Sjeté vnější strany pneu - zkušenosti Touareg ?

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
Zdendaa1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 18.08.2018 07:57

Sjeté vnější strany pneu - zkušenosti Touareg ?

Příspěvek od Zdendaa1 »

Zdravím, mám dotaz ohledně sjíždění vnější hran pneumatik. Mám touarega 7P r.v. 2017 nalítáno 53 tis km vesmě 70% dalnice a zbytek okrsky.
Stále se mi sjíždějí vnější strany pneumatik viz foto zejména na předku. Geometrie dělána již 2x. Jednou tedy byla špatná zbíhavost a podruhé již nepatrně rozhozená, ale v normě. Stále s mi sjíždějí vnější strany i když jsem tam dal na léto 18" místo 21" stejný problém.

Kolik prosím najede na pneu. viz foto příloha najeto na těcho 21" 25 tis. km a přední viz foto, zadní také vnějšky sjeté, ale méně. V autorizovaném servisu říkají, že je to agresivní jízdou, přičemž asi možná jezdím svižně, ale určitě né agresivně.

Nyní tam mám 18" najeto cca 15 tis a vnější hrany sjíždějí také daleko více než vnitřní. A je to po geometrii.
Přílohy
20171114_125519.jpg

Zdendaa1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 18.08.2018 07:57

Re: Sjeté vnější strany pneu - zkušenosti Touareg ?

Příspěvek od Zdendaa1 »

Nikdo nic ?
Prosím kolik najedete km na jakých pneumatikách - velikosti ráfků na Vašem Touaregu ?

Zdendaa1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 18.08.2018 07:57

Re: Sjeté vnější strany pneu - zkušenosti Touareg ?

Příspěvek od Zdendaa1 »

Dobrý den všem kdo vlastníte Touarega. Prosím to opravdu nikdo z Vás žádné info ? Nikdo z Vás nemáte přehled kolik ujedete na letních nebo zimních pneu km. ???

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sjeté vnější strany pneu - zkušenosti Touareg ?

Příspěvek od teekey »

Zdendaa1:
zrovna toto auto je dost tezke, tak "sviznejsi" jizda se urcite podepise, nicmene spis me prekvapuje ta geometrie, ze jednou byla spatne a po druhe se sama zase byt "mirne" rozhodila. Zkusit dat do servisu, kde opravdu seridi vse tak jak ma byt a idealne pred tim hodit nove pneu a sledovat. A samozrejme brat ohled na vahu auta v zatackach.
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

ajax007
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 22.11.2011 21:47

Re: Sjeté vnější strany pneu - zkušenosti Touareg ?

Příspěvek od ajax007 »

Na kolik hustis pneumatiky?
Touareg 2014, 3.0 TDI 180 KW
R-line, vzduch, asistenti, RNS850, 4-zone klima, KESSY, kamery, Dynaudio, panorama, Google maps

Uživatelský avatar
AlMa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 11.11.2013 22:22

Re: Sjeté vnější strany pneu - zkušenosti Touareg ?

Příspěvek od AlMa »

Já mám 255/55/18, foukám na 2,8-3,0. Sbíhavost nechávám dělat tak nějak 1x za 1,5roku, asi by se mi kola sjížděli stejně, ale prohazuji je se zadníma. Jak mám V8, tak ten předek je přeci jen těžší. Jezdím asi jako každý jiný, když chvátám, tak chvátám, když ne, tak na pohodu...:-)
Určitě bych zkusil udělat sbíhavost tam, kde to opravdu umějí (seřizuje se i zadní náprava, pokud jde povolit...), stojí to asi 500,-
Auto je těžký, takže bys asi musel jezdit do zatáček krokem...:-))
Touareg 4.2i V8 LPG

Uživatelský avatar
bauer
Pilot
Pilot
Příspěvky: 705
Registrován: 19.07.2012 18:11
Bydliště: Ostrava

Re: Sjeté vnější strany pneu - zkušenosti Touareg ?

Příspěvek od bauer »

Za mě - zimní R18, letní R20, zimní tlak 2,8-3bar letní 3bar, ale ani jedny mi nedělají to co tobě. Kolik na tom najedu ještě nevím, protože letní původní R18 jsem po čase prodal a vyměnil za nové R20 a zimní jsem koupil s autem jako bonus a ty budou mít tak okolo 20tkm jen za mého ježdění a ještě vydrží - mají okolo 6mm.
ex Passat B5.5 sedan 2.3V5 125kW 4motion
ex Touareg 7LA 3.0V6 165kW+chip
ex Rapid Spaceback 1.2TSI 66kW
Touareg 7P6 3.0V6 193kW
Octavia Combi 5E 1.5 110kW

halis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 20.12.2008 19:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Sjeté vnější strany pneu - zkušenosti Touareg ?

