle fórum už mi mockrát pomohlo, ale co je moc, to je moc. To prostě bolelo číst tvé příspěvky. Tím bych prosím neveřejně apeloval na členy fóra: když už máme problém, tak alespoň u klávesnice zklidněme a snažme se psát pochopitelně aj pro jiné např. unavené členy. S úsměvem dámy a Pánové!
Paša 2003 v kombíku, Touareg 2008 3.0 TDI

Uživatelský avatar
bauer
Pilot
Pilot
Příspěvky: 705
Registrován: 19.07.2012 18:11
Bydliště: Ostrava

Re: Touareg zapach

Příspěvek od bauer »

Je to celkem šichta přelouskat, to jo :-)
Nicméně píšeš zápach spáleného oleje a že jsi to opravil tím, že jsi přetěsnil svody na výfuku?
Tomu nerozumím...
U mě byla příčina pachu spáleného oleje to, že olej prosakoval z netěsné gumové příruby mezi turbem a kovovým potrubím vedoucím do chladičů stlačeného vzduchu. Ten si pak už našel občas cestu i na výfukové potrubí. A olej se mi tam bere z turba, bohužel už docela dost propouští...
ex Passat B5.5 sedan 2.3V5 125kW 4motion
ex Touareg 7LA 3.0V6 165kW+chip
ex Rapid Spaceback 1.2TSI 66kW
Touareg 7P6 3.0V6 193kW
Octavia Combi 5E 1.5 110kW

lamasxxx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 26.02.2017 15:37

Re: Touareg zapach

Příspěvek od lamasxxx »

Ahoj čárky mě píše mobil.jelikoz píšu z mobilu a ne PC tak proto ty čárky ale myslim si že každý rozumný si to dokáže pospojovat.
Jinak turbo mě nepropouští olej byla to netěsnost u svodu na levé straně tak jsem shodil trubku od turba dále jsem shodil svody dolů a mezi svody byla netěsnost tedy nechápu jak se tam dostala za černá ztvrdlá hmota ale byla tam a nikde se nejeví že vytéká olej.Tak uvidím až najezdím nějaké kilometry jestli to pomohlo zatím je to ok

Uživatelský avatar
hrvat
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 16.10.2017 21:22
Bydliště: KH kraj

Re: Touareg zapach

Příspěvek od hrvat »

Jo, ale já si fakt dost blbě spojuju "dva autoservisi všude tvrdili "
Touran 1.4 TSi - 103 kw-2006
Octavia III 1.2 TSI - 81 kw-2016
Fabia I 1.4 16V - 59 kw-2007
* * * *
ex Touareg 3.2 V6
ex Passat B5.5 1.8T
ex Golf III Variant 1.8
[Stream][/Stream]

Odpovědět

Zpět na „Touareg“