samo to "chcípne"

Nafta a benzín - opravy, úpravy, servis,

Moderátoři: Bastard, gregi

Odpovědět
Lumpy25
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 08.04.2008 11:25

samo to "chcípne"

Příspěvek od Lumpy25 »

Ahojte chalani,
myslim že v utorok som tu dával príspevok (18.8.09), ale už ho tu nemožem nájsť (zmazal sa?). Ale o inom som chcel.
Mám pašíka B4, r.v.1996, 2,0l, 85kW, motor AGG.
Stane sa mi sem-tam že mi počas jazdy zdochne a potom nie a nie nahodiť. Ale po cca 5-tich minútach státia naskočí. Minule sa mi to stalo na benzínke. mal som pomocníka tak som odpojil hlavný kábel idúci do rozdeľovača a kamoš štartoval...žiadna iskra. Po 5 min. sme to skusili znovu a iskra parádna.(indučka je nová)
išiel som na VAG a tam že hallov snímač mimo toleranci.
Ja tam mam dva snímače. jeden na kľuke a druhý v rozdeľovači. Na kľuke je nový, menený asi pred cca rokom.
Tak som vymenil ten na rozdeľovači.
Teraz problém:
1. keď odpojím kábel z halla na rozdeľovači auto beží ako keby nič...ako keby ho nepotreboval.
2. keď sa snážím nastaviť zapaľovanie so strobskopom, môžem točiť s rozdeľovačom doprava-doľava o 5 cm a s motorom to nespraví nič.
3.Mam obavy jazdiť v meste, aby mi to na križovatke v plnej premávke nechcíplo.

čo može byť problém? prečo auto samo vypína?
Ako to že rozdeľovač nereaguje na zmenu polohy?
Ako to že auto beži aj bez halla?

Poradte svojimi skúsenosťami.
Dakujem

Uživatelský avatar
gregi
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: samo to "chcípne"

Příspěvek od gregi »

Jestli to nebude v tom , že to "někdo" přendal kam se to založit má a nenechal to tam , kde se to někomu zamlouvalo , aby to bylo na očích :158:
B3 Variant - láska na první pohled !!!!

Lumpy25
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 08.04.2008 11:25

Re: samo to "chcípne"

Příspěvek od Lumpy25 »

dnes rano mi auto zdochlo uprostred krizovatky samo od seba...stal som tam cca 10 minut a okolo mna milion aut..a auto nie a nie naskocit.
auto mi potom naskocilo, ale poviem vam ziadna sranda...
moze to robit ten hall v rozdelovaci?

Uživatelský avatar
gregi
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: samo to "chcípne"

Příspěvek od gregi »

Může , zatím jsem se setkal s tím , že blbnou v závislosti na teplotě , tedy pokud se ohřejí na určitou teplotu , tak přestanou pracovat , pak ochladnou a zase jdou , jestli to po 10 minutách naskočilo samo , aniž by jsi s něčím něco dělal , tak by to byl velký adept na výměnu :wink:
B3 Variant - láska na první pohled !!!!

Lumpy25
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 08.04.2008 11:25

Re: samo to "chcípne"

Příspěvek od Lumpy25 »

Hall vymenený...nie je to ono...
auto sa ďalej samo vypína.
už ostávajú iba relátka (na čerpadlo a na riadiacu) a samotná riadiaca jednotka-ale to dufam nie.
co teď?
(keď auto zdochne a neide ho natočiť ,nepočujem bzučať čerpadlo ani nedáva iskru, ale keď počkám cca 5 min. zrazu čerpadlo zabzučí a auto chytí. čiže mi asi odpojí za jazdy čerpadlo, resp. celý systém...ale čerpadlo je na 100% dobre..môžu to robiť relátka????? konkrétne hlavne relátko riadiecej jednotky, alebo je to pre vstrekovanie???(na relatku je číslo 30) )

RoboKE
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 26.09.2009 13:00

Re: samo to "chcípne"

Příspěvek od RoboKE »

Pár krát to urobilo aj mne ale len keď som vypol motor a potom nenaskočil. Bolo počuť čerpadlo ale motor neštartoval. Som zvedavý ako to vyriešiš.

Uživatelský avatar
gregi
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: samo to "chcípne"

Příspěvek od gregi »

Lumpy25 píše:Hall vymenený...nie je to ono...
auto sa ďalej samo vypína.
už ostávajú iba relátka (na čerpadlo a na riadiacu) a samotná riadiaca jednotka-ale to dufam nie.
co teď?
(keď auto zdochne a neide ho natočiť ,nepočujem bzučať čerpadlo ani nedáva iskru, ale keď počkám cca 5 min. zrazu čerpadlo zabzučí a auto chytí. čiže mi asi odpojí za jazdy čerpadlo, resp. celý systém...ale čerpadlo je na 100% dobre..môžu to robiť relátka????? konkrétne hlavne relátko riadiecej jednotky, alebo je to pre vstrekovanie???(na relatku je číslo 30) )


Další společný bod je spínací skříňka :idea: Nemáš dodávaný nějaký alarm nebo imobilizer :?:
B3 Variant - láska na první pohled !!!!

