Výběr Touarega - poraďte

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
VodkaFish
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 223
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Výběr Touarega - poraďte

Příspěvek od VodkaFish »

Čus takže jsem na 99% rozhodlej že po zimě vezmu Touarega.

Chci:

2005 rok
Najeto 100 000
výbava velká navi, kůže, xenony, výhřev sesle, automatická převodovka.
Motor nejspíš V6 TDI 3,0

Chci to z německa a když tyhle údaje naházim do mobilky, vypadne cena 27-29 tis. euro za kousky, který bych bral.

Zde jsou otázky, které bych potřeboval zodpovědět od někoho, kdo má s timhle autem zkušenosti:

-brát určitě 3,0 TDI nebo stojí taky za zvážení 2,5 TDI ?
-co spotřeba u těhle dvou motorů? chci aby to žralo max 12 litrů nafty
-stojí za zvážení nějakej benzín do Touarega?
-měchy, dost čtu o problémech s nima, takže radši koupit auto rovnou bez mechů? Neni bez nich Touareg ale moc tvrdej?
-když koupim auto, který bude mít najeto 100 000 km, co budu nejspíš brzy měnit?
-měnit na Touaregu letňáky a zimáky nebo se jezdí na univerzálech? (nesmějte se)
-kolik vydrží automatická převodovka když auto bude mít 100 000 km?
-jaká je v Touaregu jízda na dálnici? Hluk od gum, odpor vzduchu atd?

Přesedlám z Passata 2002 rok 1,8 turbo

Díkes všem za komentáře.

PS: proč je na fóru tak málo Touaregů ? :lol:

briza
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2122
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha,ale jinak jihočech jak poleno a Táborák jak prase
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr Touarega - poraďte

Příspěvek od briza »

Takže pár postřehů s Touaregem 3.0 TDI

Motor myslím ideál.Není to lenoch,ale ani raketa.Na tohle auto prostě tak akorát.O 2.5 bych být tebou ani nepřemýšlel...k ničemu.
Spotřeba samozřejmě závislá na stylu jízdy že,ale s průměrkou se do těch 12-ti v klidu vejdeš.Osobně jsem měl maximum asi 13.5,ale to už byl fakt extrém.Třeba Praha-Split nějakých 10.8 a to se to po prázdný chorvatský dálnici fakt nešetřilo :mrgreen:
S benzínem jsem nejel,nevím,ale stojím za tím,že 3.0TDI je ideální volba.
Měchy.Já je tam měl,na komfortní nastavení se to příjemně pohupovalo,ale na sport to bylo až překvapivě schopný,ale samozřejmě to taky nebyl žádnej kostitřas.
Při 100.000km se začni pomalu připravovat na rozvody a taky možná na brzdy.Ty jsou pryč vcelku rychle,páč přecejen musí zastavit vcelku slušnou váhu.Já měnil v cca 45.000km
Gumy.Na univerzály bych se vykašlal.A projít pořádně zkušenosti uživatelů.Třeba letňáky,který tam byly z výroby byly po nějakých 20.000km totál na kašičku.Pak jsem přezul na zimáky,Pirelli Scorpion,najeto 25.000km,z toho tak 5.000,- už za tepla a další sezóna by byla naprosto v klidu :wink:
Na převodovky odborník nejsem,takže neporadím,ale předpokládám,že to bude obdobný jako u jakýhokoliv jinýho tiptronicu.
Jízda po dálnici příjemná.Jen takový pohupování,motor je dobře odhlučněnej,navíc je to common-rail,takže kultivovanější.Aerodynamickej hluk,taky na solidní úrovni.I v 200km/h na sebe nemusíte křičet.Hluk od gum zase samozřejmě záleží na tý který značce,ale i na zimákách to bylo hodně slušný.

Taky je fajn,že v tom autě se cítíš fakt bezpečně a co jsem já,s mýma skoro dvěma metrama,ocenil,bylo nastupování.Co mě ale naopak překvapilo bylo to,že mě z těch křesloidních sedaček začaly po nějakých 400km v kuse bolet záda,ale to je tím,že já mám fakt rád tvrdotu :mrgreen:

VodkaFish
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 223
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Výběr Touarega - poraďte

Příspěvek od VodkaFish »

Děkuji moc za vypsání všech postřehů! Dá se říct, že jsem z toho mile překvapen..

Pro 3,0 TDI jsem už rozhodlej, doby kdy sem za to furt tahal jsou ty tam, jezdim pomalu, nikam se nehonim, na dálnici, kde trávím většinu času max 160 km/h. Priorita je pro mne dojet bezpečně a ne bejt někde o 20 min dřív. Ve městě dodržuju rychlosti na výbornou :wink:

Když za peníze, co na to mám, bude auto s měchama, vezmu ho. Do gum prachy dám, rozvody brzdy a vůbec všechno mi bude dělat kámoš co má solidní servis, dělá mi Passata.

Super, že je tichej na dálnici, bál jsem se že to bude hučet jak kráva. Jinak 190 cm mám takže vylejzání atd bude z Touaregu určitě lepší než z Pásovce. Musí z toho bejt super výhled a ta bezpečnost mě samozřejmě láká. Těšim se na to, snad to brzy vyjde.

