Stav oleja v automatickej prevodovke

Nafta a benzín - opravy, úpravy, servis,

Moderátoři: Bastard, gregi

Odpovědět
lukiki
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 17.05.2010 23:40

Stav oleja v automatickej prevodovke

Příspěvek od lukiki »

Zdravim. Mam Passata Variant CL. r.v. '96, 1.9 TDi s automatickou prevodovkou. Ma najazdene skoro 350 000 km a stava sa mi, ze pri studenom motore, ked sa chcem pohnut, zaradim "D" alebo aj "1", tak drmne s autom a to tak, ako ked na manuali zaradite jednotku, zvysite otacku motora a prudko pustite spojku, zase ju stlacite a zase prudko spustite. Po prejdeni 2-3 km sa to da doporiadku-asi sa zahreje. Vycital som, ze olej v prevodovke sa ma menit kazdych cca 60 000 km. A tu neviem, kedy bol a ci vobec bol meneny

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Stav oleja v automatickej prevodovke

Příspěvek od Bastard »

Tak ho vyměň... Na co čekáš... A mění se vždy jen půl náplně, tj. 3 litry...

Uživatelský avatar
Passta
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Tišnov, Deblín
Kontaktovat uživatele:

Re: Stav oleja v automatickej prevodovke

Příspěvek od Passta »

Já nechci do toho moc kecat, ale proč jen půl náplně?
Já co si pamatuju, tak jsme ho vypustili, nalili novej, auto se projelo (vlastně takovej proplach), znovu vypustili, sundali dekl, vyměnili filtr a pak se naplnil novej. Ale třeba jsme to dělali špatně, jo a mluvím o starejch automatech, ne o Tiptronicu nebo DSG.
díly B3 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=160058" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Passta
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Tišnov, Deblín
Kontaktovat uživatele:

Re: Stav oleja v automatickej prevodovke

Příspěvek od Passta »

Třeba tento článek http://www.autanet.cz/auto-poradna/9/vy ... it-nebo-ne" onclick="window.open(this.href);return false;, a nejen tento potvrzuje moji zkušenost s výměnou oleje v automatu, a je tam taky pěkně napsáno, co výrobce vlastně myslí slovem "doživotní" :wink:

Podobným způsobem měním i olej v servu, taky nejde vypustit všechen naráz, takže postupné proplachování až je olej čistý :wink:
díly B3 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=160058" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Stav oleja v automatickej prevodovke

Příspěvek od Bastard »

Jak jsem nakoupil ze servisního manuálu,tak prodávám... Jak vidíš,tak je spousta zaručených receptů a každej razí svou pravdu. Já bych řekl,že u auta,který má nakrouceno 350t km a neví se,kdy byla náplň měněna bůhví kdy,je úspěch výměna i těch 3 litrů. Aby ta převodovka nedostala šok z celé nové náplně :lol:

lukiki
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 17.05.2010 23:40

Re: Stav oleja v automatickej prevodovke

Příspěvek od lukiki »

No tak co ja mam onfo od toho, co som kupil passata (on bol druhy majitel), presiel na nom cca 160 000 km a on olej nemenil vraj v prevodovke nikdy. Ja mam na nom cca 5000 km zatial len, takze to idem dat okamzite vymenit. Len ci uz nebude neskoro... Ak hej, dam asi prerobit na manual :-)

Pickis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 26.05.2010 19:53
Bydliště: Trutnov

Re: Stav oleja v automatickej prevodovke

Příspěvek od Pickis »

Když je auto fakt studený,dělá mi to občas taky,chce to na to myslet při prudkým rozjezdu,pokud je mi známo,tak v automatice jsou lopatky,na které naráží olejová nápln v převodovce a ty se roztáčejí také právě v zavislosti na viskozitě oleje,takže pokud je nápln nezahřátá,tak to chce se rozjíždět s trochu lehčí nohou na plynu,pokud říkám něco blbě,tak mě prosím nekamenujte.

Uživatelský avatar
Bezi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 98
Registrován: 06.02.2008 22:54
Bydliště: Ohio City (Pardubice)

Re: Stav oleja v automatickej prevodovke

Příspěvek od Bezi »

Ahoj,určitě to je tím olejem.Udělej ho i s filtrem a uvidíš bude to dobrý.Když ne tak jí nech udělat.Předělat to na manuál by byla škoda.......
Obrázek
VW golf III variant 1.9TDI automatic - Bon Jovi

lukiki
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 17.05.2010 23:40

Re: Stav oleja v automatickej prevodovke

Příspěvek od lukiki »

Ja len, ze som dal vymenit olej v tej prevodovke, konecne to radi ako ma. Dalo sa vymenit len 2 litre oleja, filter som zatial menit nedal. Mechanik mi doporucil, ze nejprv skusime vymenit len olej,ci9 to vobec pomoze,aby som zbytocne neinvestoval do filtru. Kedze to pomohlo, dam vymenit aj filter.

jan56
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 04.06.2011 18:48

Re: Stav oleja v automatickej prevodovke

Příspěvek od jan56 »

chlapi otázka, môže mi robiť nedostatok oleja v automatickej prevodovke to že keď je motor chladný a dám D tak mi auto zdochne ? keď sa zahreje tak mi prevodovka nedá 4 stupeň iba 3, ďakujem

Odpovědět

Zpět na „Motory“