harakiri s stk

Nafta a benzín - opravy, úpravy, servis,

Moderátoři: Bastard, gregi

Odpovědět
Uživatelský avatar
pedrosa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 222
Registrován: 06.09.2008 14:21
Bydliště: Brno

harakiri s stk

Příspěvek od pedrosa »

Čau,mam passat b4 variant 1.9tdi r.v.94,koupil jsem ho před rokem,včera jsem byl na stk a nedostal jse ji protože v TP mam kod motoru 1Y,což je blbost podle mojí chytré knihy vw passat jak na to jsou tyto motory do 09/93.V autě mám motor kod AHU a z stk po me chteli at donesu potvrzení, že motor ahu ůže být ve voze kde má podle nich být 1Z.V knize však stojí,že to je jeden a ten samý motor s označením 1Z/AHU. Mám z toho hlavu jak rohovej barák.Vím že v autě byl motor měněný než jsem ho koupil a teď to vypadá,že z fabriky to auto vyjelo s posledním motorem co se dával do B3 a teď tam je poslední motor co se dával do B4,tak mám bobky napsat i do Prahy na IVG abych se nedozvěděl něco strašnýho.Máte někdo podobnou zkušenost?
passat variant B3 1.8 RP 1990,ford sierra sedan 2.0 dohc 1992

Va3ek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 29.04.2008 13:24

Re: harakiri s stk

Příspěvek od Va3ek »

nez jsem si tvuj prispevek poradne precetl, tak me napadlo, ze mohli udelat v technicaku preklep - Z a Y jsou na klavesnici snadno zamenitelne :) Ale tohle ti asi moc nepomuze... tak hodne stesti s resenim problemu

Uživatelský avatar
JonatanCl
Pilot
Pilot
Příspěvky: 839
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CL,Lbc,Uranový doly a pak různě
Kontaktovat uživatele:

Re: harakiri s stk

Příspěvek od JonatanCl »

Někde tady v sekci klub psal TMiky z IVG tabulku povolené zaměnitelnosti jednotlivých
typů motorů. Podle ní jsou 1Z a AHU plně a legálně zaměnitelné,
Takže písni na IVG beze strachu
Velký lidi potřebujou velký auta - a jezdit v nich sami:-)

Maslo23
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1549
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pha

Re: harakiri s stk

Příspěvek od Maslo23 »

tak jestli tam mas v TP 1Y coz je obyc 1.9D s cca 50kw a ten vykon je i v TP...je to tak? a v aute TDI 66kw jedno jake tak mas docela smulu, pac menit motor muzes pouze u narustu vykonu o 20% myslim ne? a to nesplnuje...jina vec je jestli tam mas kod 1Y a vykon 66kw, tak udelali tiskovou chybu a to by se dalo resit si myslim

a navic to auto muselo projit evidenci kdyz si ho koupil ne???To ti na to nic nerekli?

Uživatelský avatar
pedrosa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 222
Registrován: 06.09.2008 14:21
Bydliště: Brno

Re: harakiri s stk

Příspěvek od pedrosa »

Evidenčkou to prošlo,to je pravda.V TP mám 66kw.Volal jsem a psal na IVG a už jsem si poslal žádost.Vystaví mi potvrzení že 1Y a 1Z je překlep a že 1Z může být nahrazeno AHU.Bude mě to potvrzení stát dva litry ale budu mít klid.Každopádně díky chlapi
passat variant B3 1.8 RP 1990,ford sierra sedan 2.0 dohc 1992

KADEL
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1571
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Re: harakiri s stk

Příspěvek od KADEL »

nj já měl zase problém s počtem dveří mám varianta takže 5ti a v techničáku napsano 4dveřák takže na uřad honili mě od jednoho města k druhýmu ale nakonec před zavíračkou jsem tam měl napsano oprava 5ti..nevím kde se stala chyba ale od toho roku co se to přivezlo tuším 2000 a po 4 majitelích to nikomu nevadilo až na mé evidenčce..nechápu

Odpovědět

Zpět na „Motory“