VodkaFish
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 223
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Výběr Touarega - poraďte

Příspěvek od VodkaFish »

Taky je dobrý, že když nebude parkovací místo, vlezu s tim kamkoli :)


cerpetr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 26.05.2008 21:23
Bydliště: Liberec

Re: Výběr Touarega - poraďte

Příspěvek od cerpetr »

Zdravím Touarega mohu jen doporučit mám ho už 4roky model 2005 a zatzím ani jedna závada.Mám tada 5l 10V, ale do 12litru se vejdu s přehledem.Vzduchový podvozek super konfort i přes 20 palcové ráfky s nižším profilem.Pneu používám letní 275/40/20 a zimní 255/55/18 oboje pirreli.Obsah 2,5l bych moc nedoporučil znam pár lidí co ho maj a jede to až po čipu bez toho je to děs. Automat je v pohodě bezchybně a rychle řadí a bez ůdržby ,náplń je doživotní.Na dálnici super při 200km sebí jak přibity a hluk od pneumatik minimální a od karoserie na tak velké auto a velká zdcátka pohoda.
Já mám celkovou teda 3,5t, takže obložení dlouho nevydrží ,ale je potřeba kupovat kvalitní desky jsou vepředu 6 válečková třmeny a ty je moc nešetří ,ale zato brzdí super.
Pokud můžu s něčím pomoc napiš.

VodkaFish
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 223
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Výběr Touarega - poraďte

Příspěvek od VodkaFish »

cerpetr píše:Zdravím Touarega mohu jen doporučit mám ho už 4roky model 2005 a zatzím ani jedna závada.Mám tada 5l 10V, ale do 12litru se vejdu s přehledem.Vzduchový podvozek super konfort i přes 20 palcové ráfky s nižším profilem.Pneu používám letní 275/40/20 a zimní 255/55/18 oboje pirreli.Obsah 2,5l bych moc nedoporučil znam pár lidí co ho maj a jede to až po čipu bez toho je to děs. Automat je v pohodě bezchybně a rychle řadí a bez ůdržby ,náplń je doživotní.Na dálnici super při 200km sebí jak přibity a hluk od pneumatik minimální a od karoserie na tak velké auto a velká zdcátka pohoda.
Já mám celkovou teda 3,5t, takže obložení dlouho nevydrží ,ale je potřeba kupovat kvalitní desky jsou vepředu 6 válečková třmeny a ty je moc nešetří ,ale zato brzdí super.
Pokud můžu s něčím pomoc napiš.
Děkuju za vypsání všech postřehů.. Až se dostanu k tomu, že ho budu kupovat a budu potřebovat něco poradit, tak bych se obrátil též na tebe

marek76

Re: Výběr Touarega - poraďte

Příspěvek od marek76 »

Ahoj, mám benzínový V8, r. 2005. Chtěl jsem něco živějšího než je V6 3 TDi. Náklady na palivo jsou samozřejmě vyšší než u nafty (mám komb. spotřebu 15-16 l), ale to svezení za to stojí :-) Navíc teď jdu do sekvenčního LPG. Vzduch. měchy doporučuju, občas jezdím do terénu a je to k nezaplacení (maximálka 30 cm světlé výšky).
Ve sport. režimu podvozku auto solidně drží v zatáčkách a není výrazný rozdíl v chování oproti golfu, kterého jsem měl dříve. Tiptronic řadí rychle, pokud potřebuješ rychle zrychlit tak má malinkou prodlevu, ale na to se dá zvyknout.
Vnitřní hluk je ve vysokých rychlostech nižší než jsi zvyklý u Passata.
Měním pneu letní (18)/zimní (17).

Uživatelský avatar
Replay
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 12.09.2008 13:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr Touarega - poraďte

Příspěvek od Replay »

mam R5 a zatím super!!! :D
Volkswagen Touareg R5, Škoda Superb 2,5TDI, Škoda Fabia 1,6TDI, Škoda Superb II 2,0TDI, Hummer H2

forgacl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 29.12.2008 22:01

Re: Výběr Touarega - poraďte

Příspěvek od forgacl »

Super forum, ale chcel by som Vás poprosiť o info ku TIPTRONICU.
Neviem sa rozhodnúť: Automat alebo manuál.
Touareg bude od ruky už ojetý cca 150 000 Km.
Chcem tam mať vzduchový podvozok+koža+navi+chróm paket atď.
Poradte prosím, je automat spoľahlivý? čo odchádza?

jparik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 23.03.2009 08:52

Re: Výběr Touarega - poraďte

Příspěvek od jparik »

Mám V6 TDI rok a půl, najeto (celkem) 50000 km a Tiptronic šlape na jedničku. Na kickdown má trochu prodlevu, ale vždycky říkám, že o tu půlsekundu se situace dá většinou předvídat.

Hlavně s manuálem je jich hodně málo - u nás prakticky k nesehnání a na mobile byly (když jsem se kdysi díval) 4, slovy čtyři.

Motor se navíc chová tak kultivovaně, že neupozorňuje, kdy zařadit - docela něco jiného než můj předchozí Passat 1,9 TDI 96kW.

Každopádně když se s automatem něco stane, je to moc, moc drahej problém.

Jestli směřuješ na něco se 150 000 km, nedá se nic garantovat, takže se to prostě musí zohlednit do ceny.

Automat má teda i svoje místo v diagnostice, takže před nákupem určitě nechat udělat. Týká se ale vlastně všeho - když si necháš diagnostiku vyjet a bude tam hodně chyb, možná to auto rovnou nech být.

forgacl píše:Super forum, ale chcel by som Vás poprosiť o info ku TIPTRONICU.
Neviem sa rozhodnúť: Automat alebo manuál.
Touareg bude od ruky už ojetý cca 150 000 Km.
Chcem tam mať vzduchový podvozok+koža+navi+chróm paket atď.
Poradte prosím, je automat spoľahlivý? čo odchádza?

LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: Výběr Touarega - poraďte

Příspěvek od LuboR5 »

mám R5, bez vzduchu a tvrdé to určo není vůbec . mám najeto 150t. auto je pořád jako nové . chystám se jen měnit žhavičky a asi budu měnit to výfukové potrubí . jinak pokojený.

Odpovědět

Zpět na „Touareg“