Lumpy25
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 08.04.2008 11:25

Re: samo to "chcípne"

Příspěvek od Lumpy25 »

gregi píše:
Lumpy25 píše:Hall vymenený...nie je to ono...
auto sa ďalej samo vypína.
už ostávajú iba relátka (na čerpadlo a na riadiacu) a samotná riadiaca jednotka-ale to dufam nie.
co teď?
(keď auto zdochne a neide ho natočiť ,nepočujem bzučať čerpadlo ani nedáva iskru, ale keď počkám cca 5 min. zrazu čerpadlo zabzučí a auto chytí. čiže mi asi odpojí za jazdy čerpadlo, resp. celý systém...ale čerpadlo je na 100% dobre..môžu to robiť relátka????? konkrétne hlavne relátko riadiecej jednotky, alebo je to pre vstrekovanie???(na relatku je číslo 30) )


Další společný bod je spínací skříňka :idea: Nemáš dodávaný nějaký alarm nebo imobilizer :?:


keby to bol imobilizer tak auto aspoň naskočí a zasa zdochne..
ale mne ani nechytí.

Uživatelský avatar
manota
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 246
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: galicia

Re: samo to "chcípne"

Příspěvek od manota »

tak toto jsem resil pred nekolika lety. delalo to presne to, co rikas. vyzkousel jsem par veci a ujistil se, ze temi to rozhodne neni, napr. cerpadlo a rele. diagnostika obcas zahlasila sporadicka chyba "snimac teploty nasavaneho vzduchu". jinak nic vic.
moc veci uz me nenapadalo, tak jsem odpojil lambdu a jezdil chvili bez ni. neudelalo to ani jednou. po nejake dobe jsem ji opet zapojil a cekal, ze nastanou opet stejne vypadky (vetsinou to delalo pri prudkem pridani plynu na dvojku a prerazeni na trojku).
nevim, co se tenkrat v te ridici jednotce stalo, ale uz to vickrat nezdechlo. takze chyba ostranena, ale nikdy jsem si nebyl jisty tim, cim to doopravdy bylo.

snad ta lambda ve spojeni s tim cidlem teploty nasavaneho vzduchu muze nejak zmast ridici jednotku a ta da pokyn, aby se vypl docasne system vstrikovani a zapalu...
hombrefeo, mujeres guapas...

Lumpy25
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 08.04.2008 11:25

Re: samo to "chcípne"

Příspěvek od Lumpy25 »

Táák, asi je to poriešiené....
Ako som spomínal,keď zdochlo auto, pri štartovaní nedávalo ani iskru ani neťahalo čerpadlo...po 5 min. už išlo normálne nahodiť.
Tak som na to išiel jednoduchou logikou a prišiel som na jednu vec - relé 30 (hlavné relé riadiacej jednotky). Jeden cínovaný spoj na plošáku relé mal dookola tenučkú prasklinku. Tak som to prepajkol a už týždeň jazdím bez výpadku.
Asi keď sa relé nahrialo tak tam vznikal studený spoj a keď trocha ochladlo tak to frčalo normálne ďalej.

Uživatelský avatar
gregi
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: samo to "chcípne"

Příspěvek od gregi »

Hurááááá , další Paštika na silnici , gratuluji k detektivní činnosti :mrgreen:
B3 Variant - láska na první pohled !!!!

Lumpy25
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 08.04.2008 11:25

Re: samo to "chcípne"

Příspěvek od Lumpy25 »

gregi píše:Hurááááá , další Paštika na silnici , gratuluji k detektivní činnosti :mrgreen:
Ďakujém!!!
Ale poviem ti, že som začínal mať z toho nervy na cucky.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Uživatelský avatar
pajice
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1702
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sevwerní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: samo to "chcípne"

Příspěvek od pajice »

mel jsem na chlup ten samy problem a uplne stejne vyresen :mrgreen:
NÁHRADNÍ DÍLY A TUNING DÍLY, DOPLŇKY:

WEB: VWSHOP.CZ, TATECHNIX.CZ, SERVISDECIN.CZ - http://www.vwshop.cz, http://www.tatechnix.cz, http://www.servisdecin.cz
MAIL: servis@autokluby.cz
TEL: 735 09 09 79

Odpovědět

Zpět na „Motory“