Příspěvek od halis »

Ahoj,
mám to samé,jak na předku tak na zadku.Je to stylem jízdy.Dnes se dá i s takto velkým autem jezdit svižně do zatáček a ani nám to nepřijde,že řídíš 2,5tuny(s posádkou).Ta váha se pak v zatáčkách podepisuje na gumách.
halis
Nová Bystřice

natalaaja
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 25.10.2018 20:05

Re: Sjeté vnější strany pneu - zkušenosti Touareg ?

Příspěvek od natalaaja »

Tohle mi dělalo auto taky.Bylo volnější zadní pouzdro v rameni.Ale mám najeto 300 000.Každopádně jestli to bylo opět rozhozené,tak někde nějaká vůle asi bude.

Uživatelský avatar
SupermanXXX
Profík
Profík
Příspěvky: 1160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: střední čechy

Re: Sjeté vnější strany pneu - zkušenosti Touareg ?

Příspěvek od SupermanXXX »

Vule v ramenech nebo nekde na naprave. Zvednout a otestovat vsechny silentbloky a ulozeni poradnou montpakou
Naposledy upravil(a) SupermanXXX dne 11.01.2019 06:51, celkem upraveno 1 x.

Koutva
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 02.09.2010 22:18

Re: Sjeté vnější strany pneu - zkušenosti Touareg ?

Příspěvek od Koutva »

Ahoj kolegové,
mám Turka 09 a mám přes 200 tis km. Musím přitakat, že stejný problém máme všichni :( . Dívám se na Turky a myslím, že se sjíždějí všechny a někomu se možná sjedou celé , ale to je právě jen tím stylem jízdy. Jenže Turek umí agresivní jízdu, ale já si vychutnávám právě tu pohodu na měchách a na dálnicích jsem i na 8 l a nejsem šnek, ale taky jsem se musel po prvních 50 tis vyblbnout a stálo mě to 4500 kč odmazávání bodů - vždy za rychlost... 8) Geometrii jsem dělal několikrát, pokaždé to nějak seřídili, pokaždé tam byla odchylka, ale vždy se sjížděly přední pneu dovnitř. Udržet gumy nejdéle - dělám na nich asi 40 tis. a to znamená je často točit. Mám 3 l motor a auto je na to stavěné, takže čím to je nevím a jen gumy měním. Jezdím rychle i pomalu dálnice i terén. Spotřebu mám prům. 9l po čipu jsem šel cca o 1,5 l dolů z 10,5 ale gumy se prostě sjíždějí a nejde to řešit...to, co máme jiného jsou jen měchy, ale nenapadá mně, jaký to může mít vliv :(
Přesto je Touareg jedno z nejlepších aut, jaké si můžete pořídit. Když sednu do kolegova Tiguana, pravidelně zapomenu, že startuji klíčem a i když má také automat, je to rozdíl. Ze srovnatelných koní X5, nebo Pagero atd, je srovnatelná jen Q7, ale zbytečně delší na manévrování a dražší v pořízení i v servise . Takže, jestli budu měnit, tak č.1 Turek, nebo Q7 - Q5 je malá.

spagre
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 28.08.2010 18:07
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Sjeté vnější strany pneu - zkušenosti Touareg ?

Příspěvek od spagre »

Kolega z pneuservisu mi říkal, že to je šířkou pneu. Že všechna SUv, co jim tam jezdí to mají podobně a proto je prý nutné více foukat, aby auto nejelo jen na boku pneu..
Paša 2003 v kombíku, Touareg 2008 3.0 TDI

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sjeté vnější strany pneu - zkušenosti Touareg ?

Příspěvek od teekey »

uplne bych se za to, ze to delaji "vsechny" SUV nepral. Mame RR nalozeny cca 3t, zimni kola R19 na 2.3-2.5baru (dle manualu), vzorek je uz hodne pryc, ale sjete nejsou ani predni ani zadni. Spis bych to videl na styl jizdy, typ alu, znacku pneu, stav podvozku...
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Odpovědět

Zpět na „Touareg“