Nefunkčný núdzový kľúč

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
ErosKE
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 05.07.2019 20:41

Nefunkčný núdzový kľúč

Příspěvek od ErosKE »

Nazdar Turci, opäť sa podelím o niečo zaujímavé, s čím si zatiaľ nevie rady ani Authorizovaný servis, no uvidíme.
Turkovi odchádza akumulátor, keďže na reklamácii som neuspel, tak po 5 dňoch v garáži kleslo napätie pod pod 12V a nefunguje ani Núdzový kľúč(pretočím plastový kľúč, rozsvietia sa kontrolky, ale dvere sa nedajú otvoriť), ktorý je poslednou záchranou pri nefunkčnom Keylles. Volal som na Asistenčnú službu a ona informovala Authorizovaný servis, ten poslal elektrikára, ktorý si neporadil a teraz čakám, lebo ma má kontaktovať vedúci servisu...

Odoslané z Moto Z2 Play pomocou Tapatalku

Odoslané z Moto Z2 Play pomocou Tapatalku
VW Touareg 2015(2016) V6 TDi 193 Kw BMT, 12.2018-80.000km

ErosKE
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 05.07.2019 20:41

Re: Nefunkčný núdzový kľúč

Příspěvek od ErosKE »

Nazdar Turci, takže...Authorizovaný servis Gabriel Košice v Barci, poslal elektrikára, ten sa s tým pohral a nič, odišiel. Keďže viac pre mňa už nevedeli urobiť, tak mi odporučili Zámočnícka. Zámočník došiel aj z kolegom a nič, ale v zadu 1 z nich počul ako niečo cvaklo, otvoril elektrický kufor, preliezol som dnu a otvoril auto a bolo otvorené. Zobral 40€ za nič, nič na zámku neurobil a chcel odísť, lenže som s tým nesúhlasil, že keby sa vzadu nedali otvoriť dvere, tak ako otvorí, veď som ho volal kvôli zámku?!odpoveď? Keď neviem otvoriť s originál kľúčom, tak on nevie ináč otvoriť, ale zase skúšal zámok, až kým nezlomil plastovú planžetu(kľúč), vrátil mi 20€ a odišiel. Nový kľúč na Turca, sa dá urobiť iba v Autorizáku, cena 86€. Takže baterku som dobil a môžem ďalej riešit akumulátor, náhradný kľúč a dvere, ktoré sa nedajú otvoriť

Odoslané z Moto Z2 Play pomocou Tapatalku
VW Touareg 2015(2016) V6 TDi 193 Kw BMT, 12.2018-80.000km

Uživatelský avatar
SupermanXXX
Profík
Profík
Příspěvky: 1160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: střední čechy

Re: Nefunkčný núdzový kľúč

Příspěvek od SupermanXXX »

Klic na Turka jsem jiz delal, je pravda ze na starsi model nez je 2016 tak nevim zda bych ho umel i na tvuj ale neznamena to ze ho umi jen autorizak. Ta cena za klic v autorizaku je nejaka levna. Prispevek ke pro me trochu zmatecni. Nastartovat po nabiti baterky jde? Nahradni klic nemas mas jen jeden? Bohuzel jsi z daleka tak to resit neumim

ErosKE
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 05.07.2019 20:41

Re: Nefunkčný núdzový kľúč

Příspěvek od ErosKE »

Samozrejme, že náhradný núdzový kľúč mám, to má každý...že cena nízka???
Za kus plastu, ktorý nepoužiješ nikde inde len do zámku na šoférovej strane.
Všetko funguje po dobití batérie(okrem otvorenia núdzovým kľúčom), ešte že mám v garáži nabíjačku...kúpil som dávnejšie pre istotu.

Odoslané z Moto Z2 Play pomocou Tapatalku
VW Touareg 2015(2016) V6 TDi 193 Kw BMT, 12.2018-80.000km

Uživatelský avatar
SupermanXXX
Profík
Profík
Příspěvky: 1160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: střední čechy

Re: Nefunkčný núdzový kľúč

Příspěvek od SupermanXXX »

Jo to ke cena za nouzovy klic tak to jo, ja myslel ze za noby plnohodnotny, proto mi to bylo divny. Tak proverit auto na parazitni odber. Nutno datalogrem monitorovat treba 24hodin....

ErosKE
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 05.07.2019 20:41

Re: Nefunkčný núdzový kľúč

Příspěvek od ErosKE »

Zdar, tak zámok je opravený a funkčný.
Chyba bola, že núdzový kľúč sa v podstate "nikdy" nepoužíval a mechanicky sa nikdy nepretáčal, časom sa to zadrhne a prestane spĺňať svoju úlohu. Stačilo to len premazať všetko funguje ako má. Na boku dverí, je gumová záslepka k zámku, ževraj odtiaľ to premazali. Kľúč sa pretáča, už do obidvoch strán, predtým išlo len do 1 strany. Mrzí ma, že už prvý servisák(elektrikár) to nezistil a ani zámočník. Išiel som do iného Autorizáku a tam to vyriešili.

Odoslané z Moto Z2 Play pomocou Tapatalku
VW Touareg 2015(2016) V6 TDi 193 Kw BMT, 12.2018-80.000km

Odpovědět

Zpět na „Touareg“