Klepe

Nafta a benzín - opravy, úpravy, servis,

Moderátoři: Bastard, gregi

chester.mino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 19.11.2008 16:06
Bydliště: Sereď(horalky+deluxe),SVK

Klepe

Příspěvek od chester.mino »

Nazdar chlapy. Mam taku otazocku. Stala sa mi taka vec ze sa mi motor prehrial tak, ze mal olej 120 stupnov a odvtedy sa mi zacalo ozyvat z motora take cyklicke prerusovane klepanie. Neviete co by to asi tak mohlo byt ? Dvihatka som dal vymenit ( ak ma ovsem mechanik neodrbal a nenechal si ich). dik za rady

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Klepe

Příspěvek od Bastard »

Zdvihátka... Tam snad ani nic jinýho klepat nemůže...

Uživatelský avatar
jozzo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 26.12.2007 13:25
Bydliště: Košice SK

Re: Klepe

Příspěvek od jozzo »

ojnične ložiska na kluke?sa mohli roztaviť kludne

Uživatelský avatar
splouchy
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4798
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: jižní morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepe

Příspěvek od splouchy »

jj změřil bych tlak oleje u vačky-natočit měřák místo olej čidla na hlavě a uvidiš :wink:

Uživatelský avatar
gregi
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Klepe

Příspěvek od gregi »

chester.mino píše:Nazdar chlapy. Mam taku otazocku. Stala sa mi taka vec ze sa mi motor prehrial tak, ze mal olej 120 stupnov a odvtedy sa mi zacalo ozyvat z motora take cyklicke prerusovane klepanie. Neviete co by to asi tak mohlo byt ? Dvihatka som dal vymenit ( ak ma ovsem mechanik neodrbal a nenechal si ich). dik za rady

120°C považuješ za přehřátý olej ? Považoval by jsem to za téměř normální teplotu , nebo máte někdo jinou zkušenost ?
B3 Variant - láska na první pohled !!!!

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Klepe

Příspěvek od Bastard »

Jestli nemyslel vodu 120°C...

chester.mino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 19.11.2008 16:06
Bydliště: Sereď(horalky+deluxe),SVK

Re: Klepe

Příspěvek od chester.mino »

ee nemyslel som vodu. Toz som mal taky problem ze sa mi upchala jedna hadica a ked som menil termostat a vodnu pumpu tak sa mi nechcel odvdzusnit a tym padom sa mi prehrieval, lebo mi nekolovala voda. A ked som pozrel na MFA tak som mal olej 120 celzia a hned na to mi zacala blikat kontrolka oleja. tak som vypol motor, nechal ho vychladit a zacal hladat chybu. Toz ked som to vyriesil tak mi zacal takto klepat. Nie je to nic strasne ani to neni skoro pocut, dokonca to nerobi ani stale ale len sem tam.Len predtym mi to nerobilo a mal som stare dvihatka, teraz su tam nove tak neviem kde je chyba :| .Alebo je to mozno pocut preto ze teraz to auto ide celkovo tichsie tak sa mi to len zda ze som to predtym tak nepocul ked to cez tie vyfuky vsade fucalo :D

Este k tej teplote oleja mavam od 88 - 94, podla toho ci stojim alebo idem ako stiha termostat pracovat....

Uživatelský avatar
gregi
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Klepe

Příspěvek od gregi »

Na svém "termostat" na olej nemám a provozní teplota při jízdě po dálnici není 120°C problém . Kontrola na mazání není na teplotu , ale na tlak . V případě rozsvícení došlo k poklesu tlaku pod minimální hranici . Důvodem může být vůle , nesprávný olej , porucha senzoru , atd.
B3 Variant - láska na první pohled !!!!

Uživatelský avatar
habik.b
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 24.01.2008 20:09
Bydliště: Přeštice
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepe

Příspěvek od habik.b »

V létě ještě u g60, když jsem mu trochu šlápnul tak nebyl problém mít na oleji 130st.C, při normálních jízdách měla 95-110st.C. Já bych nepovavožal za problem mít olej na 120, důležitější teplota vody

chester.mino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 19.11.2008 16:06
Bydliště: Sereď(horalky+deluxe),SVK

Re: Klepe

Příspěvek od chester.mino »

Motor ma nalietane 390 tis. km a davam olej valvoline 10W40 max life. Neviem ci je pre takyto motor este nieco lepsie toz este nevymysleli olej na motory nad 300 tis. km...len nad 100 :) A co sa tyka tej teploty oleja tak nehrozi aby sa mi teraz zohrial na viac jak 94 celzia. Mozem ho aj na mieste drzat v otackach a viacej mi ho nepusti. Ja si len robim hlavu z toho ze som do toho teraz asi 20-ku vrazil a nechcem aby sa mi tam neco pokakalo....

Uživatelský avatar
gregi
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Klepe

Příspěvek od gregi »

Počkej v létě , teplota bude vyšší :wink:
B3 Variant - láska na první pohled !!!!

Uživatelský avatar
kiselina
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 331
Registrován: 19.12.2008 01:49
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepe

Příspěvek od kiselina »

a jakou jsi mel teplotu na vodě? podle mě jsi to uvařil kdyz jsi mel ucpanou hadici a zkroutila se ti hlava a asi se ti chytly ventily. muj názor pokud to neslyším tak nevim odkud to klepe. zkus poslechnou odkud to jde. a pisni
TAXI VW Passat B4 1,9 Td
Spěšná zasilková služba, i do zahraničí, 10kč jetý Km

chester.mino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 19.11.2008 16:06
Bydliště: Sereď(horalky+deluxe),SVK

Re: Klepe

Příspěvek od chester.mino »

No asi hej...ide to z pod ventiloveho veka, a s tym mas pravdu ze sa mi to asi uvarilo bo som nemal v hlave vodu ked som mal odvzdusnovaciu hadicu upchatu.No vodu som vtedy nemal moc vrelu lebo nebola v hlave a sa nemala moc ako zohriat, len olej som mal 120 *C ... Ventile mam vymenene asi 4 roky...sakra.Pozeral som ci mi nehodou nepapa olej ale nezda sa mi ze by som mal menej oleja..Teraz neviem ci je mozne aby sa mi tam nieco stalo alebo nie... ake riziko by ma teoreticky mohlo cakat??

Uživatelský avatar
kiselina
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 331
Registrován: 19.12.2008 01:49
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepe

Příspěvek od kiselina »

jestli jsi nemel v hlave vodu, tak v okoli valcu jsi mohl mit i 150°c a vic, ale nevsiml jsem si o jaky motor se jedna. Benzin nebo nafta, a kdyz nafta jaky ma vytrikovani a spalovani.
TAXI VW Passat B4 1,9 Td
Spěšná zasilková služba, i do zahraničí, 10kč jetý Km

Uživatelský avatar
bartpt
Profík
Profík
Příspěvky: 986
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepe

Příspěvek od bartpt »

četl jsem,že při 130st. ztrácí olej 10W-40 svojí schopnost mazat.Pokud si měl starý olej a teplotu 120,mohl si klidně motor přidřít na klice.

Odpovědět

Zpět na „Motory“