únik vody přes sání B3

Nafta a benzín - opravy, úpravy, servis,

Moderátoři: Bastard, gregi

Uživatelský avatar
Petisbest
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

únik vody přes sání B3

Příspěvek od Petisbest »

Čau klubáci. Mám problém, že mi mizí chladicí kapalina :evil: Jak sem na to koukal, tak jsem zjistil, že je to nejspíš někde mezi sánim a výfukem. Když to studený natočim, tak se mi tam odtud lehce kouří (páří) a když zastavim s teplym, tak mi to tam syčí a poslední dobou se mi na výfokovejch svodech objevily bílý mapy (viz. foto). Zajimá mě, jestli jste se s tim už někdo setkal a jestli to bude jenom těsněním mezi blokem a sánim a nebo třeba prdlym sáním. Předpokládám, že voda co de do sání kvůli vyhřejvání, pokračuje pak dál do motoru přímo, žádnou další hadici jsem nenašel. Dík za rady
Foto277.jpg

Uživatelský avatar
FError
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1425
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ash
Kontaktovat uživatele:

Re: únik vody přes sání B3

Příspěvek od FError »

Já bych řekl, že si voda nějak našla cestu těsněním pod hlavou a tudy syčí ven... Doporučuju co nejrychleji vyměnit, tohle nemusí být jediný místo úniku a nebo se to brzo může dostat jinam (třeba do oleje a to by byl průs**r, kdybys to nezjistil a vydal se na dovču k Jadranu)
VW OLDIES CLUB : http://vw-oldies.cz" onclick="window.open(this.href);return false; || VW-OLDIES.cz on GOOGLE+

Uživatelský avatar
splouchy
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4798
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: jižní morava
Kontaktovat uživatele:

Re: únik vody přes sání B3

Příspěvek od splouchy »

rozdelat a zjistit...a uvidis,par sroubu zatrhnes,odvrtas a zase slozis....ale asi bych to typl na tesneni,mel sem 1.8 v golfu a tam byl motor po smrti a neteklo to...jo a pod hlavou to nebude jak by se to dostalo na vrchni stranu vyfukovyho potrubi??

Uživatelský avatar
Petisbest
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: únik vody přes sání B3

Příspěvek od Petisbest »

Těch utrhlejch šroubů se bojim nejvíc, tam to nepude zezadu ani odvrtat :? To budu zase kurvovat :lol: Jestli mi o víkendu zbude čas, tak to rozhodim a uvidim. Napadá vás kde nejlíp koupit to těsnění :?:

Uživatelský avatar
splouchy
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4798
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: jižní morava
Kontaktovat uživatele:

Re: únik vody přes sání B3

Příspěvek od splouchy »

auto kelly,maji victor reinz a supr....nebo meteor nebo elitt co mas blis od baraku nebo kde mas vetsi slevu :wink:

Uživatelský avatar
gregi
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: únik vody přes sání B3

Příspěvek od gregi »

Zeptám se jinak , jak jsi na tom s provozní teplotou , máš vodu v oleji nebo tlaku je Ti chladící systém - tvrdé hadice :?:

V sacím potrubí máš vývod vody pro předehřev , je tam takový gumový kroužek , který to těsní . Pokud bude fuč , tak teplotí roztažností hlavy a sání může být způsoben únik při studeném motoru . Pod sacím potrubím máš výfuk , když by Ti teklo těsnění pod hlavou , tak by Ti to nekouřilo asi ze začátku , neboť by Ti to teklo po bloku a ten se ohřává déle , než výfukové potrubí motoru .
B3 Variant - láska na první pohled !!!!

