Brzdy v zimě

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Touareg2015
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 03.01.2019 22:51

Brzdy v zimě

Příspěvek od Touareg2015 »

Problém s brzdami v zimě hned po rozjetí nereagují,až po chvíli se chytnou a je vše ok.
Má někdo podobnou zkušenost nebo radu?

Vali96
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 26.11.2017 16:47
Bydliště: Ostrava

Re: Brzdy v zimě

Příspěvek od Vali96 »

Tohle mě zajímá..jak nereagují? Šlapnes a nebrzdí? Šlapnes podruhé a už brzdí ?pak už vše funguje?

spagre
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 28.08.2010 18:07
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy v zimě

Příspěvek od spagre »

Nemáš je jen navlhlé a následně se tam udělá led a ráno to nebrzdí? Já jednou auto vymáchal a když pak zamrzlo, taxem se taky lelk. Vyjel sem z garáže málem až na silnici pač to nebrzdilo! Zmatky jak sviňa. Po chvilce ok.
Paša 2003 v kombíku, Touareg 2008 3.0 TDI

Vali96
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 26.11.2017 16:47
Bydliště: Ostrava

Re: Brzdy v zimě

Příspěvek od Vali96 »

Zajímavá možnost... tohle se mi naštěstí nikdy nestalo a to jsem v zimě brodil a pak celou noc stálo auto venku..
Škoda že nenapsal víc. ..

Touareg2015
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 03.01.2019 22:51

Re: Brzdy v zimě

Příspěvek od Touareg2015 »

Když auto stojí více dní na silném mrazu,tak potom brzdy hned nereagují.Tvrdy pedál,nejdou sešlápnout.Az po více naslapani a asi minutě je zase vše ok.
Napřed sem myslel že se dostala vlhkost a následně led přímo na kotouče,protože auto bylo jeden velkej kus ledu-cca 3cm po celém autě. Ale když sem se do auta konečně dostal a cca hodinu nechal běžet aby auto roztalo,tak sem se rozjel a auto vůbec nereagovalo. Dost sem se lekl protože sem se blížil k zavore a brzdy pořád nic. Měl sem pocit že musím ohnout pedál,ale nic. Pak sem zkusil několikrát sešlápnout a každým dalším sešlápnutím se pedál čím dál víc seslapaval a nakonec bylo vše ok.
Ptal

Touareg2015
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 03.01.2019 22:51

Re: Brzdy v zimě

Příspěvek od Touareg2015 »

Ptal sem se v servisem a tam mě řekli že je nějaká vlhkost v posilovaci a než se to přišlápne tak to prostě chvilku nebrzdi.
Na otázku co s tím mě bylo řečeno že zkusit rozebrat celý systém a zkusit odstranit netěsnost kterou se vlhkost dostává do systemu,ale bude to prý nákladné a hlavně nedokáží zaručit že to bude ok.
Tak jestli máte nějakou radu tak prosím napište,díky.

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Brzdy v zimě

Příspěvek od JirkaVys »

Jestli motor kvrdlal v mrazu hodinu na volnoběh, tak to všechna čest. :-D
3 cm ledu na autě jsem nezažil ani v Alpách atd. , věřím že možná v Rusku se to zažít dá, ale tady těžko... Leda při postupném polejvani vodou. Ale o to nejde :)
Zkoušel jsi diagnostiku, zda něco nepíše?

Uživatelský avatar
breh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 497
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pod Čantoryji

Re: Brzdy v zimě

Příspěvek od breh »

Zmačkni pedal, drž a nastartuj. Pokud pedal s naskočenym motorem pujde dolu je to dobre, pokud zustane stejně tvrdy jako bez motoru je v haji buď posilovač nebo valuova pumpa. Tohle co popisuješ rozhodně neni normalni. Takhle podle popisu to vypada na ten posilovač.

Uživatelský avatar
matasimek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 772
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravák su ze Zlínska

Re: Brzdy v zimě

Příspěvek od matasimek »

A kluci, nemáte vlhkost v posilovači brzd??? že by zamrzly u kol se mi zdá nepravděpodobné.
Jinak obecně...nová auta navíc bez vědomí řidiče osušují kotouče samovolným nenápadným probrzděním. Je sice pravda, že až za jízdy, takže tato informace je mimo dotaz. Ale stejně bych se zaměřil na ten posilovač.

Touareg2015
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 03.01.2019 22:51

Re: Brzdy v zimě

Příspěvek od Touareg2015 »

Taky myslím že je to posilovač. Takže radite výměnu posilovače,nebo to půjde opravit jinak?

Uživatelský avatar
breh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 497
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pod Čantoryji

Re: Brzdy v zimě

Příspěvek od breh »

Jak vlhost?Tolik vody v brzdovce aby brzda zamrzla? To bys davno nebrzdil ani v teple kdy se projevuje stara brzdovka tím že ma v sebe navazanou vodu protože je hygroskopicka, ale te vody je jen tolik že dokáže snižit bod varu kapaliny a brzdy při intezivnim bržděni tzv. uvařiš a propadne se pedal. Ale aby kvuki tomu zmrzly brzdy? ani nahodou. Při opravdu silnych mrazech je pedál tužší, ale pořád to brzdi.

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Brzdy v zimě

Příspěvek od JirkaVys »

Co takhle konečně nejdřív tu diagnostiku co nám ukáže, než tu vařit z vody v brzdovce? :-D

Touareg2015
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 03.01.2019 22:51

Re: Brzdy v zimě

Příspěvek od Touareg2015 »

Diagnostika nic neukázala,ale nemohl sem ji napojit hned na horách.
Následně v servisu vše ok.

Uživatelský avatar
matasimek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 772
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravák su ze Zlínska

Re: Brzdy v zimě

Příspěvek od matasimek »

Podle mne je zkondenzovaná voda v podtlakové části posilovače, (u Passatů se z posilovače vylívaly až deci vody, )
voda pak ucpe ventilky podtlaku a přetlaku a posilovač pak brání zmáčknutí brzdového válce.
Osobně si myslím že v kapalinové části brzd a u kol problém není.
To znamená vymontovat posilovač a vylít vodu, pokud to nepůjde tak vyměnit.

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Brzdy v zimě

Příspěvek od JirkaVys »

Co to je za rok výroby?
Nějak si nejsem vědom že bych kdy z nějakého Passatu vyleval vodu. Tím neříkám, že to není možné :) Je namysli kostka ABS nebo přímo posilovač?

Odpovědět

Zpět na „Touareg“