volnobeh kolíše.2,0 85kw

Nafta a benzín - opravy, úpravy, servis,

Moderátoři: Bastard, gregi

Odpovědět
domino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 22.07.2009 23:55
Bydliště: SVK Handlová
Kontaktovat uživatele:

volnobeh kolíše.2,0 85kw

Příspěvek od domino »

zdravím mam otazočku.poradíte ak ste mali niečo podobne?mal som zato že mam v prdeli teplotne čidlo chladiacej kvapaliny nad termostatom, kedže mi ukazovalo teplotu len sem tam a nie viac jak 70stupnou.tak som ho vymenil a žiadna zmena.nakoniec to bolo v budikoch.mam nove! teplota okamžite vyskočila na krasnych 90 ale lieta hore dole od 70 do 90.termostat je ok.hadice sa zahrievaju ako maju vetraky zopina ako ma.včera pri teplom motore mi na volnobeh vyleteli otačky na 2000ot/min . predpokladam že to čidlo zomrelo. skusim dať to povodne kedže bude asi v poriadku vtedy koli budíkom bolo menene. otazka: mate ešte nejaky iny tip čo by to mohlo byť? lambda by to mohla sposobovať? myslím lietanie otáčok. nové čidlo mi upraví ukazatel teploty za predpokladu že bude ok.aj riadiacej a ta si bude regulovať čo ma.ak by stale blbly otačky dajte radu.ozaj škrtiaca klapka čistá filtre menene.Vag bez chyb.
Naposledy upravil(a) domino dne 15.11.2009 10:32, celkem upraveno 1 x.

domino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 22.07.2009 23:55
Bydliště: SVK Handlová
Kontaktovat uživatele:

Re: volnobeh trocha kolíše kolíše.2,0 85kw

Příspěvek od domino »

už je to ok.bolo to čidlo teploty.dal som stare a všetko v poriadku.trošku lietaju volnobežne otačky cca 800-850 a trošku šklbe motorom pri akcelerovaní.odpojim baterku.skusim sa trocha povoziť snad sa to ustali po naučení odnôt riediacej alebo ak mate nejake napady alebo rady budem vdačny. to je len moj dojem bo zakladne nastavenia hodnôt sa po odpojeni baterie musi riadiaca jednotka znovu naučiť akurat že moja ma zafixované hodnoty so zlym čidlom ktore davalo hodnoty ako -40°. alebo sa mylim?

Uživatelský avatar
Dessirer
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 267
Registrován: 10.04.2009 16:41

Re: volnobeh kolíše.2,0 85kw

Příspěvek od Dessirer »

neviem,mozno su tvoje predpoklady spravne, len ta chcem doplnit- pozri sviecky ci su rovnake, a ci su ake maju byt pre tento typ motora :wink:

domino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 22.07.2009 23:55
Bydliště: SVK Handlová
Kontaktovat uživatele:

Re: volnobeh kolíše.2,0 85kw

Příspěvek od domino »

sviešky su podla normy trojkontaktove aj číslo sedí.všetky su rovnake aj ked je pravda že su neni nove ale opieskovane.možno budu zahadzane po tej bohatej zmesi čo tam davalo ked to čidlo bolo k.o. ale neviem či by pomohlo vymeniť.každopadne kuknem na to.

Uživatelský avatar
Dessirer
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 267
Registrován: 10.04.2009 16:41

Re: volnobeh kolíše.2,0 85kw

Příspěvek od Dessirer »

opieskovane ? to sa da ? skus to fakt kuknut,a ked to nepomoze,aspon mas istotu ze si si vymenil sviecky a mozes si to zapisat do vymenneho intervalu aby si vedel kedy na buduce menit :mrgreen:

domino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 22.07.2009 23:55
Bydliště: SVK Handlová
Kontaktovat uživatele:

Re: volnobeh kolíše.2,0 85kw

Příspěvek od domino »

jasne kolega to takto robí už roky.v praci som ich opieskoval vyzerali jak nove ale ozaj niesom isty či im to aj nemože ublížiť.vymeníme uvidíme.inak ťa nič nenapada?

Uživatelský avatar
Dessirer
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 267
Registrován: 10.04.2009 16:41

Re: volnobeh kolíše.2,0 85kw

Příspěvek od Dessirer »

no neviem ako to tam je riesene,ci je tam cerpadlo a ci mas rozdelovac abo uz to mas akoze elektronicky abo tak..ale urcite by som kuukol nejake kontakty...ci je vsetko ako ma byt,a ci neni nieco zle pripojene a uvolnene..niektore kostry su o kasnu prisrubovane,a napr mne sa uvolnila jedna kostra takto tak s nou som mal problem..inac neviem

Uživatelský avatar
Tibor46
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 01.02.2013 11:58
Bydliště: Pezinok-SK

Re: volnobeh kolíše.2,0 85kw

Příspěvek od Tibor46 »

ako sa poriešil tento problém páni? :roll:

Odpovědět

Zpět na „Motory“