Uživatelský avatar
splouchy
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4798
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: jižní morava
Kontaktovat uživatele:

Re: únik vody přes sání B3

Příspěvek od splouchy »

no a ty srouby tam sou myslim ymbusy takze poradne nasadit nastavec poklepat,pomodlit a povolit!ne pr**l ty ymbusy dou jen se ti nesmi strhnout naklep tam poradne nastavec myslim ze to je 5 a pude to :)

Uživatelský avatar
gregi
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: únik vody přes sání B3

Příspěvek od gregi »

splouchy píše:no a ty srouby tam sou myslim ymbusy takze poradne nasadit nastavec poklepat,pomodlit a povolit!ne pr**l ty ymbusy dou jen se ti nesmi strhnout naklep tam poradne nastavec myslim ze to je 5 a pude to :)

Má pravdu , viděl by jsem to na to těsnění číslo 3 , jinak ze šroubů by jsem strach neměl , pokud nejpůjdeš do výfuku pod sacím potrubím , tak to dobře dopadne :wink:
B3 Variant - láska na první pohled !!!!

Uživatelský avatar
gregi
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: únik vody přes sání B3

Příspěvek od gregi »

Omlouvám se , ale výpočetní technika stávkuje , nejde mi vložit obrázek :oops:
B3 Variant - láska na první pohled !!!!

Uživatelský avatar
Petisbest
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: únik vody přes sání B3

Příspěvek od Petisbest »

Teplota je OK, resp. spíš studenější, takže proto vylučuju top těsnění pod hlavou. A voda v oleji taky neni. V sobotu dopo to zkusim rozdělat a pak poreferuju jak to dopadlo. Jo a nevíte někdo číslo toho těsnění? Nemám teď možnost ETKY. dík

Jo a eště jedna věc, pude to sundat i se vstřikem nebo ho mám radši oddělat? Bojim se oddělávat tu gumu dole, aby mi to tam pak nepřisávalo.

Uživatelský avatar
Passta
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Tišnov, Deblín
Kontaktovat uživatele:

Re: únik vody přes sání B3

Příspěvek od Passta »

Když už to budeš sundávat, tak vyměň nejen těsnící gumový kroužek, ale už i celý těsnění sacího potrubí, v jiným vlákně si stěžuješ na otáčky a přisávání vzduchu, mohlo by to být i tímto.
Jo, a vstřik na tom můžeš nechat a sundat to celý, a jak ti už radili, imbus naklepnout a opatrně aby jsi ho neomačkal, je jich tam šest.
díly B3 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=160058" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
gregi
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: únik vody přes sání B3

Příspěvek od gregi »

Passta píše:Když už to budeš sundávat, tak vyměň nejen těsnící gumový kroužek, ale už i celý těsnění sacího potrubí, v jiným vlákně si stěžuješ na otáčky a přisávání vzduchu, mohlo by to být i tímto.
Jo, a vstřik na tom můžeš nechat a sundat to celý, a jak ti už radili, imbus naklepnout a opatrně aby jsi ho neomačkal, je jich tam šest.

Vyzná se :mrgreen: :mrgreen:


Pryžové těsnění kanálu výhřevu sacího potrubí je 035121171C , těsnění sacího potrubí motoru je 026129717D . Pro montáž ale určitě použij nové , předejdeš zbytečným problémům a není tak drahé , aby si ho nedal nové když to bude rozebrané :wink:
B3 Variant - láska na první pohled !!!!

Uživatelský avatar
Petisbest
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: únik vody přes sání B3

Příspěvek od Petisbest »

Du to oboji koupit a o vikendu na to vlitnu. Dík za rady a ty čísla dílů :ura1: :ura1:

Uživatelský avatar
gregi
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: únik vody přes sání B3

Příspěvek od gregi »

Koukej dát vědět , co jsi zjistil a jak jsi dopadl :wink: Přeji mnoho úspěchů :wink:
B3 Variant - láska na první pohled !!!!

Uživatelský avatar
gregi
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: únik vody přes sání B3

Příspěvek od gregi »

Ty jsi nic nedělal :?: Žádné info o úspěchu :?:
B3 Variant - láska na první pohled !!!!

Odpovědět

Zpět na „Motory“